Wyjątkowi w Formule – początek sezonu!

Stajnia Wyjątkowego Prezentu wypuściła swój nowy team, w którym znaleźli się sami ostrzy zawodnicy. Amelia, Paweł i Michał pokazali na, co ich stać na wyścigowym torze. Mercedes i Mclaren muszą liczyć się z nową konkurencją. Nie przegapcie kolejnych kwalifikacji. To będzie rozpędzone widowisko!

image (1)

Miniona sobota zapisała się złotymi zgłoskami w historii rajdów. Najszybsi z najszybszych, najodważniejsi z odważnych, czyli Amelia, Michał i Paweł rzucili wyzwanie osiągającemu prędkość 210 km/h samochodowi Formuły 3. Stanęli z nim oko w oko na torze wyścigowym o długości około 1 km pod Kielcami. Przez 4 okrążenia udowodnili, że potrafią wejść w zakręt równie widowiskowo jak profesjonalni kierowcy. Razem z nimi ścigali się farciarze, którzy dostali od swoich najbliższych w prezencie przejażdżkę bolidem i uczciwie stwierdzamy, że nie pozostawali w tyle.

image (15)image (13)

Kierowcy rajdowi kojarzą Wam się wyłącznie z filmem „Wyścig” Rona Howarda o Jamesie Huncie i Nikim Laudzie? Błąd! Polacy parę razy pokazali, że mają coś do powiedzenia w rywalizacji na torze. Najstarszym rajdem samochodowym na świecie, obok tego odbywającego się w Monte Carlo, jest Rajd Polski. Jego pierwsza edycja była w 1921 r. i odbywał się każdego roku z przerwami podczas kryzysu gospodarczego w latach 30 i II Wojny Światowej. Wyścig przywrócono w 1947 r., jego fanem i patronem był Bolesław Bierut, ale rajd nie zyskał przychylności władz komunistycznych, zapewne jako typowy przykład zachodniej i imperialistycznej rozrywki. Dopiero w drugiej połowie lat 50 polscy i zagraniczni kierowcy mogli znowu ścigać się na trasach w okolicy Krakowa. Samochodowe zawody odbywają się oczywiście do dziś, są organizowane przez Polski Związek Motorowy, a trasa przebiega w pobliżu Mikołajek, Giżycka i Orzysza. Możemy być z tego podwójnie dumni, ponieważ najwięcej zwycięstw w Rajdzie Polski ma na koncie,jak mogłoby być inaczej, Polak – Sobiesław Zasada. Wygrał w 1964, 1967, 1969 i 1971 roku, a warto dodać, że odnosił zwycięstwa w także w zawodach poza naszym krajem – trzykrotnie zdobył złoty medal w mistrzostwach Europy.

image (14)image (2)

Musicie uwierzyć nam na słowo, bo chociaż zdjęcia są grzeczne to na mecie czekała na naszych rajdowych kierowców butelka schłodzonego szampana, piękne fanki i przystojni fani – to dla Amelii.  Pozdrowienia z podium!