Romantyczny wyjazd we dwoje. Co warto robić?

Chełmno, Paryż i Rzym to tylko niektóre miejsca, które powinni odwiedzić zakochani. Każde z nich wyróżnia piękna architektura i miejsca pełne romantycznych symboli. Gdzie warto się wybrać we dwoje?

Para robiąca sobie selfie  pod Koloseum.

Romantyczny weekend we dwoje to miła odskocznia od codzienności i doskonały relaks dla obojga. Do najczęściej obieranych kierunków należy Toruń i Lanckorona, a także europejskie miasta jak Paryż oraz Rzym. Jak spędzić ten czas w mieście?

Romantyczny wyjazd we dwoje ‒ jak go spędzić?

Urlop we dwoje można spędzać na różne sposoby. Niektórzy wyjeżdżają do ciepłych krajów, inni doceniają uroki polskich wsi i miasteczek. Istnieją takie miejsca na świecie i w Polsce, które wzbudzają ogromny zachwyt u każdego. Najczęściej obierane kierunki na romantyczny urlop we dwoje to Toruń, Sandomierz, Kazimierz Dolny, Chełmno, a nawet Kraków, Wrocław czy Warszawa. Fani wspinaczki górskiej wybierają bajecznie zielone Bieszczady, Sokolicę w Pieninach albo zapierające dech w piersiach Morskie Oko.

Atrakcje na romantycznym wyjeździe

Para jedząca pizze w restauracji przy winie.

Istnieją także inne metody na spędzenie romantycznych chwil jak Kolacja w Ciemności, degustacja wina albo warsztaty tworzenia ceramiki. Z pierwszego rozwiązania mogą skorzystać zarówno osoby spożywające mięso, jak i wegetarianie. Kolacja w ciemności trwa do dwóch godzin i polega na spożyciu przystawki, dania głównego i zimnych napojów. Możliwość wyboru menu sprawia, że z takiego rozwiązania korzysta coraz większa liczba osób. Świetnym rozwiązaniem jest również wspomniana wyżej degustacja wina, której bardzo często towarzyszy zwiedzanie winnicy. Romantyczne chwile zapewni również wspólna nauka nowej umiejętności jak np. tworzenie ceramicznych naczyń. Lepienie przedmiotów z gliny to świetne doświadczenie i wspaniała zabawa, z której może skorzystać każdy.

Romantyczne miejsca w Polsce

Wspólny czas można spędzać na różne sposoby. Można skorzystać z nietypowej kolacji w ciemnościach czy rozwijania nowej pasji, a także zorganizować wyjazd w ciekawe miejsce. Do najczęściej odwiedzanych miejscowości przez zakochanych należy Chełmno zwane również polską stolicą zakochanych. Dlaczego? Jednym z powodów są relikwie świętego Walentego przechowywane w chełmińskiej Farze. Relikwie wzniesiono na ołtarz po dwustuletniej przerwie w 2002 roku. Drugim powodem, dla którego Chełmno nazywa się miastem zakochanych, jest historia Krystyny, która opuściła zakon dla Kaspra Stulpawtiza. Ze względu na mnogość romantycznych historii Chełmna, miasto zostało przyozdobione kwiatami w kształcie serc, a także ławkami zakochanych. Będąc w Chełmnie, warto również odwiedzić znajdujący się niedaleko Toruń zwany jednym z najpiękniejszych miast w Europie. Spacer między średniowiecznymi kamienicami zapewnia niezapomniany klimat i wspaniałe wspomnienia. Romantyczne miejsca kryje również dawna stolica Polski, czyli Kraków. Pieszo-rowerowa kładka ojca Bernatka powstała w miejscu dawnego mostu cesarza Franciszka Józefa I. Kładka łącząca Kazimierz z Podgórzem przyciąga rzeszę zakochanych, którzy wieszają tam kłódkę z inicjałami własnymi i partnera. Nieopodal Krakowa znajduje się sielska wieś Lanckorona, którą niegdyś odwiedzali malarze i pisarze. Wioska oferuje fantastyczne pejzaże, ciekawe koncerty i warsztaty, a także spacer Aleją Zakochanych. Lanckorona to miejsce dla osób pragnących odpoczynku i wyciszenia. Świeże powietrze, piękne, zielone tereny oraz urocze domki to znakomity klimat dla zakochanych.

Romantyczne miejsca w Europie

W przypadku miast europejskich, jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc jest Praga. Przyciąga rzesze turystów i zachęca do długich spacerów wzdłuż kolorowych domków, magicznych ulic i bajecznych ogrodów. Nie sposób nie wspomnieć o jednym z najpopularniejszych i najbardziej urokliwych miast w Europie, czyli Paryżu. Stolica Francji kryje w sobie mnóstwo dzieł sztuki starożytnej i nowożytnej, nietuzinkowe budowle, muzea, biblioteki i księgarnie. Pont des Arts to miejsce wieszania symboli miłości ‒ kłódek, a rozświetlona nocą wieża Eiffla to popularna okolica do romantycznych oświadczyn. Romantyczne miejsce na weekend to również operowa stolica Europy, czyli Wenecja. To piękne włoskie miasto jest prawdziwą gratką dla fanów architektury i… tramwajów wodnych! Oprócz popularnych gondoli popularnym środkiem transportu w Wenecji jest Vaporetto, który daje możliwość podziwiania niesamowitej architektury m.in. wokół Kanału Grande. Ponte Milvio w Rzymie to jedno z miejsc, bez których zakochani nie wyobrażają sobie swojej wyprawy. Kluczyki wyrzucone do rzeki Tybru mają zapewnić zakochanym wieczną i nierozerwalną miłość. Mówiąc o Rzymie, nie sposób nie wspomnieć o Fontannie di Trevi! Jest to jedna z najpopularniejszych fontann w Rzymie, będąca tłem wielu filmów romantycznych. Jeżeli chodzi o romantyczne miejsca na walentynki, to barokowa Fontanna di Trevi jest jedną z najlepszych opcji.