Chwila Relaksu – wybierz najlepszy masaż dla Ciebie!

Masaż – pierwsze skojarzenie dla każdego to RELAKS, lecz mało kto wie, że dobierając masaż trzeba rozważyć wiele czynników za i przeciw. Jaki najlepiej sprawdzi się dla osób z migreną, a który sprzyja regeneracji organizmu? Poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zapraszamy na krótki przewodnik po najpopularniejszych masażach!

Kobieta jest masowana, przez kobietę. Masaż zdecydowanie ją odpręża.
Masaż – odprężający czas tylko dla Ciebie

Masaż działa na układ człowieka miejscowo, co powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych i przekrwienie tkanki masowanej, zwiększa to przepływ krwi w naczyniach, co powoduje szybsze odprowadzenie zbędnych substancji przemiany materii, poprawia pracę serca i nerek, a także powoduje lepsze odżywienie tkanek. Działa także ogólnie na układ człowieka, który natomiast odpowiada za pobudzenie układu nerwowego, który jest częściowo odpowiedzialny za pracę narządów i układów ustrojowych człowieka. Chciałabym Wam ułatwić wybór tej krótkiej chwili relaksu, aby była idealnie dobrana i wykorzystana w 100%, dlatego też postaram Wam się przedstawić pokrótce zalety każdego masażu, ich rodzaje, dlaczego się je stosuje i komu wolno z nich skorzystać, a komu jest to odradzane.

Masaż Relaksacyjny

Masaż Relaksacyjny najbardziej powszechny, który ma na celu wyciszenie i „zdjęcie” z osoby masowanej stresu dnia codziennego. Często wykonywany jest przy użyciu specjalnych olejków, maseł lub kremów. Ten rodzaj masażu jest ogólnym masażem, zapewniającym relaks. Jest „podstawą”, z której biorą się inne techniki masowania, różniące się techniką. Masaż relaksujący ma technikę zaczerpniętą z masażu klasycznego, która przebiega następująco: masażysta głaszcze, uciska, ugniata i rozciera ciało pacjenta, a zabieg kończy, powracając do głaskania.
Masaż relaksacyjny wykonywany masą czekoladową jest tzw.  Masażem Czekoladowym. Masaż ten poprawia nastrój oraz pozostawia na skórze przyjemny zapach czekolady, która, jak powszechnie wiadomo, pobudza nasze hormony szczęścia, czyli endorfiny. Ponadto zawarte w masie czekoladowej flawonoidy i antyoksydanty neutralizują działanie wolnych rodników, które w organizmie człowieka odpowiadają za występowanie chorób i starzenie się.

Zobacz też: Wrażenia z Masażu Czekoladowego

Masaż Tajski

Jest to jeden z rodzai masaży, który ma działanie zarówno relaksujące, jak i lecznicze. Masaż Tajski polega na łączeniu różnych technik masażu oraz na częstych zmianach pozycji przez osobę masowaną. Masaż orientalny, zgodnie z tradycją, zakłada, że ciało człowieka wypełniają cząsteczki powietrza zwane „lom”, które są wdychane do płuc i wędrują przez niewidoczne podłużne kanały nazywane „sen” (z tajskiego – linia). Taki orientalny masaż polega na uciskaniu i wyciąganiu skupisk tych kanalików tak, aby zapewnić swobodny przepływ powietrza. Duża ilość ekspertów twierdzi, że najwięcej istotnych „senów” znajdziemy  w okolicy pępka, ciągnących się aż do ust. Dlatego też często masażysta zaczyna od brzucha i kończy na głowie. Klasyczny masaż tajski jest wykonywany na sucho i stanowi połączenie akupresury oraz jogi pasywnej (nazywanej żartobliwie jogą dla leniwych). Pomaga poprawić wydolność organizmu, dodaje energii oraz oczywiście rozładowuje stres. Nie powinno się korzystać z tego masażu, jeżeli występuje u nas lub u osoby obdarowywanej osteoporoza, schorzenia skóry lub niedawno występowało złamanie kości.

Masaż Stemplami Ziołowymi

Jest to jedna z odmian masażu tajskiego. Masaż Stemplami Ziołowymi wykonywany jest przy użyciu białych, bawełnianych torebek, wypełnionych mieszanką ziół o właściwościach leczniczych – w zależności od potrzeb. Może być on pomocny przy stanach zapalnych, przeciwbólowych, także jak każdy masaż –  łagodzi stres i znakomicie odpręża. Torebki z ziołami podgrzewa się przed masażem, co sprawia, że susz wydziela olejki eteryczne. Właśnie tak przygotowanymi woreczkami, masażysta wykonuje masaż – zgodnie z zasadami masażu tajskiego.

Masaż Gorącymi Kamieniami

Masaż Kamieniami bazuje na teorii przepływu energii przez organizm. Uważa się, że są w nim zlokalizowane ośrodki energii, zwane czakrami – każdy znajduje się w bezpośrednim otoczeniu jednego z gruczołów wydzielania wewnętrznego. Kamienie układa się zgodnie z mapami rozmieszczenia punktów energetycznych i przesuwa wzdłuż meridianów, czyli kanałów łączących punkty. W ten sposób usprawniany jest przepływ energii. Jest to masaż, który ma działanie fizjoterapeutyczne, przywraca sprawność uszkodzonym narządom oraz sprzyja wypoczynkowi i regeneracji. Masaż gorącymi kamieniami poprawia ogólny stan skóry, przyśpiesza regenerację mięśni po aktywności fizycznej oraz poprawia funkcjonowanie układu krążenia. Natomiast osoby borykające się z przeziębieniem lub podatne na łamliwość kości, raczej nie powinny korzystać z tego rodzaju masażu.

Masaż Lomi Lomi

Masaż Lomi Lomi początkowo był zarezerwowany wyłącznie dla władców i ludzi wyższej sfery. Poddawano się mu w ważnych momentach życiowych. Taki rytuał mógł trwać od kilkunastu godzin do nawet kilku dni. W czasie jego trwania odbywały się tańce, śpiewano pieśni hawajskie oraz oczywiście masowano wybrańca. Masaż nazywany jest kochającym dotykiem, ponieważ w jego trakcie masażysta, a czasem dwóch lub trzech masażystów jednocześnie z czułością i akceptacją masują ciało klienta. Masaż lomi lomi niesie ze sobą moc walorów zdrowotnych i pielęgnacyjnych. Przede wszystkim doskonale uspokaja, odpręża, wyzwala wewnętrzną siłę, stabilizuje równowagę energetyczną i sprawia, że człowiek zaczyna pozytywnie myśleć i działać. Nie powinny korzystać z tego masażu osoby, które mają podwyższoną temperaturę ciała oraz osoby mające problemy żołądkowe.

Zobacz też: Wrażenia z Romantycznego Masażu dla Dwojga

Pełną ofertę masaży, zawierającą również te, których nie wymieniliśmy w tekście, znajdziecie TUTAJ!