Sztuki Walki – pomysł na trening i zabawę!

Sztuki Walki to wspaniała zabawa i ciekawy trening. Jak walka wpływa na charakter? Czym się różni Muay-Thai od Aikido? Jaki trening polecany jest dzieciom? Kiedy powstała pierwsza akademia boksu? Jakie techniki gwarantują bezpieczeństwo? Poznaj sztuki walki z zupełnie innej strony!

Sztuki Walki - Pani w rękawicach bokserkich, unosi (kopie) nogę wysoko, ewidentnie trenuje
Sztuki walki – trening i pasja

Jak sztuki walki kształtują charakter?

Znajomość sztuk walki to praktyczna umiejętność, z której zalet skorzystać może każdy z nas. I wbrew skojarzeniom niezaznajomionych z tematem nie ma wiele wspólnego z agresją. Trening sztuk walki to doskonały sposób na naukę panowania nad emocjami i poskramiania porywczego charakteru. Uczy szacunku i zachęca do pokojowych rozwiązań. Nie jest więc dziedziną promującą walkę, lecz rozwijającą umiejętność samoobrony, która może przecież przydać się każdemu. A przy tym stanowi doskonałą szkołę dojrzałości charakteru. Jeśli chcesz zaszczepić to podejście w swoim dziecku, podaruj mu Voucher na Lekcję Karate z okazji Dnia Dziecka lub od razu wyślij na pełny Kurs Karate dla Dzieci. Całe szczęście, na naukę sztuk walki nigdy nie jest za późno. Dlatego jeśli sam pragniesz spróbować swoich sił na macie – nie zwlekaj i wybierz sztuki walki, które najbardziej zachęcają Cię do wysiłku!

Lepsze niż miecze świetlne

Zapisz się na kurs samoobrony lub podaruj go w prezencie osobie, o której bezpieczeństwo na co dzień się troszczysz. Systemem walki, który został opracowany dla samoobrony jest np. Krav Maga, która składa się z kombinacji najbardziej skutecznych technik pochodzących z wielu różnych sztuk walki. Wypróbuj cieszące się dużym zainteresowaniem lekcje Muay Thai, czyli boksu tajskiego, który kładzie nacisk na walkę w klinczu z wykorzystaniem uderzeń kolanami i łokciami. Zapisz siebie lub bliską osobę na Muay Thai na Miesiąc, by ocenić, czy się podoba. Zbyt brutalna walka? Wybierz coś innego!

Najbardziej pokojowym wyborem jest – Aikido – polega na wykorzystaniu siły, którą w atak wkłada nasz przeciwnik i dzięki obrotowi wokół własnej osi skierowaniu jej do zewnątrz. Szukasz czegoś oryginalnego? A może jesteś fanem Gwiezdnych Wojen? Pamiętasz Dartha Maula i jego akrobatyczne wyczyny? Nie, nie nauczymy Cię władać mieczem świetlnym. Mamy dla Ciebie coś lepszego! Naucz się posługiwać prawdziwą bronią dzięki Ken-Jutsu. To właśnie ten rodzaj sztuk walki stanowił inspirację producentów Star Wars przy tworzeniu imponujących pojedynków. Jednak zamiast miecza świetlnego nauczysz się władać bokenem, który z czasem zamienisz na japońską katanę!

Poznaj mistrzynię boksu

Boks, czyli pięściarstwo to sport walki, w którym zawodnicy walczą ze sobą jedynie na pięści. Mimo że jego początki sięgają starożytności, wciąż budzi wiele kontrowersji ze względu na wysoką ilość urazów i kontuzji zawodników. Walka na pięści to najstarszy sport walki, który znany był już w starożytnej Grecji i w Cesarstwie Rzymskim. Nie bez powodu walka ta znalazła się programie antycznych igrzysk olimpijskich ku czci Zeusa. Oferowała bowiem niezłe widowisko, które w istocie odbiegało od współczesnego boksu. Walki były toczone praktycznie bez reguł i były bardzo brutalne, nierzadko kończyły się nawet śmiercią.

Za współczesny, o wiele bardziej bezpieczny, boks oparty na regułach, możemy podziękować Jamesowi Figgowi, który to założył w Londynie akademię boksu w 1719 roku. Dziś zasady boksu wyglądają jeszcze inaczej, co oznacza, że ten sport walki nadal się rozwija. Z pewnością sam próbowałeś boksu lub zawsze o tym marzyłeś albo znasz kogoś, kto jest związany z walką na pięści. Postaw zatem na voucher, który zaskoczy Twoich znajomych profesjonalizmem i niezawodnością. Lekcja Boksu z Mistrzynią Europy jest już na wyciągnięcie ręki! To indywidualne spotkanie z mistrzynią, jaką jest Aleksandra Sasha Sidorenko, zagwarantuje Ci niezwykłe emocje i umiejętności, których nie nauczysz się nigdzie indziej!

Sztuki walki – sposób na bezpieczeństwo po zmroku

Poczucie bezpieczeństwa jest dla nas bardzo ważne i pozwala na prawidłowe funkcjonowanie. Niestety nie zawsze możemy czuć się bezpiecznie, a problem ten dotyczy szczególnie kobiet, które w oczach napastników zdają się być od nich słabsze. Na szczęście Kurs Samoobrony dla Kobiet zniweluje ten problem i sprawi, że siła napastnika obróci się przeciwko niemu. Podaruj Voucher na samoobronę swojej ukochanej np. z okazji Dnia Kobiet. To będzie nie tylko bardzo miły gest, ale także niezwykle praktyczny i wartościowy podarunek. A może sam zastanawiasz się, jakie sztuki walki są najbardziej praktyczne? Jakie sztuk walki można wykorzystać na ulicy? Otóż w tym celu zdecydowanie lepiej sprawdzi się profesjonalny system samoobrony, taki jak Defendo. Dzięki prostym i łatwo przyswajalnym technikom jest niezwykle skuteczny w prawdziwych sytuacjach na ulicy. Już Miesięczny Trening Defendo pozwoli na opanowanie kilku technik i wpłynie pozytywnie na poczucie pewności siebie.

Voucher na zajęcia samoobrony to świetny pomysł na prezent dla każdego, o kogo się troszczysz i pragniesz zapewnić mu bezpieczeństwo. Najlepiej zainwestować w lekcje Defendo dla Dwojga, dzięki czemu sam skorzystasz i zyskasz nowe umiejętności. Jak często ciarki przebiegają Ci po plecach, kiedy wracasz nocą do domu? Koniec z przyspieszonym chodem i biciem serca! Dzięki Indywidualnej Lekcji Samoobrony poczujesz się pewnie i bezpiecznie nawet podczas samotnych spacerów w nieprzyjemnej okolicy. Na sali treningowej poznasz tajniki bojowego systemu sztuk walki Karate Goju Ryu, a także zadbasz o swoją pewność siebie, która jest równie ważna, co umiejętności.
Wszystkie prezenty, z kategorii Sztuki Walki, znajdziesz TUTAJ.