Escape Room

Wyzwania intelektualne to coś, co uwielbia wielu z nas. Dzięki zagadkom umysłowym możemy ćwiczyć swoją koncentrację, zdolności logicznego łączenia faktów oraz  ogólnie rzecz biorąc – poszerzać horyzonty sfery umysłowej. Opcja pokojów zagadek to świetny sposób rozrywki, która łączy ludzi! Co więcej, przy takiej zabawie dba się o szybką i elastyczną pracę mózgu, który również jest mięśniem potrzebującym ciągłego treningu. Aby nasze głowy stały się wszechstronne, potrzebna jest systematyczna praca – przede wszystkim w postaci intensywnego myślenia. Aby połączyć przyjemne z pożytecznym możemy uczęszczać konsekwentnie na treningi do miejsc zwanych „Escape Room”.

 

Pokoje zagadek to nowa era ćwiczeń intelektualnych i to w dodatku w formie grupowej! Każda jednostka ma swoją perspektywę. Mówią jednak, że „co dwie głowy, to nie jedna”. Kiedy połączymy kilka pojedynczych umysłów w jedną grupę i rzucimy je w otchłań zagadek intelektualnych – dzieją się wyjątkowe rzeczy. Grono przyjaciół, dzięki wielu punktom widzenia myśli nieszablonowo – to pozwala im odnaleźć dużo więcej rozwiązań. Mistrz gry przedstawia historię i wprowadza uczestników w klimat danego pokoju. Wcześniej wytłumaczone zostają wszelkie zasady zachowań i działań, jakie można a jakich absolutnie nie wolno podejmować w pokoju.

escape-3-blog

Jak wygląda sama realizacja?

 

Grupa osób w liczbie od dwóch do sześciu zostaje zamknięta w pokoju, który wcześniej wybrali. Rodzajów pokoi jest nieskończenie wiele od Niebezpiecznej Kwarantanny, przez Psychiatryki i Horrory, aż po czasy PRL-u! Każdy z nas może zatem znaleźć idealne klimaty dla siebie.

escape-2-blog

Kiedy już znajdziemy się wewnątrz danego pokoju naszym zadaniem jest poszukiwanie wskazówek i rozwiązywanie kolejnych zadań, które przybliżają nas do wyjścia z pokoju. Każde poprawne rozwikłanie zagadki to kolejny stopień prowadzący do poznania finalnego punktu historii. Bardzo ważną rolę odgrywa komunikacja między uczestnikami. Zdarza się, że pokój może być podzielony na dwa mniejsze pomieszczenia, z których  tylko dzięki współpracy grupa uda się wyjść.

escape-1-blog

Ćwiczmy swoje umysły w najpopularniejszej formie w obecnym czasie, jaką jest Escape Room! Warto zebrać przyjaciół, wczuć się w klimat niczym z filmu i wspólnymi siłami dojść do samego końca świetnej zabawy, która jednocześnie jest pożyteczną nauką.