Co wybrać na prezent dla chłopaka na mikołajki?

Prezentem mikołajkowym dla chłopaka może być zarówno praktyczny upominek, jak i podarunek, który nie jest materialny, ale zapewni nie lada przeżycia i całkiem nowe doświadczenia. Internet to istna kopalnia pomysłów, nie powinno więc zabraknąć ci inspiracji. Z których propozycji warto skorzystać?

Mężczyzna jadące na quadzie w śniegu. W tle ośnieżone choinki.

Prezent dla chłopaka na mikołajki

Wiele osób często nie wie, jaki prezent na mikołajki dla chłopaka wybrać, by spełnił jego oczekiwania i sprawił wiele radości. Mężczyźni zwykle lubią praktyczne podarunki, dlatego świetnym pomysłem będą np. kamienne kostki do whisky, które świetnie chłodzą alkohol, nie rozcieńczając go, zestaw do sushi lub kubek termiczny, który można zabrać do pracy.

Młodzi panowie lubiący gadżety z pewnością docenią prezent w postaci trymera z golarką, kamery sportowej, bezprzewodowych słuchawek lub gadżetów do konsoli PlayStation. Dla pasjonata podróży dobrym wyborem będzie mapa-zdrapka, na której można zaznaczać odwiedzone miejsca, lub barek na alkohol w kształcie globusa. Bardzo oryginalny prezent dla chłopaka na mikołajki stanowi też książka, w której obdarowany jest głównym bohaterem. Ten niecodzienny upominek będzie sporym zaskoczeniem.

Na mikołajki dla chłopaka można także wybrać podarunki spersonalizowane, np. kufel z jego imieniem, kubek z miłosną dedykacją albo nawet biżuterię, taką jak bransoleta lub nieśmiertelniki z grawerem.

Jeśli chodzi o własnoręcznie przygotowane upominki, które wywołają wzruszenie, ciekawym pomysłem może być pudełko z małymi, zwiniętymi w rulon liścikami, na których dziewczyna obdarowywanego napisze np. 100 powodów, dla których go kocham. Takie piękne wyznanie miłości bywa znacznie cenniejsze niż niejeden materialny przedmiot.

Ci, którzy pragną pójść o krok dalej, mogą do głównego upominku dokupić również łakocie. Doskonały słodki prezent dla chłopaka do 30 złotych to m.in. bombonierka z imieniem lub dedykacją na froncie opakowania, a także czekoladowy telegram miłosny.

Co kupić na mikołajki dla chłopaka? Nietuzinkowe propozycje

Prezent, którym jest przeżycie niezwykłej przygody? Czemu nie! Taki oryginalny pomysł może się okazać strzałem w dziesiątkę! Co więc wybrać na mikołajki? Chłopakowi, który lubi ekstremalne wyzwania, powinien się spodobać Skok na Linie, Lot w Tunelu Aerodynamicznym lub strzał z ludzkiej procy. Takie aktywności zapewnią zastrzyk adrenaliny i dostarczą wyjątkowych przeżyć. Doskonałym pomysłem na upominek dla miłośników footballu może być zwiedzanie stadionu, z kolei fanów motoryzacji ucieszy jazda quadem, gokartami lub przygoda na torze w monster trucku.

Świetny pomysł na prezent mikołajkowy dla chłopaka to także możliwość spędzenia czasu w towarzystwie drugiej połówki. We dwoje można np. wybrać się na degustację piwa w ciemności, lot widokowy nad miastem lub zjazd tyrolski nad rynkiem, wziąć udział w przygodzie w wirtualnej rzeczywistości albo przeżyć beztroskie chwile w parku trampolin. Świetnie sprawdzi się także niespodzianka związana z jedzeniem, bo jak wiadomo, „przez żołądek do serca”. Dobrym prezentem dla chłopaka na mikołajki będzie w tym przypadku kurs sushi, degustacja greckich smakołyków lub romantyczna kolacja w eleganckiej restauracji. Jeśli mężczyzna chciałby ten czas spędzić ze swoją dziewczyną i paczką przyjaciół, warto postawić na paintball laserowy lub przygodę w escape roomie.

Ciekawy prezent na mikołajki dla chłopaka zapewni mu dawkę relaksu, zwłaszcza jeśli obdarowywany ma stresującą pracę. Idealnym upominkiem w tym przypadku będzie masaż tajski, balijski albo relaksacyjna sesja floatingu.

Śmieszne prezenty na mikołajki dla chłopaka

Osoby, które nie wiedzą, co dla chłopaka na mikołajki będzie najlepsze, mogą wręczyć partnerowi upominek „na wesoło”, który go rozbawi i wywoła uśmiech. Świetnym pomysłem jest np. pamiątkowa gazeta z fotografią na pierwszej stronie i umieszczoną pod nią zabawną historią. Wystarczy ją oprawić w ramkę i wręczyć chłopakowi 6 grudnia. Ten nietypowy podarunek na pewno będzie dużym zaskoczeniem. Chłopakowi można także wręczyć grawerowane nosidło na piwo, fartuch kuchenny z grafiką przedstawiającą umięśnione męskie ciało lub ciekawe ubranie, np. kowboja, strażaka czy kelnera, zestaw skarpetek z zabawnymi nadrukami, np. z kawałkami pizzy, bluzę ze śmiesznym napisem (np. „Nie potrzebuję Google, moja dziewczyna wie wszystko”) albo skórzaną torbę do pracy z wygrawerowanymi słowami „Pan kierownik”. Jeśli partner ma duże poczucie humoru i dystans do siebie, ucieszy się z własnej karykatury. Prezenty mikołajkowe dla chłopaka w formie zabawnych upominków to także poduszki z napisami, takimi jak: „A teraz królewicz sobie odpocznie”, „Zbyt przystojny, by pracować” lub „Ja nie chrapię, ja słodko mruczę”.
Przy okazji mikołajek, warto także pamiętać o zbliżającym się Bożym Narodzeniu i wyborze prezentu dla chłopaka na Święta.