Motoryzacyjne Q&A czyli wszystko co powinieneś wiedzieć przed startem sezonu samochodowego

Kolekcjonujesz czasopisma motoryzacyjne, śledzisz Top Gear, lubujesz się w dźwiękach potężnych silników i oglądasz za przejeżdżającymi autami, wypatrując wśród nich ulubionych marek? A może marzysz o tym, by choć raz zasiąść za kierownicą jednego ze swoich faworytów? Z voucherem od Wyjątkowego Prezentu możesz zmienić marzenia na wspomnienia, a poniższy artykuł pomoże Ci się do tego odpowiednio przygotować.

1. Spośród jakich marek możesz wybrać?

W ofercie Wyjątkowego Prezentu znajdują się samochody ze stajni niemal wszystkich motoryzacyjnych gigantów. Na wielbicieli włoskiego stylu czeka kilka modeli Ferrari i Lamborghini oraz Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio. Angielską elegancję reprezentuje Aston Martin Vantage, niemiecką niezawodność Porsche, Audi R8, Mercedes i BMW. Znajdziesz u nas także amerykańskie klasyki: Chevrolet Camaro, Ford Mustang i Dodge Viper. Możesz również przetestować auta stworzone do jazdy po torze: KTM X-Bow, Ariel Atom czy V-Storm lub poprowadzić samochód przyszłości – Teslę S. A to jeszcze nie wszystko! W naszej ofercie znajdziesz również modele Lotusa, McLarena, Maserati, Nissana oraz Mitsubishi Lancer i Subaru Impreza.

2. Gdzie odbywają się jazdy?

Jeśli zdecydujesz się na jazdę ulicami miasta, będziesz mógł z niej skorzystać na wyznaczonych trasach ulicznych 9 spośród największych polskich miast. Jazdę po torze zrealizujesz w zależności od wykonawcy na kilku lub nawet kilkunastu torach w Polsce, najczęściej zlokalizowanych w niewielkiej odległości od dużych miast, więc dojazd nie powinien stanowić problemu. Wyboru toru, na którym chciałbyś odbyć swoją jazdę dokonasz w czasie rezerwacji.

3. Jak długo trwa przejazd?

Czas trwania jazdy ulicami miasta to 15 minut w wersji podstawowej lub 25 minut w wersji rozszerzonej. Czas ten obejmuje krótki instruktaż oraz sam przejazd. W przypadku jazdy po torze, czas trwania uzależniony jest od ilości okrążeń, które przewiduje zakupiony przez Ciebie voucher, a także Twoich umiejętności jako kierowcy i warunków pogodowych. Jedno okrążenie ma zwykle długość ok. 2 kilometrów, chyba że jest to przejazd po Torze Poznań, który mierzy 4,1 kilometra.

4. Kiedy możesz skorzystać z vouchera?

Zarówno jazdy ulicami miasta, jak i jazdy po torze odbywają się w czasie specjalnych cyklicznych eventów według kalendarza wyznaczonego przez wykonawcę. Sezon, w którym odbywają się przejazdy trwa najczęściej od początku kwietnia do końca października. W czasie trwania sezonu przewidziane jest kilka eventów na każdą lokalizację. Upewnij się co do ich rozkładu z wyprzedzeniem, aby nie przegapić czasu na skorzystanie z vouchera.

5. Czy będziesz mógł prowadzić?

W naszej ofercie dostępne są dwa rodzaje przejazdów: jako kierowca lub jako pasażer (co-drive). Już przy zakupie vouchera podejmujesz decyzję co do sposobu realizacji. Oferta co-drive może nie obejmować niektórych marek i modeli dostępnych w opcji prowadzenia, jednak dzięki niej profesjonalni kierowcy mogą pokazać Ci pełnię możliwości poszczególnych maszyn.

6. Czy istnieją jakieś wymagania, które musisz spełnić?

Aby zasiąść za kierownicą jednego z super aut dostępnych w naszej ofercie musisz posiadać prawo jazdy kategorii B. Z przejazdu jako pasażer możesz skorzystać za zgodą rodziców lub w ich obecności zwykle już od 14 roku życia, choć wiek ten może różnić się u poszczególnych wykonawców. Ponadto wymagana jest bezwzględna trzeźwość. Dotyczy to także wszelkich środków odurzających.

Jeśli masz jeszcze jakieś pytania dotyczące twojego przeżycia, skorzystaj z pomocy naszych wyjątkowych doradców!