Tłusty Czwartek – ciekawostki i pomysły na spędzenie tego dnia!

Tłusty Czwartek rozpoczyna ostatni tydzień karnawału. Jest świętem ruchomym, bowiem zależy od Wielkanocy. Według jednego z przesądów, jeżeli ktoś nie zje w tym dniu pączka, to w dalszym życiu nie będzie mu się wiodło. Poznaj nasze alternatywne pomysły na dzień pełen rozkosznych smaków!

Kolejki przed cukierniami i pączkarniami, tłumy ludzi zajadających się tym przysmakiem…Tłusty Czwartek! Doskonała okazja, by pofolgować z dietą i zjeść słodkie przysmaki! Święto sięga korzeniami pogaństwa, kiedy to ludzie świętowali odejście zimy. Jedzono wtedy tłuste potrawy i pito wino, a zagryzkę stanowiły właśnie…pączki! Sprawdźcie jak jeszcze można obchodzić to święto!

Tradycja, a pączki

Pączki w wersji słodkiej, pojawiły się w naszym kraju około XVI wieku. W dzisiejszych czasach ciężko wyobrazić sobie święto bez tego wypieku. Odmian pączków jest naprawdę dużo. Marmolada, budyń czy czekolada to tylko drobna namiastka tego, co możemy wybrać decydując się na pączka! Coraz częściej jednak “dla tradycji” decydujemy się na jednego pączka i wybieramy się np. na Degustację Czekolady, która stanowi świetną alternatywę dla osób lubiących inną odmianę słodkości oraz podtrzymanie tradycji jedzenia słodyczy!

Słodkie przyjemności

Coraz częściej decydujemy się na alternatywne słodkości, z różnych powodów. Często pączki to nie nasz klimat, czy po prostu mamy ich przesyt. Nic straconego! Tłusty Czwartek można celebrować na wiele innych sposobów!
Degustacja Słodkości zza Oceanu to doskonały pomysł na uczczenie tego dnia w zupełnie inny sposób, związany z pączkami tylko…słodyczą! Doskonała okazja na poznanie nowych smaków i przetestowanie deserów z innych zakątków świata! Czy można sobie wymarzyć lepszą okazję na chwilę szaleństwa niż Tłusty Czwartek?
Rodzice z dziećmi często decydują się na Lody Tajskie, które stanowią dla dzieci ciekawostkę lub Zwiedzanie Manufaktury Słodyczy, gdzie dzieci dowiadują się, w przyjemny sposób, jak powstają ich ulubione cukierki! 

Tłusty Czwartek jako romantyczna randka

Na wspólne spędzenie wieczoru i romantyczne chwile Tłusty Czwartek sprawdzi się idealnie. Okazja, by na chwilę zapomnieć o postanowieniach i zafundować sobie chwilę rozkoszy, nie pojawia się za często!
Świetnym nawiązaniem do starych, polskich tradycji jest Degustacja Wina w Ciemności! Nasi przodkowie lubowali się w tym trunku, a wino jest obecne w polskiej kulturze od bardzo długiego czasu! Ciekawym pomysłem, na romantyczne chwile z ukochaną bądź ukochanym, będzie również Degustacja Wina dla Dwojga. Gdzie, oprócz degustacji, dowiemy się wielu interesujących rzeczy o tym fascynującym trunku!
Czekoladowa Randka czy Czekoladowy Wieczór dla Dwojga to również fantastyczne pomysły, które z pewnością dostarczą Wam niezapomnianych wrażeń i pozwolą na odejście od “standardowych” obchodów Tłustego Czwartku!