Co i dlaczego warto kupić bliskim z okazji świąt?

Ludzie mają odmienne preferencje, jeśli chodzi o prezenty. Kupując świąteczne upominki, najlepiej kierować się intuicją i obserwować swoich bliskich – interesować się tym, co lubią, jak spędzają czas. Czy są minimalistami, preferują uprawianie sportu, a może wolą ekstremalne rozrywki?

Zapakowany świąteczny prezent w dłoniach kobiety, na stole pełnym dekoracji.


Szukając idealnych prezentów dla bliskich, warto odwiedzić sprawdzone portale internetowe i e-sklepy. Zaletą takich miejsc jest bardzo bogata oferta prezentowana – każdy znajdzie tam coś odpowiedniego, bez względu na wiek, płeć czy sposób bycia obdarowywanego.

Magia świąt – i co dalej?

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas dla rodzin i znajomych. Stanowią okazję do składania sobie życzeń, wręczania prezentów, ale i do zacieśniania dalszych relacji. Czasami nawet drobna rzecz ofiarowana drugiemu człowiekowi w okresie bożonarodzeniowym może wiele zmienić w przyszłości. Dlatego tak ważne jest, aby dbać o dobre stosunki nie tylko z bliskimi, lecz także ze współpracownikami lub partnerami biznesowymi.

Jakie gadżety świąteczne wybrać?

Każdego roku radość magii świąt przyćmiewa odwieczny problem – czy najbliżsi, z którymi dzielimy ten ciepły grudniowy czas, będą zadowoleni z naszych świątecznych upominków. Jak wybrać gadżety świąteczne, by przy bożonarodzeniowej choince uniknąć cichych jęków zawodu i grobowej ciszy rodem z listopadowego święta? Fajne gadżety na święta mogą okazać się bibelotami, które rozbawią przez moment i natychmiast staną się bezużyteczne.

Prezent na święta – gdzie i jak wybrać go online?

Sklepowe półki co roku uginają się od gadżetów na święta Bożego Narodzenia. Książka, biżuteria, sweter, skarpety – to bezpieczne opcje dla zabieganych osób, niemających czasu na godziny przeszukiwania galerii czy stron internetowych. Istnieje jednak jeszcze jedna możliwość, aby mimo małej ilości czasu na zakupy obdarować najbliższych oryginalnym podarunkiem, zamiast tracić pieniądze na tanie gadżety świąteczne. Idealny prezent na święta można znaleźć w e-sklepie, który specjalizuje się wyłącznie w upominkach i gadżetach. Taki sklep powinien mieć bogaty asortyment podzielony na tematyczne kategorie, np. prezent dla niej, dla niego, na święta itp. Jeśli taki e-sklep ma inteligentną wyszukiwarkę, bardzo szybko można znaleźć w nim idealny podarunek, którego cena mieści się w określonym budżecie.

Czy prezent na święta powinien być uniwersalny, czy może lepiej ekstremalny?

Idealne prezenty na mikołaja nie muszą być przedmiotami codziennego użytku ani słodyczami, elektroniką czy kosmetykami. Powinny raczej być upominkami, które pozwolą obdarowanym na przeżycie wyjątkowych przygód albo na chwile relaksu. Warto przy wyborze takich podarunków postawić na rozwiązania niekonwencjonalne. Przykładowo, dobrym prezentem będzie zabranie obdarowanej osoby na degustację czekolady albo romantyczny wieczór w ciemności. Mamę prawdopodobnie ucieszy wspaniały weekend w SPA, a tata chętnie poznaj tajniki strzelania. Masaż relaksacyjny, tajski lub czekoladowy z pewnością przypadnie do gustu zapracowanym i zestresowanym znajomym. To znacznie bardziej trafiony prezent niż gadżety bożonarodzeniowe, które można jedynie odłożyć na półkę.

Gadżety na święta prawdopodobnie wydadzą się nudne fanom mocnych wrażeń. W przypadku takich osób można wybrać m.in. zapewniający zastrzyk adrenaliny Dream Jump, lot na Water Jet Pack, Flyboard czy ekstremalny skok na bungee. Wielbiciele luksusu z kolei docenią możliwość poprowadzenia ferrari lub lamborghini. Bardzo efektownymi podarunkami są również Pakiety Przeżyć, które zapewniają obdarowanemu wybór prezentu, z którego najbardziej chciałby skorzystać.

A co z klientami i pracownikami – jakie prezenty wybrać?

Grudzień to również okres, w którym prezesi i właściciele przedsiębiorstw zaopatrują się w upominki świąteczne dla firm, które następnie wręczają swoim klientom i pracownikom. To miły gest, warto jednak pomyśleć o jego użyteczności. Często z tego powodu kupują tanie gadżety świąteczne reklamowe i dla firm. Zamiast obdarowywać pracowników zbędnymi przedmiotami, lepiej zadbać o ich pozytywne relacje i np. opłacić niezapomniany wyjazd integracyjny do SPA albo na tor offroad. Taki upominek na pewno zostanie doceniony przez pracowników.

Jak udowadniają powyższe przykłady, można w prosty i szybki sposób znaleźć oryginalne gadżety świąteczne lub podarunki w formie wyjątkowych wyjazdów, wizyt w SPA i innych atrakcji. Wystarczy jedynie wykazać się kreatywnością i skorzystać z oferty e-sklepu. Także obdarowując pracowników lub stałych klientów, warto odejść od tradycyjnych upominków. Wspólny wyjazd integracyjny będzie dla podwładnych ważniejszy i ciekawszy niż np. paczka gadżetów opatrzonych logiem firmy.