Pomysł na prezent dla strażaka – co podarować?

Wybór najlepszego prezentu nie jest łatwym zadaniem. Często kupujący bierze pod uwagę zawód lub pasje obdarowywanego, dzięki temu łatwiej dobrać śmieszny lub przydatny gadżet. Jakie prezenty dla strażaka będą najlepsze, co warto wybrać, by zaskoczyć osobę, która otrzyma podarunek?

Facet skacze radośnie na czerwonym tle. Coś a'la strażak.
Prezent dla strażaka – podaruj emocje!

Okazji do wręczenia prezentu jest wiele – urodziny, imieniny, święta, czy chociażby odejście na emeryturę. Najważniejsze, aby każdy upominek dobrany był indywidualnie, przypadł do gustu obdarowanemu, nawiązywał do jego zainteresowań lub wykonywanego zawodu. Prezentem może być zabawny gadżet lub praktyczny przedmiot, z którego korzysta się na co dzień. Uniwersalnym podarunkiem jest koszulka, kubek ze śmiesznym napisem albo voucher na interesujące wydarzenie.

Prezent dla strażaka – co wybrać?

Zawód strażaka cieszy się dużym poważaniem, a osoby go wykonujące często otrzymują tematyczne prezenty. Co podarować strażakowi na urodziny, a jaki będzie najlepszy prezent dla strażaka emeryta? Pomysłów jest naprawdę dużo, wystarczy tylko przyjrzeć się ofercie zarówno sklepów stacjonarnych, jak i internetowych. Podarunkiem może być spersonalizowana koszulka, kubek lub poduszka. Wystarczy umieścić wybrany napis, imię obdarowanego i dodać życzenia. Upominek powinien nawiązywać do zawodu obdarowywanego, warto więc postawić na kolor czerwony, nadruk odpowiedniego obrazka, np. wozu strażackiego czy postaci strażaka. Doskonałym prezentem będzie także figurka strażaka, model samochodu strażackiego czy mała gaśnica. Takie przedmioty są zabawne, wywołują uśmiech, a przy okazji stanowią pamiątkę na lata. Niewątpliwie niejednego strażaka zachwycą spinki do mankietów w kształcie np. gaśnicy, wozów lub kasków strażackich. Dużym powodzeniem cieszą się upominki z grawerami – można w ten sposób umieścić na wręczanym przedmiocie życzenia, dedykację, wspomnieć o ważnej rocznicy, odnotować, od kogo i z jakiej okazji otrzymano ten podarunek. Prezent dla mężczyzny to również gaśnica-barek wyposażona w butelkę ulubionego trunku lub specjalnie wybrana karafka z wygrawerowaną dedykacją. Dla dzieci, które chcą zostać w przyszłości strażakami, warto wybrać model wozu strażackiego z klocków, tematyczne puzzle lub zabawkowy zestaw narzędzi strażackich.

Nietypowy pomysł na prezent dla strażaka

Każdy strażak powinien charakteryzować się siłą, odwagą i wytrwałością. Dla wielu małych chłopców osoba wykonująca ten zawód to prawdziwy bohater, wzór godny naśladowania. Wybierając prezent dla strażaka, warto postawić na coś nietypowego, niecodziennego, co zaskoczy i wywoła zdziwienie. W końcu podarunek nie musi być czymś namacalnym i materialnym, może mieć formę niezapomnianego przeżycia, być sposobem na spędzenie czasu samotnie lub w szerszym gronie. Wybór jest naprawdę ogromny, można np. postawić na doznania kulinarne i podarować voucher na romantyczną kolację lub degustację piw czy win. Albo zorganizować wizytę w restauracji włoskiej, japońskiej czy węgierskiej, aby obdarowany poznał smaki z niemal całego świata. Ciekawym pomysłem jest też Kolacja w Ciemności albo nauka warzenia piwa, podczas której poznaje się różne gatunki piw. Miłośnicy mocnych wrażeń ucieszą się z vouchera, który pozwoli im odbyć lot szybowcem lub skoczyć ze spadochronem. Do wyboru jest również przejażdżka czołgiem, motorem, a także sportowym samochodem. Panowie lubiący sztukę ucieszą się na pewno z biletów na seans w kinie lub spektakl teatralny. Dla zmęczonych ciągłymi emocjami i ryzykiem odpowiednią propozycją będzie relaksacyjny masaż, pobyt dla dwojga w SPA lub dwudniowy wyjazd w malownicze rejony Polski czy za granicę.

Zobacz: Gdzie warto udać się na weekend SPA we dwoje?

Śmieszny i praktyczny prezent dla strażaka

Jeśli prezent dla strażaka ma być jedynie zabawnym, symbolicznym gadżetem, można postawić na fartuszek do kuchni ze śmiesznym obrazkiem i napisem (koniecznie nawiązującym się do wykonywanej profesji). Ciekawą propozycją są czerwone budziki, których kształt przypomina alarm z jednostki strażackiej, specjalne nakładki na obudowę telefonu albo skarbonki w kształcie gaśnicy. Strażakowi można podarować brelok do kluczy, stylowy scyzoryk lub dobrej jakości latarkę. W ofercie sklepów z upominkami są portfele dla strażaka, worki gimnastyczne oraz plecaki. Warto także pokusić się o podarowanie znajomemu strażakowi obrazu – karykatury lub ramki na zdjęcia, która kształtem będzie przypominała wóz strażacki. Powodzeniem cieszą się również stojaki na butelki przedstawiające strażaka wspinającego się po drabinie.

Pomysły na upominek dla strażaka można wymieniać niemal w nieskończoność – personalizowane kalendarze, notatniki, plakaty, obrazy, koszulki, bluzy, torby i plecaki. Wybór tego najlepszego prezentu zależy od upodobań i zainteresowań obdarowywanego, a także od pomysłowości i kreatywności osoby, która chce wręczyć upominek.

Zobacz też: Z jakich okazji daje się prezenty w innych kulturach?