Zabawy na Halloween – jak zaplanować strasznie fajną imprezę?

Październik już się rozpoczął, co oznacza że Halloween coraz bliżej! 31 października to dzień pełen wrażeń, na ulicach można spotkać zombie, wiedźmy, duchy i potwory. Amerykański zwyczaj zbierania przez dzieci słodyczy, mówiąc “cukierek albo psikus” już na dobre zakorzenił się w Polsce. Jednakże, czy znasz inne najpopularniejsze zabawy na Halloween dla dzieci? Jeśli szykujesz hallowenową imprezę, to musisz poznać te zabawy!

Zabawy na Halloween -diwe osoby robią halloweenowe dekoracje z żelków i pomarańczowej bibuły

Najpopularniejsze zabawy na Halloween dla dzieci

Choć świętowanie Halloween w Polsce jest relatywnie nowym zwyczajem, to z roku na rok coraz więcej dzieci chciałoby wziąć udział w takiej zabawie. Zorganizowanie imprezy halloweenowej dla dzieci nie musi być trudne! Wystarczy kilka dobrych pomysłów na proste zabawy na Halloween, kilka dekoracji i wyśmienita impreza gwarantowana! Oto najpopularniejsze zabawy na Halloween:

1. Chwytanie zębami jabłek

Ta prosta zabawa halloweenowa jest bardzo popularna w Stanach Zjednoczonych. Polega na wyłowieniu jabłka z miski wypełnionej wodą, bez używania rąk. Jabłko należy wyłowić w jak najkrótszym czasie, jednocześnie starając się je jak najmniej uszkodzić. 

2. Wykrawanie dyni

Przy tej zabawie konieczna będzie obecność osoby dorosłej. Najpierw, opiekun wycina nożem czubek dyni. Następnie, zadaniem dzieci jest wydrążyć dynię od środka. Używając łyżek dzieci pozbywają się miąższu do miski. Jeśli ogranizujesz dużą halloweenową zabawę to podziel dzieci na grupy i każdej daj dynię. Następnie każda grupa rysuje “twarz” dyni, którą osoba dorosła wycina.

3. Straszliwe wypieki

Wspólne pieczenie to świetna zabawa! Przygotujcie razem masę na kruche ciasteczka (lub przygotuj je przed przybyciem dzieci żeby zaoszczędzić czasu). Następnie wykorzystajcie foremki w kształcie duchów, potworów lub wiedź! Po tym jak ciasteczka się upieką pozwól dzieciom puscić wodze fantazji – niech wykarzą się swoją kreatywnością przy dekorowaniu ich lukrem! Warto kupić lukier w pisaku, jest on łatwiejszy do użycia i bezpieczniejszy dla dzieci.

4. Konkurs na najstraszniejszy strój

Impreza halloweenowa nie obędzie się bez przebrań! Zorganizuj anonimowe głosowanie na najlepszy strój. Przygotuj kapelusz czarownicy, do którego można będzie wrzucać głosy, karteczki (najlepiej pomarańczowe i czarne) i pisaki. Zaznacz, że nie można głosować na samego siebie!

Pomysły na straszne prezenty na Halloween

Jeśli szukasz małych upominków, które będzie można rozdać gościom w prezencie, to idealnie sprawdzą się czekoladki lub inne słodycze. Kup kilka różnych paczek łakoci i stwórz małe torebeczki z miksem słodkości. Wykorzystaj halloweenowe kolory – pomarańczowy i czarny. Taką paczuszką pełną pysznych łakoci możesz obdarować każde dziecko. Jednakże, jeśli szukasz czegoś większego, to świetnym pomysłem będzie Seans w Kinie dla Rodziny. W okolicach Halloween zawsze puszczane są tematyczne filmy. Taka wycieczka do kina na straszny film (oczywiście przystosowany do wieku dziecka) to idealny pomysł na halloweenowy prezent. 

Skoro już znasz te proste zabawy na Halloween, to wystarczy, że przygotujesz nastrojowe dekoracje oraz przekąski i świetna impreza gotowa! Te pomysły sprawdzą się równie dobrze na imprezie dla dorosłych – jeśli tylko je odpowiednio zmodfikujesz. A po udanej dziecięcej imprezie wybierz się z dorosłymi przyjaciółmi na Przygodę w Escape Room – Pokój „Horror”. To przeżycie sprawi, że szybciej zabiją Wam serca!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *