Jak okazać wdzięczność babci i dziadkowi?

Dziadkowie to często nasi najlepsi przyjaciele, najtroskliwsi opiekunowie i najlepsi nauczyciele życia. Ich święto, Dzień Babci i Dziadka, zbliża się wielkimi krokami. To jedyna taka okazja w roku do podziękowania im za opiekę i troskę. Jakim prezentem najlepiej wyrazić naszą wdzięczność wobec nich?

Naszych własnych dziadków szanujemy najbardziej na świecie. Przede wszystkim kochamy ich już za samą obecność. Doceniamy za to, że niekiedy poświęcają nam swój wolny czas. Dla wielu z nas ich obecność podczas naszej choroby w dzieciństwie była nieoceniona. Wysłuchujemy też z zaciekawieniem ich historii i nie możemy się nadziwić, ile przeżyli.

Nic więc dziwnego, że zarówno babcia jak i dziadek doczekali się swojego święta. Przypadają one obok siebie – 21 stycznia (Dzień Babci) oraz 22 stycznia (Dzień Dziadka). Nie ma lepszego momentu w roku, żeby wyrazić im swoją miłość i okazać wdzięczność! Na prezent dla babci i dziadka powinniśmy kupić coś wyjątkowego!

Wszystko dla babci i dziadka

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że nasi dziadkowie poświęcają się dla nas. Dlatego powinniśmy zadać sobie pytanie, co z kolei my robimy dla nich?

Odwiedzamy ich, żeby pokazać im, że o nich pamiętamy. Dotrzymujemy im towarzystwa, gdy czują się osamotnieni i potrzebują kogoś do rozrywki. Z cierpliwością pokazujemy im, jak zmienić czcionkę w Wordzie, czy ustawić ich ulubioną stację w telewizji. Z drugiej strony, wyręczamy w codziennych obowiązkach, gdy ich zdrowie podupada. Doglądamy ich w szpitalach, gdy jest z nimi naprawdę źle.

Ile więc jesteśmy w stanie dla nich zrobić? Naprawdę wiele!

Dlaczego?

To nie jest kwestia tego, że szacunek do ludzi starszych wpojono nam kulturowo. Często na ustąpienie miejsca w autobusie staruszce, czy niesienie za nią ciężkiej siatki z zakupami, patrzymy tylko jako na kwestię dobrego gustu. W przypadku naszych dziadków chodzi o wiele więcej! O co? O miłość, o troskę, o przywiązanie, o wdzięczność…

Czujemy się zobowiązani do tego, żeby odwdzięczyć się im za ich troskę i opiekę. Zdajemy sobie sprawę z tego, że dużo dla nas robią. I dlatego z okazji dnia babci i dziadka powinniśmy kupić im coś wyjątkowego!

Co dla babci?

Typowa babcia to mistrzyni kuchni, która potrafi jednocześnie „pichcić” pomidorową, piec dwa serniki i gnieść kluski. Takiej babci z pewnością przydałaby się chwila wytchnienia. W końcu plecy już nie te… Wtedy warto byłoby jej zaproponować Masaż Stóp albo Masaż Relaksacyjny. Jeśli się opiera takim „ekstrawagancjom”, wyposaż ją w Roczną prenumeratę Moje Gotowanie.

A co podarować osobie, która właśnie została babcią? Prezent dla świeżo upieczonej babci musi być nietypowy. Przecież dopiero, co została babcią. Takiej babci można zaoferować np.: Warsztaty z ceramiki dla Dwojga, Kolację w Ciemności dla Dwojga, czy Seans w Kinie dla Rodziny! Wykorzysta je razem ze świeżo upieczonym dziadkiem!

Jeśli Twoja babcia wyłamuje się ze wszelkich stereotypów, gardzi sprzątaniem i siedzeniem w garach, to zawsze możesz jej podsunąć takie ekscytujące przeżycie jak: Poznaj Strzelanie, Walk in the Sky z Filmowaniem lub Lot Samolotem dla Przyjaciół.

A co dla dziadka?

Standardowy dziadek lubi majsterkować, przysypia przy długich opowieściach i struga ciągle w drewnie. Interesuje się historią. Zna szczegóły każdej kampanii II wojny światowej i lubi opowiadać, jak to kiedyś było. Dla takiego dziadka dobrze byłoby zaoferować:  Poprowadź Ferrari Ulicami Miasta, Spektakl w Teatrze z Kolacją dla Dwojga, czy Roczną Prenumeratę Newsweek Historia.

Wielu dziadków właśnie w czasie emerytury znajduje czas na to, żeby móc podróżować. Tacy dziadkowie ucieszyliby się z: Pobytu w Hotelu Spichlerz Kazimierz, Seansu w Grocie Solnej dla Dwojga, czy ze Wczasów w Górach dla Dwojga.

Jeśli znasz swojego dziadka choć trochę, to na pewno będziesz w stanie coś dla niego znaleźć!

Romantycznie dla seniorów

Babcia i dziadek czasem są nierozłączni. Warto byłoby zadbać o to, żeby wspólnie mogli się cieszyć z prezentów. Być może będą zadowoleni z Weekendu w SPA dla Dwojga, Czekoladowego Wieczoru dla Dwojga, albo z Degustacji Piwa – Kursu Kiperskiego.