Jak dobrać dodatki ślubne do sukni?

Wybór sukni ślubnej to ogromne wyzwanie, ale zdarza się, że jeszcze trudniejsze jest dobranie do niej odpowiednich dodatków. Trzeba pamiętać, że kreacja powinna współgrać z motywem tematycznym wesela. Najdrobniejszy nawet detal wpływa więc na ostateczny efekt.

Przyszła panna młoda, wybierając suknię oraz ślubne dodatki, zwykle musi wziąć pod uwagę kilka czynników. Przede wszystkim znaczenie mają jej własne preferencje, wygoda i dobre samopoczucie. Ponadto ważny jest motyw przewodni wesela i dopasowanie kreacji ślubnej do sukienek druhen. Organizacja ślubu jest sporym przedsięwzięciem, dlatego konieczne jest zadbanie o wszystkie szczegóły, także o dodatki do sukni pani młodej.

Ślubne dodatki do kreacji

W trakcie przedślubnych przygotowań nie można zapomnieć o dodatkach. Podstawą są oczywiście buty, najlepiej na obcasie, w kolorze dopasowanym do sukni ślubnej. Warto zakupić także wygodne buty na zmianę, aby tańczyć w nich do białego rana. Ważna jest również bielizna, przy czym można postawić albo na zmysłowe, koronkowe wzory, albo na wygodne, bawełniane majtki i lekki biustonosz. Tutaj wiele zależy od panny młodej, a także od pomysłu na noc poślubną. Kolejną ważną kategorią są dodatki ślubne do włosów, czyli ozdoby, welon lub popularny ostatnimi czasy wianek.

SPRAWDŹ: Jaki prezent na wesele wybrać?

Zgodnie z tradycją spore znaczenie mają niebieskie dodatki ślubne, które mają przynieść szczęście przyszłemu małżeństwu. Warto jednak pamiętać, że szykowna i zdobiona suknia ślubna nie potrzebuje wielu akcesoriów, które mogą wywołać uczucie przesytu. W takiej sytuacji warto postawić na klasyczny welon i jeden naszyjnik oraz pierścionek zaręczynowy. Z kolei gdy kreacja jest prosta i nie ma wielu zdobień, można trochę zaszaleć i wybrać bogato wyglądający naszyjnik, ozdoby do włosów, a także kolczyki

Podczas wybierania biżuterii dobrze jest kierować się fasonem oraz stylem sukni ślubnej. Przykładowo do kreacji w kolorze bieli polecane jest białe złoto lub srebro, natomiast w przypadku sukni o barwie ecru można dobrać złote dodatki. Panna młoda, która we włosy chce wpiąć diadem, raczej powinna zrezygnować z dodatkowej biżuterii lub zdecydować się na takie elementy, które będą dobrze z nim współgrać. Znaczenie ma więc dokładne zharmonizowanie całego wizerunku i zadbanie o to, aby panna młoda mogła swobodnie się poruszać i tańczyć.

Inne dodatki ślubne

Wybierając dodatki na ślub, warto pamiętać o okryciu wierzchnim, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Można więc zdecydować się na futrzane bolerko, pelerynę, płaszcz lub etolę. Okrycia te są szczególnie ważne w chłodne dni, a także gdy panna młoda ma suknię z odkrytymi ramionami, których nie chce eksponować w kościele. Coraz częściej kobiety decydują się na przykład na czerwone dodatki ślubne, które nie tylko robią wrażenie na gościach, ale też przełamują biel. Każda panna młoda powinna jednak pamiętać, aby nie robić nic wbrew sobie. Przykładowo kobieta, która na co dzień nie nosi kolczyków, nie powinna zmuszać się do nich podczas ślubu. Podobnie jest w przypadku mocnego makijażu lub obcisłej bielizny. Wygląd ma ogromne znaczenie, jednak ważny jest także komfort psychiczny i samopoczucie. Zbyt duża liczba elementów biżuterii i ozdób na głowie może budzić wrażenie przesady, a nawet śmieszności. Właśnie dlatego dobrze jest skoncentrować się na kilku wyjątkowych dodatkach, na przykład na naszyjniku i welonie lub diademie i kolczykach. Poza wszystkimi akcesoriami do sukni ślubnej ważne są zaproszenia i inne elementy dekoracyjne, które powinny współgrać z motywem przewodnim wesela. Przykładem są, chociażby, podziękowania dla gości, winietki na stołach, kwiaty, a także bukiety panny młodej, świadkowej i druhen.

Ślub: specjalne dodatki dla panny młodej

Dodatki do ślubu to nie tylko buty, biżuteria, ozdoby do włosów oraz okrycia wierzchnie. Spore znaczenie ma samopoczucie panny młodej w tym ważnym dniu. Właśnie dlatego dobrym pomysłem jest zakup specjalnego pakietu, składającego się na przykład z masażu, zabiegów na skórę, a także odnowy biologicznej. Należy jednak pamiętać, że zabiegi, takie jak mikrodermabrazja, peeling, maseczki na twarz, należy stosować nie później niż tydzień czy dwa tygodnie przed ślubem, a najlepiej jeszcze wcześniej. Trzeba wziąć pod uwagę możliwe uczulenia, alergie lub podrażnienia skóry. Inne dodatki ślubne dla panny młodej to makijaż i fryzura. Ważne jest, aby sposób ułożenia włosów i make-up współgrały z całą kreacją. Dobrze jest umówić się wcześniej na próbną fryzurę i makijaż. Oczywiście make-up można zrobić samodzielnie, jednak warto pamiętać o towarzyszącym weselu stresie, który może sprawić, że makijaż akurat tego dnia nie wyjdzie. Z zabiegów SPA lub odnowy biologicznej warto skorzystać po ślubie, aby się odstresować i zrelaksować.