Prezent dla teściowej – miły gest czy wyzwanie?

Każdy z nas słyszał wiele niestosownych żartów o teściowej – irytującej, wścibskiej i po prostu nieprzystępnej. Bez względu na Twoje relacje z teściową, jedno jest pewne – raz na jakiś czas wypada jej kupić prezent, w szczególności dzisiaj – w Dzień Teściowej. Ale jaki upominek wybrać, by zaimponować mamie? Poznaj wyjątkowe propozycje, które zakopią topór wojenny!

Dzień Teściowej obchodzimy w Polsce 5 marca. Mimo że nie jest tak dobrze znany, jak Dzień Matki, cieszy się rosnącą popularnością od lat 80. XX wieku. To właśnie wtedy Francja oficjalnie ustanowiła święto, które ma na celu wyrażenie szacunku i wdzięczności wobec teściowych. Choć z początku Dzień Teściowej miał raczej charakter komercyjny, w Europie staje się ważnym świętem rodzinnym.

Dlaczego warto kupić prezent teściowej?

To właśnie teściowa pomaga nam w wychowywaniu dzieci, utrzymaniu gospodarstwa domowego, czy zwyczajnie doradza, korzystając ze swojego doświadczenia. Nawet jeśli w Twoim życiu nie odegrała znaczącej roli, miej na uwadze, że jest ukochaną mamą Twojej żony, czy męża. Warto zatem pamiętać o kupieniu jej prezentu z okazji urodzin, imienin, czy Dnia Teściowej. Na pewno doceni ten gest i zdobędziesz jej sympatię.

Jaki prezent dla teściowej wybrać?

Prezent dla teściowej to nie lada wyzwanie. Istnieją jednak klasyki, które z pewnością wywołają uśmiech na jej twarzy. Zanim wybierzesz prezent, zastanów się, czego mama potrzebuje lub co lubi niezależnie od okazji. Może ceni sobie dobrą literaturę lub sztukę? Dobra książka lub Voucher na spektakl pełen wrażeń to świetne opcje, które na pewno skradną jej serce niezależnie od wieku.

Zdrowie czy adrenalina?

Kto powiedział, że wiek jest przeszkodą w spełnianiu marzeń? Jeśli Twojej teściowej brakuje mocnych wrażeń postaw na prezent, który zapewni jej wiele emocji. Jeśli od dawna marzy o lataniu, wyślij ją do nieba! Lot balonem, paralotnią, czy helikopterem to doskonały pomysł na prezent dla teściowej. Co jednak podarować, kiedy teściowa nie przepada za adrenaliną lub nie pozwala jej na to kondycja? Bezpiecznym rozwiązaniem będą kwiaty i butelka ulubionego alkoholu. Można również pokusić się o voucher na pakiet badań. Takie rozwiązanie będzie praktyczne, a dodatkowo okaże troskę i zainteresowanie jej zdrowiem.

Postaw na relaks

Jeśli Twoja teściowa jest osobą w ciągłym biegu i ma dużo na głowie, z przyjemnością skorzysta z relaksującego prezentu. Takim upominkiem może być np. mata z akupresurą, która odpręża nie tylko ciało, ale również umysł. Dobrym pomysłem jest również zdecydowanie się na masażer karku, czy wykupienie teściowej biletu na popołudnie w SPA. Jeśli nie ograniczają Cię fundusze, postaw na prezent, którym każda kobieta będzie zachwycona – weekend w SPA, np. w Szczawnicy. Taki pobyt zapewni jej relaks i odrobinę luksusu.