Prezent na urodziny dla taty – przejażdżka czołgiem czy weekend pod żaglami?

Wybór prezentu dla taty warto przemyśleć. Po pierwsze należy uwzględnić to, czym rodzic się interesuje, czemu poświęca najwięcej czasu. Upominek odpowiadający zainteresowaniom solenizanta na zawsze pozostanie w jego pamięci, dlatego nie warto iść na łatwiznę. Podaruj tacie wyjątkowe przeżycia, korzystając z gotowych pomysłów!

Szczęśliwy mężczyzna na żaglówce, w białym stroju. W tle spokojne morze.

Doskonałym prezentem dla taty, który jest miłośnikiem pojazdów wojskowych, będzie przejażdżka czołgiem. Rodzicowi, który kocha lotnictwo, można z kolei podarować voucher na lot szybowcem, a zwolennikowi whisky bon na degustację tego trunku.

Degustacja whisky, czyli pomysł na niezapomniany prezent dla taty

Whisky to trunek, którego historia sięga XVII wieku. Jest to alkohol intelektualistów, mężczyzn z klasą, prawdziwych twardzieli. To ulubiony napój panów z wyższym wykształceniem, którzy zajmują ważne stanowiska – są menadżerami i właścicielami firm. Whisky wybierane jest też przez przedstawicieli wolnych zawodów. Pijał je Charles Bukowski, Vladimir Nabokov i Winston Churchill, który zakochał się w tym alkoholu podczas pobytu w Indiach. Wielkim fanem trunku o kolorze herbaty jest także amerykański wokalista Tom Waits. Whisky ma charakterystyczny smak, który na początku może nie przypaść do gustu. Aby wyczuć wszystkie jego niuanse, warto wypić do niego ½ miarki wody. Butelka dobrego whisky to idealny upominek dla miłośnika alkoholi z wyższej półki. Dobrym pomysłem na Prezent dla Taty jest z kolei Voucher na Degustację tego trunku. Podczas takiego spotkania będzie on mógł posmakować rodzajów whisky z całego świata i o różnym wieku.

Prezent dla taty – co podarować zwolennikowi pojazdów wojskowych?

Pasjonatów pojazdów militarnych jest wielu. Organizują oni zjazdy, na których można podziwiać czołgi, transportery opancerzone i motocykle. Dużą popularnością cieszą się również wystawy historycznych maszyn wojskowych. W trakcie takich spotkań nie brakuje zapaleńców dysponujących rozległą wiedzą na temat szeroko pojętych militariów. Tego rodzaju imprezy są nie lada atrakcją również dla osób, które nie interesują się tematyką wojskową. Nie ma w tym nic dziwnego, bo pojazdy, o których mowa, robią piorunujące wrażenie na każdym. Dlatego z okazji urodzin można kupić tacie voucher na przejażdżkę czołgami T-55 lub Pantera. Istnieje również możliwość nabycia bonu podarunkowego na jazdę SKOT-em w roli kierowcy. Ciekawą przygodą może się także okazać poprowadzenie wojskowej ciężarówki z napędem 6 × 6 lub jazda bojowym wozem piechoty – BWP 1. Wszystkie wojskowe pojazdy znajdziesz TUTAJ.

Czołg jadący w oparach dymu.

Prezent dla taty – miłośnika lotnictwa

Lotnictwo to pasja niejednego mężczyzny, co jest jak najbardziej zrozumiałe – w powietrzu można poczuć się jak ptak, uwolnić się od problemów dnia codziennego. Idealnym prezentem dla taty będzie zatem lot szybowcem za samolotem. To gwarancja ekstremalnych emocji i możliwość zobaczenia krajobrazów, które na zawsze zostaną w pamięci. Tańszą opcją jest bon podarunkowy na Lot Szybowcem za Wyciągarką, która wznosi maszynę na wysokość od 300 do 600 metrów. Wyciągarka łączy się z szybowcem liną. Szybkość jej zwijania sprawia, że latający sprzęt nabiera prędkości i się unosi. Niestety, lot za wyciągarką trwa zdecydowanie krócej niż za samolotem, który wznosi też maszynę na zdecydowanie wyższą wysokość.

Prezent dla taty żeglarza

Tacie, którego urodziny przypadają w okresie wakacyjnym (lub tuż przed nim) można podarować Voucher na Weekend pod Żaglami. Tego rodzaju prezent najlepiej dać rodzicowi, który posiada patent żeglarski. Dwa dni na mazurskim jeziorze to doskonały pomysł na aktywny odpoczynek z dala od zgiełku miasta, codziennych obowiązków i stresów. Dysponując większym budżetem, można zdecydować się także na zakup bonu na tygodniowy rejs najpiękniejszym szlakiem żeglugowym północno-wschodniej Polski, a mianowicie Wielkich Jezior Mazurskich. Tacie, który marzy o nowych sportowych wyzwaniach, dobrze jest podarować voucher na naukę żeglowania na katamaranie regatowym. W trakcie takiego szkolenia będzie mógł rozwinąć on swoją pasję. Jest to propozycja dla osób, które są uzależnione od adrenaliny.

Prezent dla taty, który jest fanem piłki nożnej

W Polsce (i nie tylko) najpopularniejszym sportem jest piłka nożna. Chłopcy, mężczyźni, starsi panowie na emeryturze nie wyobrażają sobie życia bez europejskiego futbolu. Wielu z nich ma swoją ulubioną drużynę, której kibicuje, chodzi na jej mecze, marzy o poznaniu grających w niej zawodników. Idealnym upominkiem dla miłośnika piłki nożnej będzie zatem Bilet na Mecz w Strefie Gold. Trafionym pomysłem na prezent dla taty piłkarza będzie także bon na zwiedzanie stadionu ulubionej drużyny. Dzięki niemu będzie mógł on zajrzeć do miejsc, do których nie ma dostępu zwykły kibic (tj. do strefy sportowej stadionu, pracy dziennikarzy). Każdy fan piłki nożnej będzie zadowolony z takiego podarunku.