Jak oświadczyć się swojemu mężczyźnie? Podpowiadamy, jak to zorganizować i co podarować

W internecie można znaleźć wiele poradników na temat tego, jak oświadczyć się kobiecie. Poruszają takie kwestie jak wybór odpowiedniego miejsca, pierścionka, okoliczności… Niestety zdecydowanie mniej jest podobnych treści skierowanych do kobiet. A przecież już od kilku lat niczym zaskakującym jest, że to ona decyduje się na ten krok. Właśnie dlatego przygotowaliśmy krótki poradnik, który podpowie Ci, jak oświadczyć się facetowi. Dzięki temu stworzysz idealną atmosferę do tego, by powiedział magiczne „tak”.

Małżeństwo całuje się i przytula.  Kobieta ma na sobie białą ślubną suknię i kwiaty w dłoniach. Mężczyzna ma garnitur. Ich twarze zakrywa rozwiany welon.

Czy kobieta może się oświadczyć mężczyźnie?

Sporo osób zastanawia się, czy dziewczyna może się oświadczyć partnerowi. W końcu jeszcze kilka lat temu było to praktycznie nie do pomyślenia i na mężczyźnie spoczywał ten obowiązek. Na szczęście obecnie już tak nie jest. Choć wciąż to facet częściej kupuje swojej partnerce pierścionek zaręczynowy, to również coraz więcej kobiet decyduje się na podobny krok. I jest to świetna zmiana. Wiadomo, że nie trafi do każdego, ale jeśli czujesz, że chciałabyś to zrobić – śmiało! Oświadczyny przez kobietę mogą być równie magicznym i wyjątkowym wydarzeniem w Waszym życiu. Do dzieła!

Prezent zaręczynowy dla mężczyzny – co zamiast pierścionka? 

Pierścionek zaręczynowy to często bardzo ważny element zaręczyn, gdy oświadcza się mężczyzna. W drugą stronę to już nie wydaje się dla wszystkich takie oczywiste. Część kobiet będzie chciała podtrzymać tę tradycję i również wybierze się po pierścionek, natomiast inne będą wolały postawić na prezent na zaręczyny. I właśnie dla osób z tej drugiej grupy mamy kilka ciekawych pomysłów na to, co kupić chłopakowi na oświadczyny.

  • Voucher na sesję zdjęciową – uwiecznienie wspólnie spędzonych chwil to jedna z najpiękniejszych pamiątek, jaką możecie sobie sprawić. Czy to w plenerze, czy w studio fotograficznym z pomocą doświadczonego fotografa zdobędziecie jeszcze więcej wspólnych wspomnień, a przede wszystkim upamiętnicie czas Waszego narzeczeństwa.
  • Voucher na wyjazd – wspólny wyjazd już po zaręczynach da Wam okazję, aby pobyć tylko we dwoje i nacieszyć się pierwszymi chwilami narzeczeństwa. Sami wybierzcie, czy wolicie zaszyć się w leśnej głuszy, czy zagłębić w tętniące życiem miasta: wszędzie będzie równie wyjątkowo, tym bardziej, że będziecie tam razem.
  • Spersonalizowany prezent dla narzeczonego – ta opcja sprawdzi się, jeśli chcesz podarować stricte prezent na zaręczyny dla mężczyzny. Z pewnością Twój ukochany ma jeszcze wiele niespełnionych marzeń. Zaręczyny mogą być idealnym momentem, aby wręczyć mu przepustkę do ich realizacji. Może skok ze spadochronem albo przejażdżka sportowym autem będą dobrym wyborem?

Jeśli szukasz więcej pomysłów na wspólne przeżycia, sprawdź nasze pozostałe propozycje na prezent dla dwojga!

