Włoska Modliszka

Marki Lamborghini nie musimy chyba nikomu przedstawiać. Model Gallardo to największy przebój firmy. Połowę wszystkich sprzedanych Lambo w historii stanowił właśnie on, który w 2014 doczekał się swojego następcy. Godnego następcy.

IMG_3167

Stworzony by rozbudzać emocje – Lamborghini Huracan nie od dziś zachwyca niejednego fana samochodów sportowych. Nazwany na cześć niezwyciężonego, hiszpańskiego byka z hodowli Conte della Patilla, z miejsca stał się przebojem i także przyczynił się do rekordowych wyników sprzedaży włoskiej marki. Huracana charakteryzuje dopracowany, ponadczasowy design połączony z funkcjonalnością.

 

Ale nie to jest najważniejsze.

 

Zbudowany od podstaw, na hybrydowej ramie podwozia, z włókien węglowych i aluminium o wadze niecałych 200 kilogramów, dzięki czemu masa auta wynosi zaledwie 1422 kilogramy. Opływowa konstrukcja aerodynamiczna oraz silnik wyposażony w 610 KM kwalifikuje tę maszynę do kategorii supersamochodów. Moc silnika jest dość duża, a w przypadku małej masy samochodu daje niesamowite efekty w postaci 325 km/h oraz 3,2 s do setki. Gdy obroty rosną budzi się chór młotów pneumatycznych to prawdziwy miód na uszy dla fanów sportowych samochodów!

IMG_3159

Serce Lamborghini znajduje się zaraz za plecami kierowcy oraz pasażera. 10-cylindrowy silnik o pojemności 5204 cm³ z napędem na cztery koła, został zaprojektowany tak by zachwycać. Pracę silnika reguluje piekielnie szybka, 7-biegowa dwusprzęgłowa skrzynia, która jest po prostu doskonała. Jeżeli mieliście okazje prowadzić Gallardo i byliście pod wrażeniem, to Huracan Was zmiecie – wszystko jest tu jeszcze bardziej dopracowane.

IMG_3133

Ta bestia, z rozjuszonym bykiem w herbie, zajmuje 4 miejsce na torze testowym Top Gear z czasem 1:15:8, zostawiając Gallardo daleko, daleko w tyle, poza pierwszą 10. To podkreśla jego wyścigowy temperament.

IMG_3131

Wnętrze zaprojektowane jest w duchu współczesnej prostoty, oparte na heksagonalnym atomie węgla. Skórzane fotele z przeszyciami cieszą oko, a unikalna szata graficzna dopełnia piękna tego auta. Motyw sześciokąta przewija się także w karoserii. Ta błyszczy się i przykuwa uwagę każdego! Kolor verde mantis z włoskiego oznacza zielona modliszka – co jeszcze bardziej podkreśla charakter tego superauta.

DSC_0619

Niesamowita moc i przyśpieszenie w połączeniu z nowoczesną technologią pozwala na płynne dostosowanie się do Twoich potrzeb oraz pozwala cieszyć się pełnym potencjałem tego samochodu niezależnie od posiadanych umiejętności. Ta mała bestia, która ma zaledwie 4,5 m długości jest całkiem zwrotna i zadziorna. Lamborghini przewidziało trzy możliwości trybu pracy podwozia oraz układu: Strada, Sport oraz Corsa. Wszystkie gwarantują komfortową jazdę oraz  genialną przyczepność, choć trybu Corsa nie zaleca się do codziennej jazdy. Nowością dla kierowcy na pewno jest wielofunkcyjna kierownica, do której trzeba się przyzwyczaić.

IMG_3213

Huracan wyceniany jest na około 1 mln zł, jednak spokojnie, nie musisz go od razu kupować, żeby sprawdzić jego możliwości! W Polsce na torze w Kielcach, który na razie jako jedyny posiada w swojej ofercie ten samochód, będziesz mógł na własnej skórze przekonać się temperamencie tego Super Auta.

Jeśli szukasz emocji i dobrej zabawy podczas jazdy to możesz być pewien, że to przeżycie Cię nie zawiedzie!