Prezent na 40. urodziny dla niego – co warto podarować mężczyźnie?

Prezent na 40. urodziny dla niego warto dostosować do charakteru i temperamentu solenizanta. Mężczyzna żywiołowy i otwarty na nowe doznania z pewnością doceni upominek w formie szalonego przeżycia. Spokojniejsi panowie ucieszą się natomiast z nieco bardziej statycznych rozrywek.

Współcześni czterdziestolatkowie to często osoby pełne energii i wigoru. Choć mają wiele życiowych doświadczeń, zazwyczaj są otwarci na nowe doznania. W związku z tym, prezent na 40. urodziny dla mężczyzny powinien dostarczyć mu wielu pozytywnych emocji, a także pomóc w spełnieniu marzeń o przeżyciu ciekawej przygody.

Jak wybrać prezent na 40. urodziny dla mężczyzny?

Wybierając prezent na 40. urodziny dla faceta, należy przede wszystkim zastanowić się, czego oczekuje solenizant. Mężczyźni, którzy preferują tradycyjne upominki, z pewnością ucieszą się z eleganckiego portfela, luksusowego zegarka czy butelki ulubionego alkoholu, najlepiej w ozdobnym opakowaniu. Czasami prezent na urodziny może jednak przybrać niebanalną formę. Nietypowe rozwiązania spodobają się przede wszystkim panom spragnionym wrażeń, dla których przekroczenie magicznej czterdziestki to doskonały moment na odrobinę szaleństwa i zdobycie kolejnej pasji. W takiej sytuacji warto postawić na oryginalny prezent na 40. urodziny dla mężczyzny. Dobrze sprawdzi się np. voucher na przeżycie, które na długi czas zapisze się w pamięci obdarowanego.

Odrobina szaleństwa, czyli pomysły na prezent na 40. urodziny dla męża

Wiele kobiet zastanawia się, co kupić mężowi na 40. urodziny. Jeżeli mężczyzna jest otwarty na nowe doświadczenia, warto wybrać upominek, który umożliwi mu przeżycie silnych emocji. Dość nietypowym rozwiązaniem mogącym przypaść mu do gustu jest voucher na tzw. hoverboard. To odmiana sportu wodnego polegającego na surfowaniu na specjalnej elektrycznej desce, która umożliwia wznoszenie się w powietrze. Tego typu ewolucje to doskonała zabawa i prawdziwy zastrzyk adrenaliny. Należy jednak pamiętać, że taki pomysł na 40. urodziny męża sprawdzi się głównie w sezonie letnim.

Co dla fana motoryzacji?

Prawdopodobnie bardziej uniwersalnym upominkiem jest bon na przejazd ekskluzywnym autem ulicami miasta. To propozycja dla fanów motoryzacji, którzy lubią luksus i wygodę. Siedzenie za kółkiem Ferrari lub Lamborghini pozwala poczuć się jak prawdziwy król życia oraz wyzwala niepowtarzalne emocje.

Wojskowe pojazdy i strzelanie, czyli niebanalny prezent na 40. urodziny dla brata

Szeroko pojęte militaria stanowią przedmiot zainteresowania wielu panów. Wśród nich znajduje się duże grono miłośników pojazdów wojskowych. Z okazji urodzin można wręczyć im model czołgu do sklejania. Taki upominek spodoba się zarówno młodszym, jak i starszym. Dojrzały mężczyzna doceni jednak bardziej możliwość podziwiania okazałej maszyny na żywo. Jeszcze lepszym pomysłem jest podarowanie mu vouchera na przejażdżkę w jej wnętrzu. Wyjątkowo oryginalny prezent dla brata na 40. urodziny stanowi więc bon na przejazd wojskową amfibią lub czołgiem, takim jak Pantera czy T-55. To bez wątpienia wspaniała przygoda, która zapewnia przeżycie wielu niezapomnianych chwil.

Inny ciekawy pomysł na 40. urodziny dla faceta to zabranie go na strzelnicę. Pod okiem profesjonalnego instruktora będzie mógł tam poznać tajniki świata broni palnej, a także popracować nad swoją koncentracją. Oddawanie strzałów do celu to świetna rozrywka, która pozwala poczuć się jak bohater filmu sensacyjnego. Dostarcza też wielu silnych emocji, a jednocześnie minimalizuje stres i umożliwia relaks.

Oryginalny prezent na 40. urodziny dla kolegi

Świętowanie urodzin bliskiego kolegi nie musi ograniczać się do wizyty w restauracji czy pubie. Okrągłą rocznicę warto nieco urozmaicić odrobiną szaleństwa i zabawy. Ciekawym pomysłem na prezent na 40. urodziny dla mężczyzny jest np. wspólne wyjście na gokarty, dzięki któremu solenizant będzie mógł poczuć się niczym Robert Kubica. Taki wyścig to nie tylko szybka jazda i adrenalina, ale również rywalizacja, która nadaje charakteru całemu wydarzeniu. Kto wie, być może pod wpływem emocji solenizant złapie bakcyla i gokarty staną się jego nową pasją?

Prezent dla biznesmena

Upominki gwarantujące dość ekstremalne przeżycia nie są jednak dla każdego. Panowie, którzy lubią spokój i ciszę bardziej ucieszą się z nieco bardziej klasycznego upominku. Nawet w takim przypadku warto jednak sięgnąć po niesztampowe rozwiązania. Ciekawym pomysłem na 40. urodziny kolegi może być bowiem np. voucher na spotkanie z profesjonalnym fotografem. Warto zafundować mu zwłaszcza biznesową sesję zdjęciową, której celem jest pomoc w wykreowaniu dobrego wizerunku w życiu zawodowym. Dzięki uczestnictwu w takim wydarzeniu mężczyzna będzie miał szansę poczuć się jak prawdziwy rekin biznesu i odnaleźć w sobie niezwykłą pewność siebie. Tego typu prezent na 40. urodziny dla niego sprawdzi się np. jako upominek dla kolegi z pracy, który może zostać mu wręczony przez cały zespół współpracowników.