Pomysł na prezent na 50. rocznicę ślubu – dla rodziców, dziadków, cioci i wujka lub znajomych

Wybór prezentu na 50. rocznicę ślubu nie musi być trudny. Aby ułatwić sobie podjęcie decyzji, warto dowiedzieć się czegoś więcej na temat kondycji i zainteresowań jubilatów. Wówczas można mieć pewność, że upominek okaże się strzałem w dziesiątkę.

Para prowadzi rowery po plaży, uśmiechając się. W tle spokojne morze.

Każdy, kto chciałby dowiedzieć się, jaki prezent na 50. rocznicę ślubu rodziców będzie idealny, powinien rozważyć zakup bonu podarunkowego na pobyt w ekskluzywnym hotelu. Ciekawym podarunkiem jest też Voucher na lot widokowy, np. wśród szczytów górskich. Miłośnikom dobrej kuchni można podarować bon na kurs gotowania.

Baner z pomysłami na obchody rocznicy ślubu

Prezent na 50. rocznicę ślubu rodziców

Wybór prezentu na 50. rocznicę ślubu nie jest łatwym zadaniem, szczególnie gdy jubilatami są rodzice. Warto wykazać się szczególną kreatywnością. Czym się kierować, podejmując decyzję o zakupie upominku? Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę zainteresowania obdarowywanych osób, nie można też zapominać o stanie zdrowia i kondycji rodziców. Osoby świętujące tzw. złote gody miewają poważne problemy zdrowotne, które uniemożliwiają korzystanie z niektórych atrakcji. Jedna, właściwa odpowiedź na pytanie o to, jaki prezent na 50. rocznicę ślubu rodziców jest odpowiedni, nie istnieje. Ciekawy pomysł stanowi voucher na pobyt w romantycznym hotelu, takim jak Zamek na Skale w Trzebieszowicach. Znajduje się on w sercu przepięknej Kotliny Kłodzkiej, w pobliżu Lądka-Zdroju. Obecnie mieści się tu luksusowy hotel i SPA, w przeszłości była to budowla drewniano-kamienna o cechach obronnych, która pełniła funkcję siedziby rycerskiej. W kolejnych wiekach stała się siedzibą Wallisów, największą atrakcją ziemi Kłodzkiej. Zamek na Skale udostępniany jest dla zwiedzających. Przyjeżdżając w to miejsce, można też liczyć na dodatkowe, okoliczne atrakcje, czyli znajdującą się w pobliżu Twierdzę Kłodzką i Kopalnię Złota w Złotym Stoku.

50. rocznica ślubu dziadków – jaki prezent będzie najlepszy?

Niemniej wyjątkowy powinien być prezent na 50 rocznicę ślubu dziadków. Jubilatom mającym dobrą kondycję można wykupić bon podarunkowy na Romantyczny Weekend w Dusznikach-Zdroju. Ta jedna z najpopularniejszych miejscowości uzdrowiskowych w Polsce znajduje się w Kotlinie Kłodzkiej, w województwie dolnośląskim. Sąsiaduje z Parkiem Narodowym Gór Stołowych, a także innymi znanymi uzdrowiskami, czyli Polanicą-Zdrój i Kudową-Zdrój. Duszniki-Zdrój dysponują bogatą bazą noclegową. W miasteczku nie brakuje też atrakcji, takich jak Park Zdrojowy z drzewami lipowymi, kasztanowymi i bukowymi, dworek Chopina, kościoły (m.in. kościół Piotra i Pawła z XVII w.) i XIX-wieczna Pijalnia Wód Mineralnych. Na uwagę zasługuje Rynek w Dusznikach z ratuszem i pręgierzem oraz młyn, w którym mieści się obecnie Muzeum Papiernictwa. Duszniki-Zdrój to miejsce idealne dla miłośników spacerów, których celem wędrówek mogą być dwa sztuczne zbiorniki wodne (Czarny Staw i Zielony Staw) albo rezerwat Torfowisko pod Zieleńcem, w którym rośnie brzoza karłowata.

Prezent na 50. rocznicę ślubu dla cioci i wujka

Prezent na 50. rocznicę ślubu dla cioci i wujka nie musi być równie kosztowny i okazały, jak podarunek dla rodziców, nie oznacza to jednak, że powinien być mniej oryginalny. Odważnym jubilatom, dla których nie ma rzeczy niemożliwych, warto kupić voucher na lot widokowy. Dzięki niemu można podziwiać z lotu ptaka unikalne krajobrazy. Taki lot nie trwa długo, w jego trakcie wystarczy siedzieć i wyglądać przez okno. Ciekawym pomysłem jest również podarowanie zakochanym Vouchera na Lot Balonem. Pozwoli to zobaczyć miasto z takiego „punktu widokowego”, z jakiego niewielu miało okazję podziwiać miasto. Istnieje też możliwość odbycia lotu wśród przepięknych szczytów górskich. Lot balonem jest niezapomnianym przeżyciem, szczególnie gdy odbywa się w trakcie wschodu bądź zachodu słońca. Taki prezent na rocznicę ślubu jest bardzo bezpieczny, lecąc balonem, nie trzeba obawiać się o swoje zdrowie czy życie.

Jaki prezent na 50. rocznicę ślubu znajomych wybrać?

Świętowanie 50. rocznicy ślubu zasługuje na specjalną oprawę. W związku z tym wiele osób organizuje dużą imprezę, która stanowi okazję do spotkania z dawno niewidzianą rodziną i znajomymi. Bez względu na to, jak blisko jest się z jubilatami, należy podarować im coś wyjątkowego. Nie musi to być weekend w hotelu na zamku, ważne, aby prezent wywołał u nich radość i zadowolenie. Szukając pomysłu na prezent dla znajomych, warto postawić na kurs przygotowywania sushi. Prawdopodobnie nie jest to ulubiony przysmak 70- czy 80-latków, nie oznacza to jednak, że nie powinni go jeść. Ryby to źródło nienasyconych kwasów tłuszczowych, które mają pozytywny wpływ na wzrok, pamięć, a nawet na koncentrację. Idealnym upominkiem dla jubilatów świętujących złote gody jest też bon podarunkowy na degustację słodkości. Można również postawić na Kurs Gotowania – to niebanalny pomysł na prezent na 50. rocznicę ślubu, który spodoba się każdemu, kto kocha jeść.