Tory wyścigowe w Polsce – gdzie zobaczyć super auta w akcji?

Tory wyścigowe na całym świecie to miejsca, które przyciągają uwagę miłośników motoryzacyjnych wrażeń w różnym wydaniu. Jedne z najbardziej znanych kojarzone są z Formułą 1 – cyklem prestiżowych międzynarodowych wyścigów samochodowych. Nic dziwnego! Grand Prix to ogromne emocje, miliony dolarów i rywalizacja, która rozgrzewa kibiców w najróżniejszych zakątkach globu. W Polsce mamy wiele różnorodnych i ciekawych torów, na których możesz doświadczyć jazdy wyjątkowymi samochodami. Niezależnie od tego, skąd pochodzisz, z pewnością znajdzie się lokalizacja, która spełni Twoje oczekiwania. Tor wyścigowy, auta w sportowym stylu i niesamowite wrażenia – przekonaj się sam, co na Ciebie czeka! 

Kierowca wyścigowy.

Jak wygląda tor wyścigowy?

Tor wyścigowy dla samochodów (autodrom) lub motocykli to zamknięty obiekt, który charakteryzuje się asfaltową lub betonową nawierzchnią, która ma wpływ na przyczepność pojazdu i zużycie opon. Tor wyścigowy posiada od kilku do kilkunastu zakrętów. Początek wyścigu niemal zawsze odbywa się z tzw. prostej startowej, na której zawodnicy mogą się swobodnie ustawić w wyznaczonych do tego miejscach. Wzdłuż prostej startowej na ogół znajdują się aleje serwisowe, które są od niej oddzielone ścianą. Tam odbywają się tzw. pit stopy, czyli postoje, podczas których dokonywana jest zmiana opon, tankowanie paliwa lub naprawa drobnych usterek czy wymiana części – niezbędne do dalszego udziału w wyścigu. Samochodowy tor wyścigowy w Europie zazwyczaj jest wąski i kręty. Zakręty charakteryzują się różnym wyprofilowaniem, a długość większości torów oscyluje w granicach 5 km. 

Najciekawsze tory wyścigowe obserwować można podczas rywalizacji w Formule 1. Wśród nich znajdują się również tory uliczne – wydzielone na czas wyścigu na zamkniętych ulicach miasta lub tory mieszane, które częściowo wykorzystują ulice i stały tor. Jednym z najsłynniejszych torów na świecie jest Circuit de Monaco – najkrótszy, ale i najbardziej wymagający tor (uliczny), na którym odbywają się zawody Grand Prix. Cała trasa wyznaczona została na miejskich drogach Monte Carlo, a jej długość to zaledwie nieco ponad 3 kilometry. Ulice Monako na przyjęcie kierowców przygotowywane są przez około 6 tygodni, a przywrócenie normalnego ruchu trwa niemal 3 tygodnie. W Polsce bardzo rzadko organizuje się legalne wyścigi na ulicach miast. Nie oznacza to jednak, że nie ma u nas ciekawych i nowoczesnych torów, które mają wiele do zaoferowania. Tory w wyścigowe w Polsce to miejsca, które z pewnością dostarczą Ci wielu niesamowitych emocji, a w naszej ofercie znajdziesz wiele wyjątkowych samochodów, którymi możesz się przejechać!  Tor wyścigowy, Polska ma do zaoferowania naprawdę wspaniałe obiekty – sprawdź, jakie wrażenia czekają na Ciebie na torach na terenie całego naszego kraju.

Jak jeździ się po torze wyścigowym – czego można się spodziewać?

Wykupiłeś Voucher na samochód rajdowy i zastanawiasz się, czy dasz radę zapanować nad jego obsługą? W sportowym samochodzie musisz siedzieć na tyle wygodnie, aby wzrokiem obejmować cały tor. Zbyt niskie usytuowanie fotela może sprawić, że kierownica będzie zasłaniać Ci widok. Zbyt wysoko ustawiony fotel sprawi natomiast, że będziesz koncentrować się tylko na tym, co dzieje się przed maską! Podczas jazdy po torze wielu kierowców pragnie poczuć prawdziwą adrenalinę. Jeśli przesadzisz z prędkością, instruktor z pewnością Cię upomni. Na pewno będziesz chciał wykorzystać okazję, ale warto w tej sytuacji nieco się opanować. Ręce trzymaj zawsze na kierownicy i nie przesuwaj ich oraz nie krzyżuj w trakcie wchodzenia w zakręty – może to skutkować wypadnięciem z nitki toru! Jako widz eventu motoryzacyjnego musisz się przygotować na ryk silnika i hałas. Nawet jeśli nie masz wykupionego Vouchera to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zasiąść na trybunach, o ile takie są. A dla prawdziwych miłośników wrażeń, który pragną szlifować swoje umiejętności pod okiem najlepszych instruktorów, sprawdzi się również Voucher na kurs motoryzacyjny.

Kto odpowiada za bezpieczeństwo na torze wyścigowym?

