Wyjątkowa Degustacja Wina

Czy jest bardziej romantyczny napój niż wino? Z pewnością nie! Przecież to stały element romantycznej kolacji, czy wieczornego, intymnego relaksu. Chyba nie ma innego trunku, który miałby tyle niuansów i odmian. Jak wybrać ten, który smakuje nam najbardziej? Degustacja Wina to świetny krok ku poznaniu własnych preferencji. My poznaliśmy już swoich faworytów!

IMG_9256

Część z nas dosłownie uwielbia wino. Dlatego w ramach integracji wybraliśmy się na Degustację Wina! oczywiście, mogliśmy to robić w domowym zaciszu, albo po godzinach pacy w biurze, ale nie mogliśmy się oprzeć perspektywie wykładu prowadzonego przez doświadczonego sommeliera.

IMG_9257

W trakcie wykładu dowiedzieliśmy się bardzo wiele na temat tego trunku – nawet Ci z nas, którzy do tej pory uważali się za ekspertów, byli miło zaskoczeni. W jaki sposób gleba wpływa na smak wina? Od czego zależy ilość tanin w trunku? (Autor tego tekstu długo zastanawiał się, czy przyznać się do tego, że nie wie czym są taniny. Podjął męską decyzję, przyznał się, otrzymał odpowiedź. Teraz już wie.) Osobnym etapem przygody była dyskusja na temat odpowiedniego doboru naczynia do rodzaju wina. Okazuje się, że sztuka smakowania szkarłatnego trunku ma znacznie więcej niuansów, niż można by się spodziewać.

1876_r

Na teorii się jednak nie skończyło. Mieliśmy okazję spróbować kilku różnych gatunków wina. Tutaj dopiero pojawiło się pole do dyskusji! Białe czy czerwone? Shiraz czy merlot? Przy każdej innej okazji doszłoby do kłótni, ale jak można się gniewać przy winie? Ten kto napisał, ze muzyka łagodzi obyczaje zapominał dodać kilku zdań o tym, jak bardzo wino zbliża do ludzi…

IMG_9267

No właśnie! Wino to napój nieodłącznie kojarzący się z miłością. Wciąż nie macie pomysłu na prezent na Walentynki? Wybierzcie się na Degustację Wina dla Dwojga i cieszcie się upajającym smakiem tego magicznego trunku.