Degustacja Whisky

Whisky to trunek, którego historia sięga XVII wieku. Jednak  iryjscy mnisi pędzili napój znany jako aqua vitae (gaelicka nazwa uisge beatha) już w VII wieku. Była to mikstura uzyskiwana poprzez destylację produktów fermentacji owoców i używana wyłącznie do celów leczniczych. Od XVII wieku zaczęto używać skróconej formy uiskie, zaś od około 1715 roku nazwa ta przybrała postać whiskie.

Degustacja whisky odbywa się ze specjalnych kieliszków, które posiadają zamknięcie od góry.

Whisky powstaje w procesie podwójnej destylacji zacieru ze słodu jęczmiennego, którego minimalny okres dojrzewania w drewnianych beczkach wynosi 3 lata. Warto zaznaczyć, iż w beczkach tych wcześniej leżakowały już inne trunki takie jak Bourbon lub Sherry, co ma niemały wpływ na unikalny smak każdej whisky.

Aby nazwać go „szkocką” musi zawierać przynajmniej 40 procent alkoholu oraz dojrzewać w beczce co najmniej 3 lata. Szkockie, Irlandzkie, Single Malt, Blended, a może Burbon? Odmian tego napoju jest bardzo wiele i zależą od czasu dojrzewania, jak i kraju pochodzenia i sposobie wytwarzania. Whisky produkowana jest w wielu regionach świata za pomocą nieco odmiennych metod. Ze względu na kraj pochodzenia whisky podzielić możemy na: szkockie, amerykańskie, irlandzkie i japońskie. Ale alkohol ten kojarzony jest głównie z krajami anglojęzycznymi. Doskonałym sposobem na przekonanie się, co tak urzeka Szkotów i Amerykanów w tym bursztynowym napoju jest Degustacja Whisky, która odbywa się w wielu miastach na terenie całej Polski.

Degustowanie whisky odbywa się ze specjalnych naczyń

Podczas tej atrakcji można dowiedzieć się między innymi jak rozpoznawać podstawowe nuty smakowe oraz w jaki sposób cieszyć się bukietem single malt. Okazuje się, że whisky o jaśniejszej barwie niczym nie ustępuje tej o ciemniejszym zabarwieniu! Doświadczony koneser whisky przekazuje wskazówki, w jaki sposób dobrać alkohol do indywidualnych preferencji. Podczas takiego kursu można dowiedzieć się jak profesjonalnie degustować ten trunek i jak odkrywać jego aromaty. Wszystko to odbywa się w kameralnej atmosferze, wśród ludzi których łączy wspólna pasja – zamiłowanie do whisky.

Prezent ten cieszy się dużą popularnością wśród Panów jak i Pań. Ciekawy sposób na spędzenie jesiennego popołudnia.  To przeżycie z pewnością pozwoli Wam czerpać jeszcze więcej radości z picia Waszego ulubionego trunku.
Wybierz voucher na degustację whisky!

Scroll to Top