Jakie atrakcje na weselu zapewnią świetną zabawę?

Atrakcje weselne urozmaicają każde przyjęcie i sprawiają, że nasi bliscy świetnie się bawią. Zaskakiwanie gości rozpoczyna się już od uroczystości zaślubin. Gołębie zastępują motyle, a symboliczne sypanie ryżem odchodzi do lamusa na rzecz baniek mydlanych. Czym jeszcze zaskoczyć współbiesiadników wesela?

Atrakcje weselne zapewniają świetną zabawę i niezapomniane wspomnienia. Chodzi tu nie tylko o tradycyjne oczepiny, ale również ciekawe upominki dla gości, jedzenie z niespodzianką lub puszczanie lampionów. Czym państwo młodzi zaskakują swoich gości?

Nietuzinkowe wesele − czym zaskoczyć gości?

Czas przedweselny wiąże się z dużą ilością stresu, rozterek i nieprzespanych nocy. Każda przyszła para młoda pragnie, aby ten dzień był wyjątkowy, dlatego przygotowania to długie miesiące ciężkiej pracy. Sprawa wygląda trudniej, gdy nie korzystamy z usług weselnego eksperta, a wszystkie obowiązki spadają na nasze barki. Prócz wyboru sukni, dekoracji czy nauki pierwszego tańca należy zastanowić się również nad weselnymi atrakcjami. To zadanie można powierzyć wodzirejowi lub pokusić się o przygotowanie własnych, oryginalnych niespodzianek. Obecnie oczepiny to nie tylko łapanie welonu, konkursy i przyśpiewki, ale również karaoke, pokazy barmańskie lub iluzjonistyczne oraz lampiony szczęścia. Coraz popularniejszą atrakcją weselną są również upominki dla gości, które bez wątpienia pozostawią bardzo pozytywny oddźwięk. W końcu nie tylko para młoda otrzymuje upominki. Również ona chce zaskoczyć swoich gości czymś wyjątkowym!

Atrakcje dla gości weselnych

Państwo młodzi biją się z myślami, jak zapewnić gościom dostatecznie dużo rozrywki. Niektórzy decydują się na dość nietuzinkowe atrakcje, do których bez wątpienia można zaliczyć masaż stóp, loty balonem oraz galę Oscarów. Ostatnie rozwiązanie polega na wręczeniu nagród rodzicom i świadkom w ramach podziękowań za okazaną pomoc. Świetnym rozwiązaniem jest również wynajem fotobudki, która zapewnia zabawę i umożliwia wykonywanie zdjęć z dowolnym tłem, gadżetami i ciekawymi napisami. Atrakcje weselne, o których jeszcze do niedawna nikt by nie pomyślał, to pokazy barmańskie, baristyczne oraz iluzjonistyczne. Ciekawym rozwiązaniem jest też wynajęcie aniołów lub klaunów na szczudłach, komika bądź karykaturzysty, a nawet… artysty wykonującego obrazy na piasku! Świetną zabawą państwa młodych i gości jest wspólne puszczanie lampionów szczęścia, których widok na niebie zapiera dech w piersiach. Dodatkowe atrakcje na wesele, które warto wziąć pod uwagę, to wyjątkowe pokazy typu fireshow. Taniec z ogniem zapadnie w pamięci gości na długo!

Najlepsze atrakcje dla dzieci na weselu

Niektórzy unikają zapraszania rodzin z dziećmi, inni wręcz przeciwnie. Wbrew pozorom z pomocą animatorów dzieci mogą bawić się doskonale. Do dyspozycji najmłodszych pozostają: malowanie twarzy, tworzenie zabawek, oglądanie bajek, wspólne tańce albo bardziej zaawansowane atrakcje, jak dmuchańce, małe place zabaw, wrotkowiska czy jazda na kucyku. Świetnym rozwiązaniem jest stworzenie prowizorycznej sali kinowej z ogromnym projektorem. Gościom wybierającym się na wesele z dziećmi warto wcześniej zasugerować przygotowanie dla swoich pociech ubranek na zmianę. Dzięki temu dzieciaki będą mogły harcować na placu zabaw bez ograniczeń.

Jedzenie dla gości − co jest największym hitem?

Pomysły na weselne atrakcje nie kończą się na występach artystycznych, oczepinach i lampionach miłości. Istotnym elementem wesela jest oczywiście jedzenie, które również można uatrakcyjnić. Coraz większa liczba osób decyduje się na wegańskie menu, sushi, opcje bezglutenowe oraz dietetyczne desery. Dużą atrakcją dla gości jest również fontanna czekoladowa lub serowa, maszyna tworząca popcorn lub watę cukrową, naleśnikarka, a nawet granitory. Dzięki tak zróżnicowanym atrakcjom każdy gość znajdzie coś dla siebie. Świetną propozycją są również spożywcze upominki dla gości, a najpopularniejsze to:

  • ciasteczka z wróżbą,
  • słoiczki z konfiturą lub miodem,
  • czekoladki, cukierki krówki i ciasteczka,
  • alkohol w małych buteleczkach.

Nietypowe atrakcje weselne na dworze

Ciekawym rozwiązaniem jest nietypowe i oryginalne ozdobienie pleneru wokół budynku. Wielkim hitem są świecące napisy będące idealną ozdobą do rodzinnych zdjęć. Można skorzystać z wersji gotowych lub zaprojektować własne. Państwo młodzi decydują się także na stworzenie dla gości kącika chillout w stylu boho lub vintage. To idealne miejsce do odpoczynku i świetna sceneria do wykonania sesji. Warto też zaczerpnąć nieco inspiracji z zachodu, gdzie jedną z nieodłącznych atrakcji imprez jest piniata. Taka zabawa angażuje nie tylko dorosłych, ale również dzieci. Ślub latem lub ciepłą jesienią to doskonała opcja na zapewnienie gościom niemałych atrakcji. Warto przemyśleć temat rikszy z lodami lub lemoniadą, co zaspokoi pragnienie zgromadzonych i pozytywnie ich zaskoczy. Pomysłów na oryginalne atrakcje weselne wciąż przybywa. Należy jednak pamiętać, że nie liczy się ich liczba, a wspólnie spędzony czas i przede wszystkim dobra zabawa.