W przypadku profesjonalnych wyścigów o bezpieczeństwo i prawidłowy przebieg zawodów dbają sędziowie, którzy do dyspozycji mają samochód bezpieczeństwa – wyjeżdża na tor wyścigowy w razie potrzeby, aby ograniczyć prędkość pojazdów znajdujących się na nim. Dzieje się to w sytuacji wypadku, czy drastycznej zmiany pogody. O bezpieczeństwo podczas Twojego przejazdu na torze zadba doświadczony instruktor, który w czasie jazdy będzie cały czas siedział na fotelu pasażera. Na początku przeżycia przedstawi Ci podstawowe zasady bezpieczeństwa i poinstruuje Cię, jak odpowiednio prowadzić samochód, aby czerpać przyjemność z jazdy po torze. O bezpieczeństwo możesz również zadbać samodzielnie! Ważne, aby na realizację przejazdu po torze ubrać się wygodnie. Twój ubiór nie powinien krępować ruchów, a obuwie powinno być wygodne i na płaskiej podeszwie. 

Zobacz, jakie tory samochodowe Polska warto zobaczyć! 

Tor wyścigowy.

Tory wyścigowe w Polsce

Tory w Polsce to obiekty o różnej specyfice, długości i możliwościach. Znajdują się w wielu miejscach na terenie naszego kraju, dlatego bez problemu wybierzesz najdogodniejszy tor dla siebie, również ze względu na lokalizację. Gdzie znajdują się najdłuższe, najciekawsze i najpopularniejsze tory wyścigowe w Polsce?

  1. Poznań Tor Główny to największy i najnowocześniejszy tor wyścigowy dla samochodów i motocykli w Polsce, uznawany za najlepszy w naszym kraju. Długość jednego okrążenia wynosi aż 4100 m. Na terenie kompleksu znajduje się również tor kartingowy mierzący 1480 metrów. Tor w Poznaniu jako jedyny w Polsce otrzymał światową homologację wyścigową FIA oraz europejską UEM, dzięki czemu na jego terenie istnieje możliwość organizowania profesjonalnych wyścigów samochodowych. Jeździli tu tacy kierowcy jak Michael Schumacher czy Lewis Hamilton. 
  1. Tor Wyścigowy Warszawa Słomczyn – tor wyścigowy dla samochodów, który w Polsce cieszy się niezwykłą popularnością. Mierzy 1200 metrów długości i wyróżnia się licznymi łukami, ciasnymi zakrętami oraz szybkimi prostymi, które umożliwiają maksymalne wykorzystanie potencjału testowanego auta. Imponująca szerokość – aż 16 metrów – wpływa na wysoki poziom bezpieczeństwa na torze. Dodatkowym atutem toru są wysokie trybuny, z których z łatwością można podziwiać motoryzacyjne eventy. Tory samochodowe Polska mają naprawdę wiele do zaoferowania! 
  1. Autodrom Pszczółki – tor na samochody położony w małej miejscowości niedaleko Gdańska, który powstał w celach rekreacyjnych i szkoleniowych. Na terenie kompleksu znajdują się najdłuższy na Pomorzu tor kartingowy, tor ziemny oraz plac manewrowy. Tor wyposażony w nowoczesną infrastrukturę umożliwia dokonywanie pomiaru czasu przejazdu oraz jazdę takimi samochodami jak bolidy wyścigowe, Lamborghini czy Ferrari. To 1047 metrów zróżnicowanych zakrętów i wzniesień z długą prostą, które dają ogromne możliwości. 
  1. Tor wyścigowy Krzywa Wrocław – samochodowy tor wyścigowy położony godzinę drogi od Wrocławia, którego długość sięga 1800 metrów. Jego asfaltowa powierzchnia zapewnia wysoką przyczepność dzięki czemu gwarantuje większy komfort i bezpieczeństwo. To aż 12 zakrętów, które pozwalają na doskonałą zabawę. To jeden z najnowszych tego typu obiektów w Polsce – kompleks, który daje ogromne możliwości eventowe! 
  1. Tor Wyścigowy Łódź – jeden z najmłodszych torów wyścigowych w całym kraju, którego ogromną zaletą jest położenie w centralnej Polsce. Obiekt wyposażony jest w nowoczesny system pomiaru czasu i umożliwia szybką jazdę w kontrolowanych warunkach. Jego charakterystycznym elementem są liczne wzniesienia, a różnica między najniżej, a najwyżej położonym punktem wynosi aż 6,5 metra. Dzięki temu jazda po torze jest zdecydowanie ciekawsza! Tor wyścigowy dla samochodów w Łodzi posiada asfaltową nawierzchnię o długości 1500 metrów.
  1. Tor Silesia Ring – Kamień Śląski (okolice Opola) to jeden z tych torów, które dają kierowcom największą przyjemność z jazdy. Silesia Ring jest profesjonalnym torem z boksami serwisowymi, zapleczem i budynkiem biznesowo-konferencyjnym. Nitka toru liczy sobie aż 3600 metrów i 15 zakrętów o różnym stopniu trudności. Szerokość toru wahająca się między 12 a 15 metrów oraz najdłuższy prosty odcinek o długości, 600 metrów dają szansę na doskonałe przetestowanie mocnych pojazdów i własnych umiejętności. Takie tory do jazdy samochodem gwarantują ogromną radość z jazdy! 
  1. Tor Kielce Masłów – obiekt, który może pochwalić się długą tradycją. Zlokalizowany jest na terenie dawnego lotniska, a do dyspozycji kierowców jest pas startowy o długości 1200 metrów, na którym wytyczono okrążenie mierzące 2500 metrów. Kilka zakrętów o różnym stopniu trudności i długa, bo aż 400 metrowa prosta są gwarancją doskonałej zabawy! 
  1. Moto Park Ułęż – jego długość wynosi 2500 metrów. Tor znajduje się na dawnym pasie startowym, którego prosta umożliwia rozpędzenie się do wysokich prędkości. Znajduje się tu 5 wymagających zakrętów, na których kierowcy mogą przetestować możliwości samochodu oraz poczuć prawdziwe emocje. Tor znajduje się w odległości ok. 50 kilometrów od Lublina i za sprawą długiej prostej jest uznawany za jedno z lepszych miejsc do przejażdżki najszybszymi sportowymi autami dostępnymi w flotach organizatorów motoryzacyjnych eventów.

