Paintball – atrakcja dla aktywnego mężczyzny!

Paintball określany jest mianem prawdziwej męskiej rozrywki. Ma on jednak wiele różnych odmian, które znacznie się od siebie różnią. Dowiedz się więcej o tej fascynującej rozrywce i jej odmianach. Skorzystaj z naszych propozycji i wybierz się na prawdziwą przygodę!

Często szukając pomysłu na prezent dla mężczyzny, szukamy typowo “męskich rozrywek”. Choć oczywiście nie jest powiedziane, że paintball nie sprawdzi się jako podarunek dla niej, to w naszym przekonaniu ta wyjątkowa gra to właśnie sport dla mężczyzn. Przekonaj się jakie możliwości i korzyści daje gra w paintballa i skąd bierze się jej popularność na całym świecie!

Paintball – co to za gra? 

Jest to gra zespołowa, polegająca na pozorowanej walce między drużynami, przy użyciu specjalnej “broni”, przypominającej broń pneumatyczną. Sprzęt do paintballa był znany w USA już około 1950 roku. Wykorzystywały go służby leśne – do znaczenia drzew z odległości oraz rolnicy – do znaczenia bydła. Jednak w 1981 roku trzej przyjaciele, Bob Gurnsey, Hayes Noel oraz Charles Gaines, pomyśleli, że paintball będzie świetną rozrywką i zaczęli wykorzystywać sprzęt w celach rozrywkowych. Ten rodzaj aktywności szybko przypadł do gustu ludziom i zaczął zyskiwać coraz więcej fanów!

Odmiany Paintballa

Paintball klasyczny sam w sobie zawiera kilka odmian, różniących się od siebie zasadami, terenem czy bronią. Jednak dalej są to klasyczne gry. Na pewno ciekawą alternatywą dla klasycznej rozgrywki jest paintball laserowy, szczególnie polecany młodszym graczom! Laserowa odmiana tej gry pozwala uniknąć siniaków i ciężkiego sprzętu, dlatego tak doskonale sprawdza się jako prezent dla dzieci z okazji Dnia Dziecka czy urodzin. To również wspaniała rozrywka, z której korzystają całe rodziny, bowiem rywalizować na równym poziomie mogą kobiety, mężczyźni oraz dzieci. Wszystkie trafienia są liczone elektroniczne, dlatego na koniec rozgrywki wiemy kto okazał się najlepszym “żołnierzem”! Pewnego rodzaju pochodną paintballa jest Laserowy Labirynt, która powstał z myślą o tych, którzy chcą sprawdzić swoją zwinność i spryt. W tej grze unikamy wiązek laserów i próbujemy przejść labirynt. Gra pozwala poczuć nam się jak podczas napadu na pilnie strzeżony obiekt i dostarcza masę rozrywki! Jest to doskonały pomysł na podarunek z okazji Dnia Chłopaka czy na wspólny wypad z okazji Dnia Ojca! Niewątpliwie wartą zwrócenia uwagi rozgrywką, jest Nocna Gra Taktyczna, która pozwoli zmienić nam się w prawdziwych wojowników i strategów!

Nocna Gra Taktyczna

Jest to odmiana Paintballa Laserowego, która tworzy nam prawdziwą atmosferę walki. Nocna Gra Taktyczna to całkowita nowość – zabawa pod osłoną nocy możliwa jest dzięki czujnikom sygnalizującym każde trafienie. Ponadto, karabin każdego uczestnika wyposażony jest w latarkę taktyczną, które umożliwia poruszanie się w całkowitej ciemności. Odbywa się ona na otwartym terenie, co tylko potęguje adrenalinę i emocje! Zabawa dla mężczyzn, kobiet i nastolatków! Gra przypomina militarne szkolenie, a uczestnicy są wyposażeni w karabin, pozwalający strzelać na odległość kilkuset metrów! Wszystkie trafienia są liczone i sumowane, by na koniec przedstawić wyniki i poznać kto był najlepszym graczem. Idealna forma rozrywki dla przyjaciół czy pracowników! Przygotujcie się na prawdziwą wojnę podczas niezwykłej Nocnej Gry Taktycznej!