Rzucanie siekierami – pomysł na integrację!

Zbliża się wiosna. Za oknem będzie robić się coraz cieplej, a rośliny zaczną budzić się do życia. Na dno szafy pójdą ciężkie zimowe kurtki, a my będziemy szukali ciekawych rozrywek. Jedną z nich niewątpliwie jest Rzucanie Siekierami! Jak to wygląda? Czy warto wybrać się na taką aktywność?

Rzucanie siekierami

Axe Throwing to z pewnością nietypowe przeżycie. Gwarantuje ono jednak mnóstwo zabawy i radości, a przy tym jest całkowicie bezpieczne. Poznaj zasady gry, wrażenia uczestników i przekonaj się, że warto spróbować tej niecodziennej dyscypliny sportowej, która jest bardzo popularna w innych zakątkach świata!

Rzucanie siekierami – popularny sport…w Ameryce Północnej

Rzucanie siekierami w Polsce dopiero się rozwija. Miejsca do rzucania stają się coraz bardziej popularne, jednakże (póki co) ten sport jest traktowany bardziej jako rozrywka i zabawa. Inaczej sytuacja przedstawia się w USA, Kanadzie czy krajach skandynawskich. W Ameryce, skąd przywędrowała do nas ta dyscyplina sportowa, istnieją profesjonalne ligi, a rzucanie jest bardzo popularne na różnego rodzaju festiwalach. Jest również obowiązkową rywalizacją w każdych zawodach drwali, bo co to za drwal, który nie umie rzucić siekierą! Świetna forma aktywności zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet, ale jak rzucać, żeby wygrywać?

Zasady gry w Axe Throwing

Trafienie siekierą do celu zależne jest od wielu czynników. Liczy się tu każdy szczegół. Poprawna postawa, pewny chwyt i zdecydowany rzut. Brzmi banalnie? Pomimo, że wydaje się to łatwe…wcale takie nie jest!  Odległość, z której oddaje się rzut, to około 4,5 metra. Należy odpowiednio dopasować siłę rzutu, by siekiera zrobiła jeden obrót i wbiła się w tarczę, więc wymaga to odpowiedniej techniki rzutu. Profesjonalne siekiery, przeznaczone do rzucania, ważą od 600 g do nawet 1,5 kg! Rzucanie siekierami staje się bardzo popularną rozrywką, dlatego często w takim miejscu organizowane są wieczory panieńskie lub wieczory kawalerskie. Na miejscu można napić się zimnych napojów (tych wyskokowych także), więc nasz krakowski zespół Wyjątkowego Prezentu postanowił sprawdzić jak wygląda integracja w takim miejscu! Co z tego wyszło?  

Krakowski zespół WP podczas integracji w Bad Axe na Rzucaniu Siekierami. 3 kobiety, 2 chłopów

Rzucanie siekierami w praktyce

Już chwilę po przekroczeniu wejściowego progu, można się zakochać w wyjątkowym klimacie i uroku tego miejsca. Dominacja drzewnych motywów i klimatyczna muzyka, rodem z Wikingów, w tle. Krótkie zapoznanie z regulaminem, a następnie przejście na tor do rzucania. Po środku dwie tarcze, a przy linii rzutowej mały pniak (służący do wbicia siekiery przed rzutem). Do dyspozycji są cztery siekiery o różnej wadze, ponieważ czasem łatwiej jest rzucić cięższą siekierą! Krótkie informacje od doświadczonego instruktora, o tym jak rzucać oraz jak zachowywać się w pobliżu toru i wreszcie można zaczynać zabawę! Rzucanie zostało podzielone na dwie gry. Pierwsza z nich to 3×5, czyli 3 rundy, w których każdy z uczestników rzuca 5 razy, po czym następuje podsumowanie punktów. Druga z gier to BlackJack, czyli rywalizacja do 21 punktów. Wszyscy uczestnicy zgodnie podkreślali, że rozrywka jest niesamowita i daje mnóstwo radości! Na koniec była możliwość spróbowania swoich sił w tzw. rzutach mistrzowskich, czyli np. 3. siekierami naraz. Wydarzenie było mocno rozluźniające i pozwoliło w znakomity sposób rozładować emocje!
Integracja była możliwa, dzięki współpracy z naszym partnerem – Bad Axe!
Jeżeli szukacie pomysłu na prezent dla pracowników lub wspólne wyjście z przyjaciółmi, to gorąco polecamy taką formę aktywności fizycznej!