Alkohole na prezent – jakie trunki sprawdzą się jako upominek?

Zastanawiając się, jakie są najlepsze alkohole na prezent, warto wziąć pod uwagę preferencje obdarowywanej osoby. Klasycznym wyborem są jednak wino lub whisky. Co ważne, ciekawy upominek to nie tylko wręczenie butelki napoju wyskokowego, ale również Voucher na degustację konkretnego trunku. Czym kierować się przy wyborze prezentu? Jaki alkohol będzie idealnym wyborem?

Mężczyzna stojący na tle półek z winem.

Alkohol to stosunkowo popularny prezent – choć wręcza się go najczęściej mężczyznom, również panie mogą ucieszyć się z butelki smacznego trunku. Tego typu podarunek doskonale sprawdzi się jako forma podziękowania, a także upominek z okazji urodzin czy ślubu. Znalezienie dobrego alkoholu na prezent może jednak okazać się prawdziwym wyzwaniem. Warto więc poznać najpopularniejsze pomysły na alkoholowy upominek.

Alkohole na prezent – kiedy warto wybrać piwo?

Zestawy alkoholowe na prezent często zawierają różnego typu piwa. To dobry pomysł na podarunek dla miłośników tego złocistego trunku. Można go wręczyć nie tylko jako upominek z okazji urodzin, ale również w ramach podziękowania. Oprócz tego, piwo to świetny alkohol na prezent z podróży (np. wycieczki do Czech, Belgii lub Niemiec).

Butelka czy degustacja?

Koneserom tego trunku warto również wręczyć Voucher na Kurs Kiperski. Takie szkolenie pozwala na poznanie historii napoju oraz zgłębienie tajników jego wytwarzania i podawania. Ważnym elementem jest też degustacja piwa. Dzięki niej, uczestnicy kursu mogą skosztować kilku rodzajów trunku, a także nauczyć się rozpoznawać i oceniać jego poszczególne rodzaje. Tego typu prezent zapewnia więc ogromną dawkę wiedzy, a także niezapomniane doświadczenia smakowe.

Co warto wiedzieć o whisky na prezent?

W coraz większej liczbie sklepów można kupić zestaw whisky na prezent. To idealna propozycja na upominek dla wszystkich koneserów tego szlachetnego trunku. Taki podarunek ucieszy także osoby, które lubią poczuć w swoim życiu odrobinę luksusu.

Jaką whisky wybrać?

Na rynku dostępne są jednak różne rodzaje whisky. Jeżeli osoba, której chcemy wręczyć ją w upominku, preferuje konkretny typ trunku, sprawa jest ułatwiona. W innym przypadku należy nieco bliżej przyjrzeć się poszczególnym gatunkom. Przede wszystkim należy pamiętać, że dobra whisky na prezent nigdy nie jest tania – cena idzie jednak w parze z jakością produktu.

Szklaneczki z kostkami lodu i whisky

Wśród alkoholi na prezent królują więc takie rodzaje whisky jak malt lub single malt, grain, single cask oraz blended. Mogą różnić się nie tylko wiekiem, ale również krajem pochodzenia. Do głównych producentów napoju należą Szkocja, Irlandia oraz Stany Zjednoczone.

Nie wiesz jaką wybrać? Nic straconego!

Ciekawym sposobem wręczenia whisky na prezent jest też ufundowanie Degustacji Trunku. W ramach takiego wydarzenia osoba obdarowana ma szansę spróbować kilku gatunków napoju i zyskać przydatną wiedzę na jego temat. Gwarantuje to nie tylko świetną zabawę, ale i możliwość poszerzenia własnych zainteresowań.

Wino na prezent – czym kierować się przy wyborze trunku?

Wino na prezent sprawdzi się zarówno w przypadku kobiet, jak i mężczyzn. To nie tylko świetny podarunek z okazji urodzin, ale również coraz popularniejszy upominek weselny.

Jak ocenić jakość wina po etykiecie?

Decydując się wino na prezent, należy kierować się upodobaniami smakowymi konkretnej osoby. Ten trunek dzieli się na wiele rodzajów – wina czerwone, białe, różowe, wytrawne, półwytrawne, słodkie i półsłodkie… Wybór jest naprawdę szeroki. Przede wszystkim, warto jednak sprawdzić, czy napój rozlewany był w kraju, z którego pochodzi – to ważny wyznacznik jakości produktu.

Białe czy czerwone?

Jeżeli nie umie się określić konkretnych preferencji osoby, której chce się wręczyć prezent, warto postawić na sprawdzone rozwiązania. Dla miłośników klasyki, najlepsze będą czerwone wina wytrawne, z takich szczepów, jak Merlot czy Malbec. Z kolei osoby, które preferują delikatniejsze smaki, będą zadowolone z białego wina ze szczepu Chardonnay lub Sauvignon Blanc.

Prezent pełen zmysłów

Chcąc sprawić niespodziankę bliskim i wręczyć im wyjątkowo oryginalny prezent, warto też pomyśleć o voucherze na wydarzenie, podczas którego można skosztować kilku rodzajów trunku. Ciekawym rozwiązaniem jest np. Degustacja Wina w Ciemności. To świetny upominek z okazji rocznicy ślubu, który nie tylko pozwala spróbować nowych smaków, ale również rozpala zmysły i zbliża do siebie partnerów.

Inne alkohole na prezent

Często wręczanym upominkiem jest koniak. Taki napój sprawdzi się m.in. jako podarunek dla szefa lub współpracownika. Innym, ciekawym pomysłem są też nalewki. Najlepiej, aby trunki były przygotowane samodzielnie – gwarantuje to oryginalność smaku. Należy też pamiętać, aby zadbać o ładną butelkę domowego napoju alkoholowego. Może to stanowić dodatkową ozdobę.

Stosunkowo dużą popularnością cieszy się też wręczanie wódki na prezent urodzinowy. W tym przypadku warto postawić na zakup napoju klasy premium. Dzięki temu można liczyć nie tylko na dobrą jakość produktu, ale również ciekawe opakowanie.

Przy niektórych okazjach idealnym wyborem będą też alkoholowe napoje musujące. Szampan na prezent sprawdzi się w przypadku świętowania ważnego wydarzenia, np. przeprowadzki, zaręczyn czy awansu w pracy.