Degustacja wina z sommelierem – prezent dla konesera i nie tylko

Degustacja wina to coś odpowiedniego dla koneserów tego szlachetnego trunku. Spotkanie z profesjonalnym sommelierem stanowi doskonałą okazję, aby dowiedzieć się wielu praktycznych informacji o alkoholu i sposobach jego podawania. To również oryginalny pomysł na prezent dla miłośników wina.

Pan przypatrujący się kieliszkowi czerwonego wina, na tle półek z winami.

Degustacja wina: z sommelierem i w wielu innych odsłonach

Degustacja Wina to idealny prezent dla każdego, kto chciałby poszerzyć swoją wiedzę na temat tego trunku. Obdarowany może m.in. dowiedzieć się więcej o historii, rodzajach, a także sposobach przechowywania i serwowania wina. Konfrontacja z sommelierem pozwoli zdobyć nie tylko umiejętności praktyczne, lecz także w pełni rozwinąć zdolności sensoryczne. Spotkanie z profesjonalnym doradcą w zakresie win to pierwszy krok do nauczenia się oceniania trunku m.in. po kolorze, zapachu, smaku oraz innych mniej oczywistych właściwościach. W ofercie Wyjątkowego Prezentu znajdują się również wycieczki z degustacją wina, podczas których można zwiedzić prawdziwą winnicę. Z kolei dla prawdziwych maniaków winnych trunków przygotowano profesjonalne kursy sommelierskie.

Degustacja wina dla dwojga

Nie od dziś wiadomo, że dobre jedzenie i wyśmienite wino, idealnie dopasowane do rodzaju serwowanej potrawy, to połączenie idealne. Degustacja wina dla dwojga z wykwintną kolacją to zatem doskonała propozycja dla par. Świetnie sprawdzi się jako pomysł na oryginalny prezent dla drugiej połówki na wiele okazji, np.: na Walentynki, urodziny, z okazji rocznicy ślubu lub zaręczyn. Pomysłem na oryginalną randkę jest również degustacja wina w ciemności. Drink in the dark to idea, która polega na próbowaniu rozmaitych trunków w pomieszczeniu bez dostępu do jakiegokolwiek źródła światła. Gości restauracji obsługują kelnerzy wyposażeni w noktowizory. Degustacja w ciemności znacznie wyostrza zmysł węchu i smaku, dzięki czemu łatwiej jest poczuć pełen bukiet smaków serwowanego wina.

Scroll to Top