Zostań prymusem w wyjątkowym stylu!

Stało się… 1 września nadszedł szybciej niż nowa płyta Twojego ulubionego wykonawcy. Płacz, zgrzytanie zębów, głośne „Nie, Nie, Niee!” słychać o 7 rano w większości domów. Plan lekcji podany przez wychowawczynię brzmi jak nieśmieszny żart rodem z pewnego programu rozrywkowego, gdzie w czołówce dwie rodziny biją się o rzepkę. Tak, chodzi o ten, który oglądasz zawsze z rodziną na niedzielnym obiedzie u babci. Mniej więcej już wiemy, że 1 września = koniec świata. Pryska energia, marzenia chowamy do szuflady, wyciągamy szare ciuchy, a wszystko, co piękne i beztroskie wpychamy pod łóżko. Ale dlaczego i po co? Tak, tak… angielski, polski, fizyka, geografia i o zgrozo, ta matematyka… Jak przy tych wszystkich torturach myśleć o radości, beztroskich chwilach i wakacyjnych wspomnieniach? Da się! Jest na to metoda. Co więcej, znamy sposób na to, by nauka na następny sprawdzian z fizyki była niezłą jazdą, a nie straszną męczarnią…

Pierwsza lekcja – fizyka

„To, co nazywamy fizyką, obejmuje całą grupę nauk przyrodniczych, które opierają swe teorie na pomiarach i których idee i twierdzenia dają się sformułować za pomocą matematyki.” Tak w opisie „czym jest fizyka”, znajduje się słowo „matematyka”. Fizyka i matematyka – czy może być gorsze połączenie? I już wiesz, że ten przedmiot sobie w tym roku odpuszczasz… A co jeśli zasad dynamiki Newtona i równania Hamiltona spróbujesz nauczyć się w tunelu aerodynamicznym? Może stosując odpowiednie wzory, dowiesz się, z jaką siłą wypierane jest Twoje ciało lub w jaki sposób w ogóle się unosisz. I to wszystko podczas niesamowitego przeżycia. Znajomym opowiesz, jak pokonałeś grawitację, a nauczycielowi jak wiele dzięki temu zrozumiałeś.

Lekcja druga – język polski

Jeśli masz umysł ścisły, w pełni rozumiemy Twoje zakłopotanie na samą myśl o wszelkich metaforach, przenośniach i onomatopejach… Dla tych, którzy kochają ułamki i całki mamy coś, co pozwoli Wam pochwalić się nauczycielce, że jednak jakieś książki czytacie i wcale nie chodzi tu o komiksy, czy magazyny informatyczne. Zostań bohaterem powieści to książka o Was, a żeby dowiedzieć się, co Was w niej czeka, trzeba ją przeczytać, więc motywacja jest spora. Po takiej lekturze kolejne opowiadanie na lekcji polskiego będzie pisało się samo. Jeśli natomiast jesteś humanistą, to pewnie gdzieś w szufladzie chowasz swoje wiersze, wydaj swój tomik wierszy! Będzie to Twoja szkolna perełka albo mały krok do wielkiej kariery pisarza! Nie lubisz pisać? Zbierz swoją klasę i wyskoczcie razem do Escape Room’uDogadajcie się w naszym ojczystym języku i wyjdźcie z zamkniętego pokoju. To będzie dla Was prawdziwa lekcja języka polskiego…

Lekcja trzecia – geografia

Jeśli masz małe problemy z zapamiętaniem stolic państw albo gdzie te państwa leżą i mapa w ogóle nie pomaga Ci w zapamiętaniu tego wszystkiego, wybierz się na Kulinarną Podróż po Europie, do Indii ewentualnie do Meksyku. Taka nauka to sama przyjemność. Następnym razem na sprawdzianie z geografii przypomnisz sobie odpowiedni smak i odpowiedź będzie jasna. Taka kolacja to również pretekst do zaproszenia swojej klasowej miłości na pierwszą randkę… Może spróbujesz zrobić to liścikiem zostawionym w szkolnej szafce?

Hej za rok matura?

Ostatnia klasa, bal maturalny, polonez, najdłuższe wakacje w życiu – już nie możesz się doczekać? Ale przed tym wszystkim musisz zdać egzamin dojrzałości. Już widzisz przed sobą te nieprzespane noce nad górą książek i notatek. Potrzeba Ci będzie dużo energii lub… kofeiny! Ale żeby dostarczyć ją organizmowi w pyszny sposób musisz wiedzieć jak przyrządzić dobrą kawę. A tu najlepiej sprawdzi się Kurs Baristy! Po tym przeżyciu żadna zarwana nocka nie będzie Ci straszna, bo będziesz wiedzieć jak ją dzielnie przetrwać !

Sposobów na przyjemną naukę jest wiele… Ale ten nasz jest wyjątkowy, bo uczysz się, doświadczając i przeżywając, dzięki czemu zostanie to z Tobą na dłużej. Dodatkowo świetnie będziesz się podczas takiej nauki bawić. Jak widzisz początek roku szkolnego, wcale nie musi wiązać się z końcem przyjemności i szaleństwa, wszystko zależy od Ciebie i od tego jaką formę nauki zastosujesz! Z naszą wyjątkową akademią “wakacje od nudy” trwają cały czas!