Jak oświadczyć się mężczyźnie? Propozycje miejsc

Czas na kolejny etap planowania zaręczyn, a mianowicie wybór odpowiedniego miejsca. Tutaj weź pod uwagę Wasze preferencje. Niektórzy będą zachwyceni, jeśli odbędzie się to w obecności innych osób, z kolei inni marzą o kameralnej, romantycznej atmosferze. Naszych kilka pomysłów na miejsce na oświadczyny dla mężczyzny znajdziesz poniżej. 

  • Podczas Podwodnej Kolacji – to wydarzenie odbywa się we Wrocławiu, a konkretnie w tunelu podwodnym w Afrykarium. Czeka Was więc wyborna kolacja przygotowana specjalnie na tę okazję, którą uświetni widok płaszczek, rekinów oraz wielu innych gatunków ryb pływających tuż obok Was. W tak wyjątkowej atmosferze jedyne, co można powiedzieć to „tak”. 
  • W ważnym dla Was miejscu – pierwsze splecenie dłoni, pierwszy pocałunek, pierwsze „kocham”… Każda para ma miejsca szczególnie ważne dla swojego związku. Jeśli wybierzesz jedno z nich na oświadczyny, całość stanie się jeszcze bardziej romantyczna, a co więcej przypomni siłę uczucia, które Was połączyło.
  • Podczas lotu balonem – jak oświadczyć się chłopakowi, to z przytupem. Tutaj zachwyci Was przepiękna sceneria dookoła, a ekscytacja z powodu lotu balonem sięgnie zenitu. No i potem Ty z pierścionkiem zaręczynowym w dłoniach. Ten dzień będzie pamiętać się do końca życia.
  • Podczas wspólnej podróży – nie musi być to od razu na Wieży Eiffla czy w Wenecji. Również w Polsce mamy wiele przepięknych miejsc, w których oświadczyny dziewczyny wybrzmią jeszcze bardziej. Możesz wybrać jeden z górskich szlaków, plażę o zachodzie słońca czy Chełmno – miasto zwane w Polsce właśnie miastem zakochanych.
Kobieta i mężczyzna przytulają się. Na tle ściany.

Irlandzkie oświadczyny – prawda czy filmowa fikcja?

Jeśli oglądałeś/aś film „Oświadczyny po irlandzku”, to zapewne wiesz, że to właśnie on odpowiada za rozpowszenienie hasła „irlandzkie oświadczyny”. W dużym skrócie jego główna bohaterka grana przez Amy Adams wyrusza w podróż do swojego chłopaka do Irlandii, aby oświadczyć mu się 29 lutego. Zgodnie bowiem z tamtejszą tradycją właśnie tego dnia kobieta może poprosić mężczyznę o rękę, równocześnie nie będąc narażoną na wyśmianie. 

Jak się okazuje, nie jest to zwyczaj wymyślony przez scenarzystów. Choć wcześniej mało znany, funkcjonuje w naszej kulturze już od… V w. n.e. To właśnie wtedy św. Brygida miała poprosić św. Patryka, aby ustanowił dzień, w którym to kobiety będą mogły przejąć stery i odwrócić choć na chwilę dotychczasowy podział ról. Dodatkowo szkocki parlament w 1288 roku przyjął uchwałę, oficjalnie wprowadzającą właśnie ten zwyczaj w życie. Można więc powiedzieć, że funkcjonuje on wśród nas już od setek lat.

Dziś już na szczęście kobiety nie muszą z niego korzystać. Irlandzkie oświadczyny, chociaż są ciekawym zwyczajem, na szczęście przeszły do historii i teraz bez względu na miesiąc i dzień obie strony mogą się sobie oświadczyć. 

Mamy nadzieję, że powyższy tekst rozwiał Twoje wątpliwości i teraz już wiesz, jak oświadczyć się mężczyźnie. Pamiętaj również, że na naszej stronie znajdziesz wiele pomysłów na romantyczne prezenty nie tylko dla dwojga. Tutaj oryginalne i zaskakujące podarunki są na wyciągnięcie ręki!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *