Jak przetrwać noc na skale?

Wysokość, kapitalne widoki, niebo pełne gwiazd i emocje. Emocje, które zapewniają wyjątkowe wspomnienia. Noc na skale to spełnienie marzeń każdego, kto uwielbia górski krajobraz, a adrenalina to jego drugie imię. Ta niesamowita przygoda nie tylko pozostawia trwały ślad w pamięci, ale gwarantuje również ogromną satysfakcję po i radość w trakcie realizacji. Malownicze widoki na wyciągnięcie ręki? Noc na skale to szansa obcowania z naturą w niezwykły sposób. 

Skały, górski krajobraz.

Noc na skale – namiot, potrzebny sprzęt i bezpieczeństwo

Miłośnicy górskich atrakcji, fani adrenaliny i poszukiwacze przygód. Noc na skale to przeżycie, które idealnie wpisuje się w pasję do wędrówek, pięknych widoków, ekstremalnych emocji i unikatowych wrażeń. To zorganizowana atrakcja, która cieszy się coraz większą popularnością. Nic dziwnego, w końcu to ekstremalne przeżycie w wyjątkowej formie. Noc na skale odbywa się kilkanaście lub kilkadziesiąt metrów nad ziemią. Nie musisz się bać o swoje bezpieczeństwo, ponieważ o każdy detal tej niezwykłej przygody dbają prawdziwi profesjonaliści. Co jest potrzebne, aby przetrwać noc na skale? Specjalny namiot ścianowy, który na niej zawiśnie. Portaledge to solidna konstrukcja, która zapewnia trwałość i wytrzymałość i jest wykorzystywana przez profesjonalistów. Nie sprawia to jednak, że w trakcie realizacji przeżycia brakuje emocji. Wręcz przeciwnie. Konstrukcja zwisająca ze skały gwarantuje ogromną dawkę adrenaliny i klimat górskiego survivalu. Uprząż, kask i karimata to kolejne elementy wyposażenia niezbędne w trakcie nocy na skale. To wszystko sprawia, że noc na skale jest naprawdę bezpieczna, a równocześnie niezwykle emocjonująca.

Przygoda rozpoczyna się od instruktażu/odpowiedniego szkolenia oraz założenia niezbędnego sprzętu. Droga do namiotu prowadzi od góry. Aby się do niego dostać, trzeba zjechać na linie. Taki zjazd odbywa się z zachowaniem odpowiednich środków asekuracji. Po zjeździe następuje przymocowanie uprzęży do namiotu. Uczestnicy atrakcji zostają w uprzężach przez całą noc. U podnóża skały dostępna jest toaleta. Aby z niej skorzystać, należy przywołać instruktora i zjechać po linie (lub wejść na górę skały i zejść do toalety). Następnie ponownie wejść na skałę i raz jeszcze zjechać do namiotu. Instruktor dostępny jest na miejscu przez całą noc, dlatego nie trzeba o nic się martwić. O poranku następuje zejście na dół. Realizacja może nieco różnić się w zależności od wybranej lokalizacji.

Mężczyzna i kobieta. W kaskach na tle skały.

Noc na skale – gdzie?

Ekstremalna Noc na Skale dla Dwojga to przygoda w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej słynącej z wapiennych skał, średniowiecznych zamków i wyjątkowej atmosfery. Biwak na skale odbędzie się na terenie Doliny Będkowskiej, gdzie znajdują się liczne formy skalne. Dolina jest niezwykle urokliwa, dlatego doskonale sprawdzi się dla wszystkich miłośników natury pragnących przeżyć niezapomniane emocje. Obsługa specjalistycznego sprzętu, zjazd na linie i pamiątkowe zdjęcia. Noc na skale to szansa, aby zdobyć nowe umiejętności i przełamać swoje lęki. Przeżycie idealnie sprawdzi się również dla każdego, kto po prostu uwielbia wysokość i adrenalinę, a wspinaczka sprawia mu ogromną radość. 

Noc na Skale z Widokiem na Śnieżkę dla Dwojga to z kolei propozycja na nocleg w Karpaczu. Widok na Śnieżkę sprawi, że to przeżycie będzie niezapomniane. Noc na skale to doskonała szansa, aby podziwiać i odkrywać Karkonosze z zupełnie innej perspektywy niż dotychczas. To przepiękne pasmo górskie, gdzie można spędzić godziny na wędrowaniu i podziwianiu krajobrazu. Namiot na skalnej ścianie sprawi, że pokochacie te góry jeszcze bardziej. Karpacz zapewni Wam niezapomniane doznania, do których będziecie wracać niejednokrotnie, ponieważ organizator gwarantuje pamiątkowe zdjęcia. A to nie wszystko! Posiłek liofilizowany przed zejściem do namiotu, drobne przekąski oraz kawa o poranku, która przygotowana będzie w warunkach górskich, umilą to wyjątkowe przeżycie.

Noc na skale to nie walka o przetrwanie, a wyjątkowa i bezpieczna przygoda, która zapewni Tobie i bliskiej Ci osobie moc niesamowitych wrażeń. Czas na bliskie spotkanie z naturą! 

Scroll to Top