Dlaczego przeżycia to najlepsze prezenty?

Jako społeczeństwo XXI wieku jesteśmy przesyceni przedmiotami. Mamy szeroki wybór i praktycznie dostęp od ręki do wielu rzeczy. Już nie cieszymy się jak dzieci na widok nowego ubrania, kosmetyku czy bibelotu. Staliśmy się bardziej wymagającymi konsumentami. Już nie “mieć”, a “być” przyświeca nam częściej. Jak sprostać takim oczekiwaniom w momencie szukania prezentu dla kogoś bliskiego? Odpowiedź jest jedna – wybierz niezapomniane przeżycia!

Wyjątkowy Prezent stawia na spełnianie marzeń i wyjątkowe przeżycia. U nas nie znajdziesz przedmiotów materialnych, ani „powtarzalnych” prezentów. Przecież nawet jazda ferrari za każdym razem jest zupełnie nowym doświadczeniem. Dlaczego przeżycia to najlepsze prezenty?

Po pierwsze serwują nam emocje. Zarówno te pozytywne, jak radość, spokój, zaskoczenie, szczęście, duma, jak i te bardzo silne typu strach, który później przeradza się w satysfakcję. Powodują wypieki na twarzy i błysk w oku. Czasem łzy wzruszenia. Często śmiech.

Po drugie dają nam wspomnienia. Są historiami opowiadanymi później naszym najbliższym, współpracownikom i nieznajomym. Stają się rodzinną legendą przekazywaną z pokolenia na pokolenie. Są emocjami dzielonymi z tymi, z którymi realizujemy te prezenty. Są „nieprzeterminowane” i zdatne do użycia w wyobraźni wielokrotnie, kiedy tylko zechcemy.

Po trzecie uczą nas, rozwijają, pokazują nam coś nowego o sobie samym lub o nas i naszych najbliższych.  Wzmacniają nasze relacje poprzez wspólne doświadczanie. Integrują i przełamują pierwsze lody. Rozbudzają w nas pasję do danego zainteresowania lub pozwalają wreszcie sprawdzić jak to jest być tym wymarzonym… pilotem, spadochroniarzem, kierowcą rajdowym, muzykiem rockowym, kucharzem i wiele, wiele innych. Te przeżycia często też pozwalają nam wyjść z naszej strefy komfortu. A to wywołuje uczucie dumy i satysfakcji oraz zwiększa otwartość na nowe doświadczenia i odwagę. Co ma pozytywny wpływ na nasze życie codzienne.

Po czwarte są oryginalne. Wartość prezentów w postaci przeżyć znacznie przekracza wartość materialną. Potrafią naprawdę zaskoczyć… Niektóre prezenty jak spacer w dół, po fasadzie budynku, Tajemnicza Kolacja, Miejski Survival, tworzenie zindywidualizowanej pomadki, czy książki, są po prostu nie do podrobienia.

I właśnie takie prezenty są najlepsze – marzenia zamienione we wspomnienia, na niezapomniane emocje…