Ciekawe pomysły na prezent dla szefa

Przed wyborem prezentu dla szefa warto zastanowić się na tym, jaki upominek sprawdzi się najlepiej. Przełożonemu, który nie ma prawa jazdy, lepiej nie kupować vouchera na jazdę ferrari. Z kolei komuś, kto boi się wysokości, lepiej nie dawać bonu na skok ze spadochronem.

Prezenty dla szefa, pomysłowość i kreatywność górą.

Najlepszym pomysłem na prezent, zwłaszcza na pożegnanie, będzie przyjęcie-niespodzianka. Miłośnikowi wysokoprocentowych trunków można podarować dobrą whisky, weekendowemu nurkowi natomiast – bon na tzw. nurkowanie wrakowe.

Prezent dla szefa na urodziny

Urodziny i święta to doskonały pretekst, by odwdzięczyć się przełożonemu za możliwość rozwoju zawodowego. Dobrym pomysłem na prezent dla szefa jest butelka wysokiej klasy trunku. Alkoholem wybieranym przez mężczyzn z klasą jest whisky. Wyróżnia się ona wyjątkowym smakiem i aromatem. Lampka tego typu trunku wprowadza w dobry nastrój, ale nie otumania jak np. wódka. Na walory whisky wpływa sposób jej produkcji i gatunek zboża, z którego destylowany jest trunek. Alkohol, o którym mowa, produkuje się z ziaren jęczmienia, żyta, pszenicy. Nie bez znaczenia jest też proces suszenia słodu (np. torfem) i rodzaj drewna, z którego powstają beczki służące do przechowywania whisky. Wysokoprocentowy alkohol o kolorze herbaty spływa po ściankach szklanki, tworząc grube zacieki. Jego smakiem i aromatem zachwycali się m.in. Winston Churchill i Clark Gable. Jako Prezent dla Pracownika lub szefa sprawdzi się również Voucher na Degustację Whisky z różnych stron świata. Tego typu bon podarunkowy może być dodatkiem do zestawu kryształowych kieliszków i karafki.

Oryginalny pomysł na prezent dla szefa

Prezent dla szefa nie musi być nudny i banalny. Kupowanie co roku zachowawczego krawata nie jest najlepszym pomysłem. Oryginalnym i jednocześnie praktycznym podarunkiem będzie voucher na SPA dla samochodu, które obejmuje m.in. bardzo dokładne mycie felg, karoserii, szyb, dywaników, zaczernianie opon, odświeżenie zapachu, mycie plastików, odkurzanie. Tego rodzaju upominek będzie idealny dla solenizanta, który słynie z miłości do swojego auta. Nie od dziś wiadomo, że panowie – bez względu na „grubość” portfela – kochają swoje czterokołowe pojazdy. W dużej mierze wynika to z chęci rywalizacji, pragnienia bycia się wolnym. To świetny pomysł na prezent dla szefa, który zwraca uwagę na swój wygląd. Tymczasem komuś, kto kocha prędkość i chciałaby choć na chwilę zamienić posiadane BMW na coś szybszego, można kupić bon podarunkowy na jazdę supersamochodem od włoskiej firmy Lamborghini. Dostępne są również vouchery na przejażdżkę włoskim ferrari, chevroletem camaro lub fordem mustangiem. Z kolei miłośnikowi filmów o Jamesie Bondzie warto podarować możliwość jazdy w Astonie Martinie. Tego rodzaju atrakcje dostępne są niemal w całej Polsce.

Co na prezent dla szefa miłośnika mocnych wrażeń będzie najlepsze?

Prezenty dla szefa nie muszą być ekskluzywne. Przede wszystkim powinny odpowiadać zainteresowaniom obdarowywanego. Szefowi kochającemu adrenalinę warto kupić, który zagwarantuje niezapomniane emocje. W takim przypadku sprawdzi się Voucher na Skok ze Spadochronem. To oryginalny upominek, który można zrealizować w wielu polskich miastach. Z kolei dla osoby, która ma lęk wysokości, idealny będzie bon na kilkudniową szkołę przetrwania – w czasie takiego szkolenia zdobędzie ona wiele praktycznych umiejętności. Podczas kursów survivalu instruktorzy uczą odróżniać rosnące w naturalnych warunkach rośliny i zioła. Szkoła przetrwania to okazja do nauki czytania map i rozpalania ogniska bez użycia zapałek. W trakcie jej trwania zdobywa się także inne umiejętności przydatne na łonie natury. Szefowi, który w wolnych chwilach nurkuje, można kupić bon na nurkowanie wrakowe. Celem takiej aktywności jest oglądanie zatopionych w wodach morza lub jeziora statków, samolotów, aut czy nawet czołgów.

Prezent dla szefa na pożegnanie

Odchodzącemu na emeryturę szefowi warto zorganizować przyjęcie niespodziankę. Na uroczystość można zaprosić jego rodzinę, wszystkich współpracowników oraz dawnych i obecnych kontrahentów. Nieodzownym elementem takiej imprezy jest tort i szampan. Żegnając się z przełożonym, nie powinno się zapominać o kreatywnym podarunku, czymś, co będzie mu przypominało o kolegach z pracy. Mogą to być np. śmieszne życzenia na zaprojektowanej przez artystę kartce. Doskonałym podziękowaniem, dla szefa, który odchodzi, będzie Voucher na Weekend (z osobą towarzyszącą) w jakimś wyjątkowym miejscu. Dwu- lub trzydniowy pobyt w innym mieście, weekend z dala od wielkomiejskiego zgiełku – to przepisy na niezapomniany wypoczynek, relaks po stresującym pożegnaniu. Do miejsc, które sprzyjają odpoczynkowi, należy m.in. Kazimierz Dolny, Wrocław, Lądek-Zdrój, Trójmiasto. Dodatkiem do takiego upominku może być album ze zdjęciami prezentującymi szefa podczas wszystkich lat pracy i życzeniami od najbliższych współpracowników.