To oczywiście nie wszystkie tory wyścigowe w Polsce. Poniżej przedstawiamy listę tych najdłuższych, których nitka toru nie schodzi poniżej 2 kilometrów. Gwarantują one doskonałą zabawę i zróżnicowany poziom trudności! 

Najdłuższe tory wyścigowe – Polska: 

Tor Długość nitki toru (w metrach)
Poznań Tor Główny 4100
Kamień Śląski – Silesia Ring Tor Główny3600
Tor Moto Park Ułęż 2500
Tor Wyścigowy Bednary2500
Tor Kielce 2500
Tor Biała Podlaska 2500
Tor Legnica 2500
Tor Nowe Miasto nad Pilicą 2500
Tor Szczecin – Makowice 2500
Autodrom Jastrząb 2400
Tor Olsztyn 2000

Tory wyścigowe w Polsce to miejsca, w którym doświadczysz niesamowitych motoryzacyjnych przeżyć. Jeśli zastanawiasz się, jaką cenę należy zapłacić za tory w Polsce, to czytaj dalej! 

Chorągiewka wyścigowa.

Ile kosztuje jazda na torze wyścigowym?

Koszty wynajmu toru zaczynają się od kilkuset złotych za godzinę. Należy jednak pamiętać, że ceny różnią się w zależności od lokalizacji, obłożenia i zaplanowanych eventów oraz celu w jakim chcesz dokonać wynajmu. Najłatwiejszym sposobem skorzystania z jazdy na torze jest wybór jednego z naszych Voucherów! W ofercie znajdują się różnorodne pojazdy, które zadowolą nawet najbardziej wybrednych kierowców. Jazda Ferrari po torze to koszt od ok. 250 złotych w górę, w zależności od lokalizacji, wykonawcy i liczby okrążeń. Ceny za jedno okrążenie Lamborghini zaczynają się od ok. 360 złotych. W naszej motoryzacyjnej ofercie znajdziesz nie tylko propozycje jazdy po torze, ale również Voucher na Quady lub Voucher na Off Road. U nas znajdą się również propozycje dla fanów motoryzacji w nieco innym wydaniu, dlatego proponujemy Voucher na Nietypowe Pojazdy takie jak monster truck, amerykańska ciężarówka, buggy czy koparka. Sprawdź, jakie możliwości czekają na Ciebie i przekonaj się, że jazda – nie tylko po torze – to gwarancja wielkich emocji.

Gdzie i kiedy można przyjechać na tor wyścigowy jako widz?

Tory wyścigowe w Polsce to miejsca, w których czekają Cię ogromne emocje. Na tor wyścigowy jako widz możesz przyjechać na przykład w czasie tak zwanych Track Days – dni otwartych, które organizowane są dla kierowców amatorów, a wówczas na trybunach mogą zasiąść kibice. W czasie takiego wydarzenia można przetestować własne auto albo zakupić przejażdżkę sportowym pojazdem. Widzowie na torach w całej Polsce mogą również zobaczyć cykliczne zawody Mistrzostw Polski Rallycross, Pucharu Polski Autocross, Wyścigowe Samochodowe Mistrzostwa Polski, Mistrzostwa Polski Endurance czy Driftingowe Mistrzostwa Polski. Zawody te zazwyczaj odbywają się między marcem a październikiem! Koszt wstępu uzależniony jest od rodzaju wydarzenia. Na torze możesz pojawić się również jako osoba towarzysząca w czasie eventów dostępnych za pośrednictwem naszych Voucherów. Widzisz, tory wyścigowe w Polsce to miejsca, które mają naprawdę wiele do zaoferowania.

Tor wyścigowy, auta, emocje – to wszystko masz na wyciągnięcie ręki!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top