Ciekawe pomysły na prezent na wieczór kawalerski

Organizując wieczór kawalerski i wybierając prezent dla pana młodego, dobrze jest zainspirować się jego zainteresowaniami. Warto wziąć pod uwagę to, czy np. kocha on uprawiać sporty ekstremalne, czy może woli oglądać mecze piłki nożnej.

Mężczyźni wznoszący toast, wieczór kawalerski.

Ciekawym pomysłem na prezent na wieczór kawalerski może okazać się voucher na skok ze spadochronem. Miłośnikom motoryzacji warto zaproponować z kolei przejażdżkę sportowym autem, a zwolennikom piłki nożnej zwiedzanie stadionu piłkarskiego ulubionej drużyny.

Wieczór kawalerski na wysokościach

Pomysł na oryginalny Prezent na Wieczór Kawalerski jest na wagę złota. Organizując tego rodzaju imprezę, warto pomyśleć o atrakcjach, które na zawsze zostaną w pamięci pana młodego. Dlatego świetnie sprawdzi się np. Skok ze Spadochronem. Będzie on źródłem niezapomnianych emocji (strachu, radości, zachwytu) i zapewni przy tym sporą dawkę adrenaliny. Aby wykonać taki skok, nie trzeba przejść długiego szkolenia, przedstawiać specjalistycznych badań lekarskich. Zakup drogiego sprzętu również nie jest konieczny. Co ważne, skoki z wysokości 3000–4000 metrów nad ziemią odbywają się w asyście instruktora, czyli w tandemie. Po skoku przez ok. 50 sekund trwa swobodne spadanie, później, po otwarciu czaszy spadochronu, przez ok. 7–10 minut tandem szybuje. To doskonały moment, aby podziwiać widoki. Należy mieć jednak świadomość, że skok ze spadochronem nie jest prezentem odpowiednim na każdy wieczór kawalerski. Aby mógł się odbyć, muszą panować odpowiednie warunki pogodowe. Ponadto z atrakcji muszą zrezygnować wszyscy ci, którzy borykają się z chorobami serca, dużą otyłość, kontuzją barku i kręgosłupa, nadciśnieniem czy epilepsją.

Aerotunel – doskonała rozrywka na wieczorze kawalerskim

Dla osób, które chciałby latać, ale boją się jednocześnie wysokości, stworzono Aerotunel. Warto wiedzieć, że jest to urządzenie, w którym jednorodny strumień powietrza (o prędkości do 300 km/h) opływa dany przedmiot lub osobę. Z tunelu aerodynamicznego korzystają spadochroniarze – pozwala on poczuć, jak to jest spadać bez otwartego spadochronu. Obecnie udostępniany jest też osobom, które z tym sportem nie mają nic wspólnego, a szukają sposobu na niezapomnianą rozrywkę. Możliwość skorzystania z aerotunelu to doskonały pomysł zarówno na Prezent na Wieczór Panieński, jak i kawalerski. To świetny podarunek dla kogoś, kto lubi próbować nowych rzeczy. Co ważne, w tunelu może latać każdy, bez względu na wiek i płeć. To bardzo bezpieczna rozrywka. Przed lotem należy jedynie wziąć udział w krótkim szkoleniu. Wymagany jest także wygodny, sportowy strój (specjalny kombinezon, kask i gogle), który zapewnia pełną swobodę ruchów. W trakcie atrakcji nad bezpieczeństwem śmiałków czuwa instruktor. Dzięki stymulatorowi lotów każdy może poczuć się wolny niczym ptak. Do przeciwwskazań uniemożliwiających skorzystanie z aerotunelu należą przebyte poważne urazy kręgosłupa i barków.

Wieczór kawalerski w sportowym aucie

Warto postawić też na motoryzacyjny prezent na wieczór kawalerski – jazdę za kierownicą sportowego auta. Jest to atrakcja, która usatysfakcjonuje każdego miłośnika czterech kółek, bo który z nich nie marzył kiedyś o ferrari czy lamborghini – pojazdach niesamowicie szybkich i o niepowtarzalnym wyglądzie. Jazda w tego typu maszynach to przeżycie, które przypadnie do gustu mężczyznom, którzy lubią adrenalinę. Dzięki takiej atrakcji przyszły pan młody będzie mógł poczuć się jak bohater filmu akcji lub profesjonalny kierowca. Obdarowany zyska możliwość sprawdzenia swoich możliwości zarówno na torze dostosowanym do jazdy autami wyścigowymi, jak i w mieście. Co ważne, taki prezent można podarować również osobie, która nie ma prawa jazdy, wówczas z fotelu pasażera podziwia ona umiejętności profesjonalnego kierowcy. Jazda w sportowym aucie to nie tylko dobry pomysł na prezent na wieczór kawalerski – na tego rodzaju atrakcję można się zdecydować, organizując wieczór panieński, planując zakup prezentu na Dzień Ojca lub urodziny męża.

Zwiedzanie stadionu piłkarskiego – wieczór kawalerski fana piłki nożnej

Szukając pomysłu na prezent na wieczór kawalerski miłośnika piłki nożnej, warto postawić na zwiedzanie stadionu piłkarskiego. Podczas takiej wycieczki nie można się nudzić. W jej trakcie pan młody i jego przyjaciele będą mieli okazję zobaczyć miejsca, które są niedostępne dla kibiców w trakcie meczu. Przewodnik pokaże m.in. szatnię zawodników, salę konferencyjną, miejsca, z którego piłkarze wychodzą na boisko, ławki rezerwowych, trybunę prasową i lożę prezydencką. Nie jest to drogi prezent – jego koszt to kilkanaście złotych za osobę, dlatego mogą wziąć w nim udział wszyscy zaproszeni na wieczór kawalerski goście.