Dowiedz się, jaki prezent podarować na 18 urodziny. Wybierz coś oryginalnego

Każde urodziny obchodzimy tylko raz w życiu, ale wyjątkowe są te osiemnaste. Jest to umowna granica, za którą zaczyna się dorosłe życie. Z tego względu prezent na 18 urodziny również powinien być szczególny. Sprawdź, co w tym dniu podarować chłopakowi i dziewczynie.

Świetnym prezentem na 18 urodziny dla dziewczyny jest voucher na kurs związany z jej zainteresowaniami. Młodzi ludzie lubią podarunki, które są jednocześnie praktyczne i nieco zwariowane. Trafionym prezentem na 18 urodziny dla chłopaka lubiącego adrenalinę będzie np. możliwość skoku na bungee.

Jak wybrać prezent na 18 urodziny?

Podczas wybierania prezentu na 18 urodziny trzeba zachować pewien balans. Nie kupujemy przecież podarunku dla dziecka, ale też jeszcze nie dla dorosłego i w pełni ukształtowanego człowieka. Dobry prezent na 18 urodziny, bez względu na to, czy dla chłopaka, czy dziewczyny, powinien być jednocześnie oryginalny i funkcjonalny. Zanim kupimy prezent na 18 urodziny, ustalmy, jakie są upodobania solenizanta. Jeśli jest on miłośnikiem mody, podarujmy mu coś z biżuterii lub designerską odzież. Fascynatom pamiątek z pewnością spodobają się ramki na zdjęcia lub szklane figurki. Grunt, by pomysł na prezent na urodziny dopasować do osobowości i gustu danej osoby.

Prezent na 18 urodziny dla dziewczyny – co wybrać?

Ciekawym prezentem na 18 urodziny dla dziewczyny i chłopaka są wszelkiego rodzaju gadżety związane z ich zainteresowaniami. Podarowanie tego typu rzeczy jest gwarancją, że nasz prezent się spodoba. Jeżeli solenizantka lubi czytać, to z pewnością na jej twarzy pojawi się uśmiech, gdy zobaczy interesującą książkę. Dużym powodzeniem cieszą się różne kursy, np. gry na gitarze, fotografii lub językowe. Oryginalnym prezentem na 18 urodziny dla dziewczyny, która lubi kulinaria, będzie voucher do restauracji. Oprócz wymienionych gadżetów warto też podarować coś, co przyda się na co dzień. Solenizantkę z pewnością ucieszy płyta ulubionego zespołu, nowa pościel, portfel czy oryginalne, ładnie zapakowane kosmetyki. Każda z tych rzeczy może być prezentem na 18 urodziny dla chrześnicy, przyjaciółki lub siostry.

Prezent na 18 urodziny dla kolegi i koleżanki – co wybrać?

Istnieje wiele uniwersalnych podarunków, które podobają się zarówno dziewczynom, jak i chłopakom. Im więcej emocji wywołuje dany prezent, tym jest lepszy. Popularnymi prezentami na 18 urodziny dla koleżanek i kolegów są atrakcje zapewniające dużą dawkę adrenaliny. Niedrogim podarunkiem tego typu jest voucher na skok na bungee. Gdy solenizantem jest osoba, z którą chodzimy do klasy lub mamy wspólne grono znajomych, możemy złożyć się na taki prezent w większym gronie. Bez wątpienia taki prezent na 18 urodziny dla koleżanki i kolegi dostarczy im sporo emocji. Nie mniej popularnie, choć już droższe, są lekcje wakeboardingu, loty paralotnią lub balonem i skoki ze spadochronem. Każda z tych atrakcji sprawdzi się jako prezent na 18 urodziny dla przyjaciółki lub przyjaciela i innych miłośników ekstremalnych emocji.

Jaki prezent na 18 urodziny wybrać, by był zabawny i oryginalny?

Oryginalnym prezentem na 18 urodziny z pewnością będą podarowane solenizantowi zwyczajne przedmioty, takie jak cukier, mapa czy młotek, na których przyklejone będą etykiety z zabawnymi opisami. Na opakowaniu cukru można na przykład napisać „do osładzania gorzkich chwil”, na mapie „mapa do celu”, a na młotku „młotek do wybijania głupoty” lub „młotek do wybijania z głowy głupich pomysłów” Taki prezent na 18 urodziny dla syna, córki lub kolegi z klasy może stanowić zabawny dodatek do głównego podarunku. Jeśli ograniczymy się tylko do wymienionych rzeczy, solenizant może poczuć się nieco zawiedziony. Takie upominki po umieszczeniu śmiesznych opisów będą oryginalnym prezentem na 18 urodziny, którego przygotowanie dostarczy nam dużo frajdy.

Pomysł na prezent na 18 urodziny – podsumowanie

Prezent na 18 urodziny dla kolegi, koleżanki, siostry czy brata powinien podobać się przede wszystkim solenizantowi. Jeżeli wybieramy podarunek wspólnie z rodziną i znajomymi, nie kierujmy się własnymi upodobaniami. Co więcej, wybierzmy nawet taką rzecz, której nigdy nie kupilibyśmy dla siebie. Największym błędem osób obdarowujących jest wręczanie prezentów podobających się wyłącznie im samym. Z tego powodu wiele matek kupuje córkom i synom niewłaściwe kosmetyki czy ubrania. Gdy nie znamy dobrze gustu solenizanta, poprośmy o poradę kogoś z jego znajomych lub bliskich. W ten sposób znajdziemy fajny prezent na 18 urodziny dla chłopaka, dziewczyny, córki czy syna.