Zwyczaje Walentynkowe Polaków

Istnieje wiele zwyczajów i tradycji związanych ze świętowaniem Walentynek. 14 lutego w wielu krajach na całym świecie, celebruje się miłość, spędzając czas z bliskimi, zapominając o troskach i codziennych problemach. Walentynkowe uroczystości różnić się mogą wielkością i zakresem, ale w tradycyjnym znaczeniu Dzień Zakochanych jest okazją do wyznania ukochanym osobom jak bardzo zależy nam na nich i ile dla nas znaczą.

shutterstock_335111342

Romantyczne kolacje

Dzień Św. Walentego dla wielu Polaków jest okazją do wyjścia z domu, zrobienia czegoś niecodziennego z drugą połówką i oderwania się od codziennych obowiązków. W związku z tym, że gotowanie dla wielu z nas jest nadal obowiązkiem Pary wychodzą najczęściej do restauracji. Pary wybierają romantyczne kolacje przy świecach, z wykwintnym menu, z muzyką na żywo, ale nie tylko. Dużą popularnością cieszą się także nowoczesne restauracje, bądź miejsca, w których serwowana jest egzotyczna kuchnia. Rynek gastronomiczny jest bardzo dobrze przygotowany na tę okazję. Restauratorzy dbają o najdrobniejsze szczegóły przygotowując czarujący wystrój oraz specjalnie dobrane menu. Podążając za modą “Food Porn” polegającą na fotografowaniu zdjęć w atrakcyjny i zmysłowy sposób, restauracje zwłaszcza podczas takich świąt jak Walentynki, starają się aby jedzenie wyglądało oszałamiająco. Jednak nie zawsze wygląd ma tutaj największe znaczenie. W przypadku Kolacji w Ciemności, która również jest często wybierana na walentynkowe wieczory ważniejszy jest smak, zapach i tekstura potraw. Możliwości jest mnóstwo, to które miejsce wybierzemy na randkę zależy od nas. Trzeba tylko wcześniej wszystko zaplanować.

romantyczne-kolacje-wyjatkowy-prezent

Teatr, kino, a może koncert?

Nierzadko w Walentynki zakochani wybierają kulturalne wyjścia do teatru, kina, bądź udają się na koncert – symfoniczny czy rockowy, nie ma dużej różnicy. Jest mnóstwo możliwości, zwłaszcza jeśli mieszka się dużym mieście. Teatry i kina są świetnie przygotowane w owym okresie. Love Story ucieszy każdego, komu latają w brzuchu motyle.

kino-i-teatr-wyjatkowy-prezent

Wspólne wyjazdy

Dużą popularnością cieszą się wspólne wyjazdy za miasto. Pobytyy w SPA, romantyczne weekendy w górach czy nad jeziorem, noc na jachcie… Możliwości jest wiele. Chodzi o to aby spędzić czas razem, odprężyć się i zrelaksować.

wspolne-wyjazdy-wyjatkowy-prezent

Walentynkowe kartki

Niezmiennym i stałym niemalże elementem walentynek jest wzajemnie wręczanie sobie walentynkowych ozdobnych karteczek. Są czerwone, najczęściej w kształcie serca, opatrzone walentynkowym wierszykiem, a często i miłosnym wyznaniem. Można dostać je w każdej drogerii, sklepie papierniczym czy księgarni, albo zrobić samemu. Te ostatnie zostaną najlepiej docenione

walentynkowe-kartki-wyjatkowy-prezent

Święto nie tylko dla par

Początkowo Walentynki były świętem tylko dla zakochanych i to oni celebrowali podczas tego dnia swoja miłość. Koncepcja święta została jednak rozszerzona i obecnie ma służyć jak święto dla wszystkich tych, którzy pragną wyrazić swoją miłość do bliskich, w tym do członków rodziny. Grupy przyjaciół również zbierają się na mieście aby wspólnie się pobawić. Popularnym stały się imprezy w klubach dedykowane Walentynkom. W końcu kochać można na wiele sposobów 😉