Dzień Mężczyzn – Nowe Święto?

Chociaż nie wszyscy przywiązują wagę do tradycji i nie świętują różnego rodzaju uroczystości, to każdy bezbłędnie wskaże datę Dnia Kobiet. A co ze świętem dedykowanym mężczyznom? Niewiele osób zna termin, w którym obchodzimy Dzień Mężczyzn, a wystarczy jedynie pamiętać, że wypada on dwa dni po Dniu Kobiet – 10 marca.

Mężczyzna w słuchawkach zabezpieczających celuje z broni krótkiej na strzelnicy. W oddali widać rozmyty cel.

Nieznajomość Dnia Mężczyzny jest w dużej mierze wynikiem stosunkowo krótkiej tradycji. Świętowanie tego dnia zaczęło się w latach dziewięćdziesiątych, choć pomysł na to święto narodził się dużo wcześniej, bo już w latach osiemdziesiątych. Pierwszym krajem, który wpisał Dzień Mężczyzn w kalendarz, był Trynidad i Tobago. Ponadto, uroczystość ta nie zyskała wielkiego rozgłosu, ponieważ zwyczaj składania życzeń mężczyznom nie jest praktykowany we wszystkich kulturach. Ta sprawa jeszcze bardziej się komplikuje, gdy dowiemy się, że Dzień Mężczyzn wypada w różne dni w zależności od kraju, jego zwyczajów oraz tradycji. Przykładowo, Dzień Mężczyzn w Bułgarii przypada na dzień 16 marca, a 9 września obchodzi go Norwegia. Z kolei 15 lipca świętuje Brazylia. To jedynie kropla w morzu różnic, bo co kraj, to inny obyczaj.

Dzień Mężczyzn w Polsce

W Polsce Dzień Mężczyzn obchodzimy nieśmiało 10 marca. Niestety wiele kalendarzy nie uwzględnia tego święta, a co za tym idzie, wiele ludzi nie ma świadomości jego istnienia, mimo szczerych chęci. Co prawda, alternatywą do tego święta jest Dzień Chłopaka, celebrowany 30 września, ale to właśnie Dzień Mężczyzn ma być odpowiednikiem Dnia Kobiet.

Nadszedł zatem czas, aby docenić swoich ukochanych wybranków i podarować im upominek, który będzie dla nich czymś nietuzinkowym, wspaniałym przeżyciem, a może również nie lada wyzwaniem. Pamiętajmy, że takie prezenty są najciekawsze i najbardziej zapadają w pamięć osoby obdarowanej. Pokażcie swoje uczucia w wyjątkowy sposób, wręczając im niezapomniane emocje i fantastyczne wspomnienia, które zostaną z nimi na zawsze. Doświadczenia są bowiem tym, co najmocniej nas kształtuje, więc istotne jest również to, by były one jak najlepsze!

Co kupić facetowi z okazji Dnia Mężczyzn?

Jeżeli Twój partner jest koneserem alkoholu, z pewnością będzie zachwycony voucherem na profesjonalna degustację ulubionego trunku. Bez względu na to, czy preferuje wino, whisky, czy piwo, takie spotkanie zapewni mu dużo pozytywnych emocji, a także wzbogaci jego doświadczenie. Szczególnie wartym uwagi prezentem jest degustacja piwa, która odbywa się w ciemności. Dzięki wyciemnionej sali, wzrok smaku i zapachu staje się dużo bardziej wrażliwy, co sprawia, że możemy na nowo odkrywać alkohol, który dobrze znamy.

Prezent dla ukochanego z okazji Dnia Mężczyzn może być również okazją do wspólnego spędzenia czasu we dwoje lub z przyjaciółmi. Ciekawym pomysłem na prezent dla chłopaka jest zabawa w wirtualnej rzeczywistości, która pozwoli Wam zapomnieć o codzienności i oderwać się od obowiązków. Możesz także podarować mu voucher do escape room’u, z którego będzie mógł skorzystać z kumplem lub wybierzecie się całą paczką.

Prezent pełen emocji dla mężczyzny

Jeżeli Twój mężczyzna lubi czasem doznać ekstremalnych emocji, podaruj mu prezent, który zagwarantuje mu zastrzyk adrenaliny. Świetnym pomysłem na prezent dla chłopaka będzie zatem voucher prezentowy, który dostarczy mu mocnych wrażeń. Ciekawym wyborem będzie skok na bungee, Skok ze Spadochronem albo wizyta na strzelnicy, podczas której ukochany będzie miał okazję spróbować sił w celowaniu do tarczy. Jeżeli wiemy, że strzelnica to jego klimaty, można od razu pokusić się o rozszerzoną wersję prezentu, gdzie będzie mógł wypróbować kilka rodzajów broni podczas jednego treningu. Twój partner będzie również zachwycony, jeśli odważysz się na wspólne strzelanie. To świetny pomysł nie tylko na prezent z okazji Dnia Mężczyzn, ale także na wspólne spędzenie czasu.

Innym pomysłem, który również dostarczy silnych wrażeń, jest możliwość przejechania się sportowym autem, takim jak Lamborghini lub Ferrari. Który mężczyzna nie marzy o tym, aby przejechać się samochodem, który jest symbolem prestiżu i elegancji we włoskim wydaniu? Szaleństwo na torze to idealne przeżycie dla każdego chłopaka, które pozwoli mu się wyszaleć i doświadczyć czegoś zupełnie nowego.