Ile kosztuje bilet do Energylandii? Wszystkie rodzaje wstępów

Energylandia – jedna z najbardziej rozpoznawalnych atrakcji w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. To prawdziwy plac zabaw, oferujący niezapomnianą rozrywkę zarówno dzieciom, jak i dorosłym. W blisko 10 strefach znajdziesz kilkaset propozycji idealnych dla miłośników adrenaliny, rodzin z małymi dziećmi, wielbicieli atrakcji wodnych czy fanów bajkowych opowieści. Krótko mówiąc: prawdziwy raj dla osób, które szukają dobrej zabawy. Pozostaje tylko odpowiedź na dwa kluczowe pytania. Gdzie znajduje się i  ile kosztują bilety do Energylandii?  

Dzieci z rodzicami trzymają się za ręce. W tle wejście do Energylandii.

[Aktualizacja: styczeń 2024]

Gdzie znajduje się Energylandia?

Zacznijmy od kwestii samego dojazdu na miejsce. Energylandia znajduje w niewielkim mieście na południu Polski, konkretnie w Zatorze, niecałe 60 kilometrów od Krakowa. Jako, że to największy park rozrywki w naszym kraju, to już w okolicach Katowic i Krakowa przy drogach napotkać można ogromne bilbordy zapraszające do skorzystania z atrakcji. 


Do Energylandii najłatwiej dojechać oczywiście samochodem. Najpierw trzeba dostać się do Katowic lub Krakowa. W Katowicach z węzła Balin należy skierować się na Oświęcim, następnie na Kraków i Wadowice. W przypadku Krakowa z węzła Rudno – do Alwerni i wtedy do Oświęcimia i Wadowic. Drugą najczęściej wybieraną opcją dojazdu do Energylandii jest pociąg. Z Krakowa Głównego do Zatora odchodzi pociąg polregio. Dalej dojeżdża się specjalną darmową ciuchcią, która przywozi wszystkich odwiedzających aż pod same bramy parku rozrywki. Jeśli żadna z powyższych opcji Ci jednak nie odpowiada, to zawsze możesz wybrać autobus albo autokar na przykład z Krakowa, Wadowic lub Wrocławia.

Cennik biletów do Energylandii – ile kosztuje wstęp?

Przechodząc do głównego pytania o cennik Energylandii, to wszystko zależy od Twojego wzrostu, wieku, stanu zdrowia oraz ilości dni, które chcesz spędzić w parku. Koszt biletu wstępu dla dzieci poniżej 3 r.ż. to symboliczna złotówka. Kobiety w ciąży zapłacą 129 złotych, natomiast osoby z niepełnosprawnością do 12 r.ż.  – 109 złotych, a od 12 r.ż – 129 złotych.

W pozostałych przypadkach cena biletu do Energylandii wyniesie:

Jeden dzieńDwa dniBilet całoroczny
Bilet ulgowy (osoby do 140 cm wzrostu i/lub powyżej 65 r.ż.)129 złotych229 złotych599 złotych
Bilet normalny (osoby powyżej 140 cm wzrostu)179 złotych319 złotych799 złotych

Powyższe kwoty obowiązują do 21 czerwca 2024 roku. Następnie następuje ich aktualizacja, która obejmuje termin do 27 października. Później park zamyka swoje bramy, aby otworzyć je między 26 listopada a 8 stycznia i zaprosić do Winter Kingdom, czyli zimowej odsłony krainy baśni. Wtedy koszt biletu wstępu do Energylandii dla osób do 140 cm wzrostu to 79 złotych, a dla pozostałych – 99 złotych.

Ludzie są w Energylandii. Jadą kolejką. W tle inne atrakcje parku rozrywki.

Kup bilet do Energylandii na Wyjątkowy Prezent!

Energylandia to park rozrywki, do którego co roku przyjeżdżają setki turystów w różnym wieku, z całej Polski. Niebanalne atrakcje, duża dawka adrenaliny i mnóstwo świetnej zabawy sprawiają, że jest to miejsce, które z pewnością warto odwiedzić. Voucher do Energylandii idealnie nada się więc jako prezent dla samego siebie lub kogoś bliskiego. Możesz go kupić między innymi przez naszą stronę Wyjątkowy Prezent. Dzięki temu bilet będzie ważny aż 3 lata, a dodatkowo zyskasz opcję kupienia vouchera dla dwóch osób lub (dostępne wyłącznie u nas) dla 3-osobowej rodziny. 

Znasz już wszystkie najważniejsze informacje o najlepszym parku rozrywki, jakim jest Energylandia – bilet, cena, lokalizacja. Teraz trzeba już tylko przygotować się do wyjazdu. Przydatne wskazówki również znajdziesz na naszym blogu pod hasłem Co zabrać ze sobą do Energylandii? 

Dobrej zabawy!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top