Dzień Chłopaka w Polsce i na świecie. Jaki prezent wybrać na ten Wyjątkowy dzień?

Koniec wakacji nadchodzi wielkimi krokami – już za chwilę zapuka do nas jesień, a wraz z nią powrót do obowiązków – odliczanie do kolejnego lata będzie można zacząć na nowo. Zanim jednak na dobre wejdziemy w rytm pracy i szkoły, czeka nas pierwsze jesienne święto – Dzień Chłopaka! Dziś podpowiadamy jaki Wyjątkowy Prezent sprawić Chłopakom 30 września.

Pani, zakrywa oczy Panu - prezent niespodzianka na Dzień Chłopaka
Prezent – niespodzianka to świetny pomysł na Dzień Chłopaka!

Część z nas pamięta ten dzień ze szkoły: atmosfera, nieco luźniejsza niż zwykle, sprzyjająca różnym zabawom i zawodom. Drobne upominki wręczane kolegom z klasy i nauczycielom, nierzadko spersonalizowane i wymagające kreatywności, często z dodatkiem słodyczy. A jeśli negocjacje z wychowawcą przeszły pomyślnie, zwieńczeniem tego Wyjątkowego święta mogła być nawet klasowa dyskoteka. Tak właśnie obchodzimy Dzień Chłopaka w Polsce – na luzie, z humorem i dobrą zabawą, jednak jest to dla nas święto dość młode.

Dzień Chłopaka – skąd się wziął?

Okazuje się, że tradycja obchodzenia tego święta jest młoda nie tylko w Polsce, ale i na świecie, choć najwytrwalsi badacze upatrują początków celebracji w tradycjach Cesarstwa Japonii. To właśnie tam na przełomie VI i VII wieku narodziło się święto Tango no Sekku: obchodzone tradycyjnie 5. dnia 5. miesiąca, związane z magią liczb i pór roku. Na przestrzeni wieków Święto Chłopców przeszło wiele przemian – przyjmuje się, że zostało zapożyczone z tradycji Chin i choć oryginalnie nawiązywało do rytuałów oczyszczania duszy i ciała, przejęte przez dwór cesarski stało się celebracją japońskich wojowników. Choć w 1948 r. święto zostało oficjalnie przemianowane na Kodomo no Hi (Święto Dziecka), wiele rodzin obchodzi je tradycyjnie: rodzice modlą się o zdrowie i pomyślny rozwój swoich synów oraz dekorują swoje domy w proporczyki z wizerunkiem karpia, symbolem siły i odwagi, po jednym dla każdego chłopca w rodzinie.

Oficjalna, międzynarodowa historia święta często cofa się do roku 1999, w którym to na wyspach Trynidad i Tobago po raz pierwszy oficjalnie obchodzono Dzień Mężczyzny. Pomysł przypadł do gustu na arenie ogólnoświatowej – to ONZ zaproponowała jako pierwsza stworzenie święta tylko dla Panów. Nie zostało ono jednak wpisane w międzynarodowy kalendarz i z tego właśnie powodu obchodzone jest ono w różnych datach na całym świecie. I tak na przykład chłopcy w Norwegii będą musieli poczekać na swoje święto do 7 października, w Kanadzie – 25 listopada, a w Brazylii aż do połowy lipca! W krajach, które włączyły się do inicjatywy ONZ, święto obchodzone jest 19 listopada i od 1999 r. coraz więcej krajów dołącza do obchodów, które tradycyjnie związane są z promowaniem zdrowego trybu życia, ochrony zdrowia psychicznego i pozytywnych wzorów do naśladowania przez chłopców na świecie.

Jak wybrać prezent na Dzień Chłopaka – podpowiadamy!

Jako specjaliści od Wyjątkowych Przeżyć z chęcią pomożemy Wam wybrać prezent dla chłopaków – tych starszych i tych młodszych! Pamiętajcie jednak, że dużo wskazówek zostawią Wam już sami Panowie, dlatego warto zwracać szczególną uwagę na ich hobby i zainteresowania – prezent z nimi związany na pewno przypadnie im do gustu i pozwoli rozwinąć się w sprawdzonej już sztuce. Warto też zapytać o największe marzenie z dzieciństwa i tam upatrywać inspiracji – wszyscy mamy przecież takie niespełnione marzenia.

Gdybyśmy jednak mieli postawić na trzy niezawodne prezenty, jako pierwszy wskazalibyśmy Poszalej jako Pilot Myśliwca! To wyjątkowe przeżycie sprawdzi się jako prezent dla fanów podniebnych akrobacji i amatorów lotnictwa. Jest to specjalnie zaprojektowany symulator myśliwca F-16, jednego z najsłynniejszych samolotów bojowych na świecie. Pod czujnym okiem instruktora obdarowany usiądzie za sterami symulatora i sprawdzi swoje umiejętności pilota. Z prezentu mogą korzystać Chłopcy w każdym wieku – F-16 już na nich czeka.

Równie ciekawą opcją jest Flyboard – idealny prezent dla adrenalinomaniaków. Ten Wyjątkowy Prezent łączy w sobie dwa żywioły – wodę i powietrze – i z pewnością przetestuje zdolność naszego obdarowanego do utrzymania równowagi. Ten wyglądający niepozornie sprzęt to w rzeczywistości urządzenie składające się ze specjalnych butów oraz rury połączonej z… turbiną skutera wodnego. Wszystko to zostało zaprojektowane do podwodnych wyścigów z delfinami – szybko jednak znalazło bardziej ekstremalne zastosowanie i służy do wynoszenia śmiałków do 8 metrów ponad taflę wody!

Jeśli jednak nie chcemy zapewniać aż tak mocnych wrażeń, warto postawić na Gokarty! Świetna rozrywka dla chłopców w każdym wieku, która pozwoli sprawdzić im swoje siły na torze kartingowym. Wystarczy założyć kask i kominiarkę, niekoniecznie w tej kolejności, i można już się ścigać!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *