Prezenty dla pracowników

W okresie przedświątecznym często spotykamy się z pytaniami dot. prezentów dla pracowników, ich funkcji motywacyjnej oraz najczęściej wybieranych upominków. Poniżej odpowiedzi na 3 najczęstsze pytania o prezenty dla firm:

iStock_000017598062Small

Jaką rolę w motywacji pracowników odgrywają prezenty?

 

Przede wszystkim, należy dobrać odpowiedni prezent. Trzeba pokazać, że chcemy sprawić przyjemność prezentem. To nie ma być wymuszona życzliwość, czy też zwykły obowiązek pracodawcy w stosunku do pracownika. Z odpowiednimi intencjami, upominek faktycznie może być motywacją, sprawić, że pracownik poczuje się doceniony.

 

To nie powinien być anonimowy bonus finansowy – to nieodpowiedni rodzaj prezentu, płynie za nim negatywny przekaz, typu: „kup sobie coś”. To bardzo nieeleganckie i daje do zrozumienia, że pracodawca nie poświęcił odpowiednio dużo czasu swojemu podwładnemu. Nie powinien to być również tak zwany uniwersalny upominek, jak np. zegarek czy pióro, który można podarować właściwie każdemu.

 

Prezent świąteczny może odgrywać bardzo ważną rolę motywacyjną, o ile będzie możliwie spersonalizowany z jednej strony i na tyle oryginalny z drugiej, żeby trafić w zainteresowania różnych osób. Drugą rzeczą, która wydaje się oczywista, a nie zawsze jest brana pod uwagę, jest to, że prezent powinien naprawdę sprawiać przyjemność obdarowanemu. Pracodawcy powinni być świadomi tego, że prezenty są jednym z podstawowych elementów budowania relacji między przełożonym, a podwładnym, która przekłada się na efekty w pracy.

 

Podarowanie vouchera na przeżycie jest trafnym rozwiązaniem. Przede wszystkim dlatego, że to oryginalny pomysł na świąteczny prezent, więc sugeruje, że pracodawca poważnie potraktował podwładnego – zadał sobie pewien trud. Ponadto, przeżycie gwarantuje emocje, które obdarowany będzie wspominał, o których będzie opowiadał znajomym, także tym z pracy – prezent będzie w jego świadomości jeszcze przez długi czas po Świętach. To bardzo ważne dla utrzymania motywacji. Im dłużej prezent „żyje” w świadomości pracowników, tym dłużej będzie miał wpływ na ich zaangażowanie w obowiązki.

 

Jakie prezenty dla pracowników mają Państwo w swojej ofercie?

 

 iStock_000006534686Medium

 

W swojej ofercie mamy ponad 2000 prezentów, z czego część jest wręcz przeznaczona dla pracowników. Najpopularniejszym prezentem jest Kolacja w Ciemności VIP – to wciąż nowość na rynku, która jednak szybko zyskuje na popularności. Proponujemy również Weekendy w SPA, a dla bardziej aktywnych, jazdy supersamochodami, jak Ferrari California czy Lamborghini Gallardo. Oferujemy także różnego rodzaju ekstremalne przeżycia, np. Sok na Bungee, Skok ze Spadochronem, Lot Paralotną. Jeżeli pracodawca chce w ramach prezentu umożliwić swoim podwładnym integrację, to idealnie sprawdzi się w tym celu, np. przeżycie w stylu Escape Roomu, dedykowane dla kilku osób. Oczywiście trudno podarować wszystkim pracownikom taki sam prezent, natomiast zdecydowanie się na indywidualny dobór niesie za sobą ryzyko nietrafienia z upominkiem. Dlatego właśnie wprowadziliśmy do oferty Pakiety Przeżyć, które dają obdarowanemu możliwość samodzielnego wyboru prezentu.

 

Czy z roku na rok rośnie liczba firm korzystających z Wyjątkowego Prezentu? Co z Waszego asortymentu najczęściej otrzymują pracownicy?

 

Oczywiście! Świadomość pracodawców w kwestii prezentów rośnie z każdym rokiem. To wyraźna tendencja. Najczęściej wybierane prezenty dla pracowników to przede wszystkim wspomniania Kolacja w Ciemności, oraz Kolacja w Ciemności VIP. Równie często pracodawcy decydują się na oferty relaksacyjne, jak Masaż Gorącymi Kamieniami, czy Popołudnie w SPA. Rzadsze, ale bardzo chwalone są natomiast ekstremalne prezenty, z których najpochlebniejsze recenzje zdobyły Lot w Aerotunelu, oraz FlyBoard. 

 
Chcecie wiedzieć więcej o prezentach dla pracowników? Zobaczcie jakie prezenty dla firm mamy w naszej ofercie, lub sprawdźcie naszą stronę B2B.