Ekstremalne prezenty – w powietrzu, na ziemi, pod wodą

Do ekstremalnych prezentów należą z całą pewnością vouchery na skoki na spadochronie, które wymagają nie lada odwagi. Tych, którzy kochają adrenalinę, można też wysłać do szkoły driftu, a miłośników pływania na kurs nurkowania.

Ekstremalne prezenty – do kogo mogą trafić?

Ekstremalne prezenty to niebanalny pomysł na uczczenie urodzin, rocznicy, ślubu. Są one idealne zarówno dla niej, jak i dla niego. Wyjątkowe atrakcje, takie jak np. skok na bungee, są w zasięgu ręki każdego, bez względu na miejsce zamieszkania.

Ekstremalne prezenty to propozycje dla osób o mocnych nerwach, które kochają się bać. Sprawdzają się w przypadku solenizantów i jubilatów, którzy znani są jako miłośnicy adrenaliny, uwielbiają ryzyko, są pewni siebie i swoich możliwości.

Dzięki tego rodzaju atrakcjom można wyjść poza strefę komfortu, pokonać bariery i zrealizować marzenia, które czasami tylko z pozoru są poza zasięgiem. Dają możliwość uwierzenia w siebie, w to, że nie ma przeszkód nie do pokonania. Voucher na ekstremalne skoki na bungee można podarować komuś, kto jak mantrę powtarza: „nie nadaję się do tego” lub „nie dam rady”.

Są to upominki zarówno dla niego, jak i niej. Wbrew pozorom przedstawicielki płci pięknej nie są mniej odważne czy mniej chętne do podejmowania tego rodzaju wyzwań. Ekstremalne prezenty są idealne na 18. urodziny i dla dwojga – jako podarunki ślubne. To również sposób na spędzenie udanego wakacyjnego weekendu.

Warto jednak mieć świadomość, że nie są one dla każdego. Lepiej nie kupować vouchera na ekstremalny skok spadochronowy komuś, kto ma lęk wysokości. Może się zdarzyć, że mimo szczerych chęci nie będzie on miał szans wykazać się odwagą z uwagi na aktualny stan zdrowia. W wielu przypadkach przeszkodą, którą należy wziąć pod uwagę, są urazy barku lub kręgosłupa. Takie przeżycie to doskonały pomysł na upominek, pod warunkiem, że dobrze zna się obdarowywanego.

Ekstremalne wysokości

Do grupy ekstremalnych prezentów z całą pewnością można zaliczyć Skoki na Spadochronie. To atrakcja, dla której warto pokonać swój strach. Osobom, które jeszcze nigdy tego nie robiły, można podarować voucher na skok w tandemie, czyli na spadochronie dwuosobowym. Nie wymaga on długich przygotowań, a organizator udostępnia specjalny kombinezon, spadochron, gogle i pomoc instruktora mającego za sobą wiele skoków z wysokości 4000 m. Dla solenizanta, który nie ma lęku wysokości, idealnym upominkiem będzie voucher na spacer po fasadzie budynku. Aby przejść w dół z dachu niemal 40-metrowego wieżowca, należy wyróżniać się niebywałą odwagą. Takiego dystansu nie powinno się pokonywać z zamkniętymi oczami. Przechadzka z liną po elewacji wymaga skupienia, z drugiej jednak strony, dzięki niej, można poczuć się jak bohater filmu akcji.

Do prawdziwych śmiałków adresowane są również skoki na bungee. Jest to jeden z ekstremalnych sportów. Jego historia zaczęła się w latach 80. ubiegłego wieku w Wielkiej Brytanii. Pierwszym Polakiem, który zdecydował się na tego rodzaju wyczyn, był Mieczysław Lenczewski. Skoki na bungee wykonuje się z różnej wysokości, niektórzy robią to z 70 m, inni z ponad 200 m. Skakać można z mostów i wiaduktów, a nawet z wysokich podnośników. Ciekawą propozycją na ekstremalny prezent jest skok wahadłowy dla dwóch osób przypiętych do jednej liny. Po skoku śmiałkowie wchodzą w fazę wolnego spadania, po czym następuje naprężenie liny, w wyniku czego uczestnicy zabawy z dużą prędkością przechodzą do fazy szybkiego bujania się na ogromnej huśtawce.

Do osób, które nie wiedzą, czym jest lęk wysokości, adresowany jest również oryginalny prezent, czyli Walk In The Sky – zejście po pionowej ścianie budynku! Ciekawym pomysłem na podarunek jest także voucher na szkolenie na paralotni i lot wiatrakowcem.

Ekstremalne prezenty – na ziemi i pod wodą

Ekstremalnym przeżyciem, szczególnie dla fanów motoryzacji, będzie jazda samochodem sportowym. Tego rodzaju atrakcje proponowane są w wielu polskich miastach. Voucher na jazdę mustangiem, ferrari, lamborghini, chevroletem można podarować każdemu, kto nie wyobraża sobie codzienności bez czterokołowej maszyny. Poza tym oczekiwania osób uzależnionych od adrenaliny spełni wzięcie udziału w szkole driftu i jazda bolidem formuły Jedi. Z kolei miłośnikom pojazdów militarnych można podarować voucher umożliwiający odbycie przejażdżki czołgiem T-55 lub poprowadzenie radzieckiego samochodu ciężarowego ZiŁ 131, który w przeszłości wykorzystywany był przez polską armię.

Ekstremalnych przeżyć warto też szukać pod wodą, w trakcie kursu nurkowania. Tego rodzaju szkolenia odbywają się w całej Polsce – w jeziorach, zalanych kamieniołomach. Zdobyte umiejętności można wykorzystać w wodach mórz i oceanów na całym świecie. Podczas zajęć kursanci rozwijają zdolności praktyczne i wiedzę teoretyczną oraz korzystają ze sprzętu, który zapewnia organizator.