Dzień Mężczyzn – panowie świętujcie!

10 marca nie jest tak popularnie obchodzonym dniem jak 8 marca czyli Dzień Kobiet. Nie zmienia to jednak faktu, że mężczyźni lubią otrzymywać prezenty! Skąd tak właściwie wziął się Dzień Mężczyzn? Jakie pomysły przygotowaliśmy dla naszych panów?

Uśmiechnięty mężczyzna w awionetce
Dzień Mężczyzn w praktyce

Panowie nie obchodzą swojego święta tak hucznie jak kobiety. Nie zmienia to jednak faktu, iż mężczyźni, podobnie jak płeć piękna, lubią otrzymywać prezenty i czuć się docenieni. Zobacz skąd wzięło się Święto Mężczyzn i poznaj najciekawsze propozycje na wspólne uczczenie tego dnia!

Krótka historia Dnia Mężczyzn

Święto Panów oficjalny początek miało w 1999 roku. To właśnie 19 listopada tego roku ustanowiono oficjalny Dzień Mężczyzn. Co ciekawe, miało to miejsce w…Trynidadzie i Tobago! Inicjatywa spotkała się z uznaniem i była wspierana przez Organizację Narodów Zjednoczonych. Wielkim orędownikiem tego pomysłu była Ingeborg Breines, ówczesna dyrektorka programu Kobiety i Kultura Pokoju (działającego w ramach ONZ), która stwierdziła, iż jest to świetny pomysł, który będzie idealnym symbolem równowagi płci!

Pomysły na spełnienie męskich marzeń!

Nawet, jeśli to święto jeszcze nie jest hucznie obchodzone, okazujmy mężczyznom nasze uczucia, bo naprawdę tego potrzebują (mimo, że się do tego nie przyznają)! Świetnym pomysłem na prezent z okazji Dnia Mężczyzn jest spełnienie któregoś z jego marzeń! Niekoniecznie musi to być coś wielkiego, ciekawym rozwiązaniem będzie np. Strzelnica, dla kogoś kto zawsze chciał spróbować swoich sił w strzelaniu lub Aerotunel, dla tych, którzy chcieliby latać! Najważniejsze jest jednak pokazanie mężczyznom, że o nich pamiętamy, bowiem nie jest to dzień szczególnie popularny, a co za tym idzie łatwo go przeoczyć w nawale obowiązków! Dobrym sposobem na zapamiętanie tej daty będzie wcześniejsze zaplanowanie wspólnego wyjścia. Gdzie się wybrać?

Wspólne wyjście – świetny sposób na obchody Dnia Mężczyzny

10 marca to coraz bardziej popularna data. Kobiety coraz częściej chcą „odwdzięczyć” się panom za ich pamięć o Dniu Kobiet! Wspaniałym pomysłem jest wspólne wyjście na Romantyczną Kolację połączoną z Seansem Kinowym lub Spektaklem Teatralnym! Fajnie byłoby spędzić ten dzień inaczej niż „klasyczną randkę” i spróbować czegoś nowego – np. Tajemniczej Kolacji bądź degustacji lub kolacji w ciemności! Pomysłów na uczczenie tego dnia jest naprawdę wiele. Wszystko zależy od Waszych zainteresowań i pasji! Każda okazja na wspólne spędzenie czasu i realizację pasji, jest świetnym pomysłem!