Taniec na rurze

Każdy rodzaj tańca wymaga wyczucia rytmu. Każdy jest sprawdzianem sprawności fizycznej. Każdy jest ekspresyjny i wyraża wiele emocji. Za to żaden nie jest tak energetyczny i nasycony erotyzmem jak Pole Dance! Taniec na rurze, który do niedawna kojarzył się przede wszystkim z zaciemnionymi, obskurnymi lokalami staje się coraz bardziej popularnym rodzajem aktywności fizycznej wśród kobiet. Ciężka praca tancerek, które w skąpych strojach poruszają się kusząco ku uciesze oglądających panów została doceniona!Taniec na rurze to swoisty performance, pełen seksu i zmysłowości. Najważniejszym jego elementem są akrobacje wykonywane na drążku mocno umocowanym między podestem, a sufitem. Taniec wymaga odpowiedniego treningu. I właśnie ta konieczność pracy nad siłą i rozciągliwością sprawiła, że Pole Dance wszedł pod strzechy.

img_6316

Aktywne kobiety, korzystające do tej pory z siłowni czy uczęszczające na zajęcia z Zumby zaczęły skłaniać się ku tego typu ćwiczeniom. Obecnie panie, mają już bardzo szeroki wybór jeśli chodzi o ośrodki, w których trenować można Pole Dance. Mieszkanki Warszawy, Poznania, Katowic, Torunia czy Trójmiasta mogą bez problemu znaleźć odpowiednie miejsce.

img_6296

Zawsze jest możliwość skorzystania z pojedynczych lekcji lub wzięcia udziału w całym kursie. Jedna lekcja pozwala przekonać się czy jest to aktywność odpowiednia dla nas i zapoznać z podstawami. Decydując się na kurs, składający się np. z 4 lub 8 godzinnych lekcji, można wskazać czy chcemy trenować z grupą początkującą czy zaawansowaną. Niektóre ze szkół dają też możliwość wyboru odmiany tańca.

img_6520

Jedną z nich jest tzw. „Erotic Pole”, która uczy nas zmysłowych i kuszących ruchów, a całość wraz z akrobacjami ma charakter erotyczny. Odmiana ta pomaga uczestniczce wyzwolić swoją seksualność i nabrać pewności siebie. Wybierany jest też przez panie, które chcą później swoje umiejętności zaprezentować partnerowi. Natomiast „Classic Pole” to odmiana, która ukierunkowana jest na rozwój i dopracowywanie kolejnych figur. Ma charakter gimnastyki i treningu sprawnościowego. A po wszystkim pozostaje telefon do fachowca, który zamontuje nam rurę w domu! Zapraszamy na lekcje i kursy tańca na rurze!

img_6290-1