Romantyczny Wyjazd

Propozycji dla dwojga na spędzenie wolnego czasu w romantycznej atmosferze jest wiele. Kolacje, wypady za miasto, spacery, degustacje… Jednak chcąc zaimponować swojej drugiej połówce warto wybrać coś wyjątkowego. Jednym z oryginalnych pomysłów może być Romantyczny Pobyt w Winnicy. W końcu wino to najlepszy afrodyzjak 😉

 

Korzenie historii wina sięgają niesamowicie daleko. Od zarania dziejów hodowano winogrona na winoroślach, aby potem sfermentować jego soki i stworzyć ten szlachetny trunek. Wielu naszych przodków tworzyło winnice, w których produkcja wina istnieje po dziś dzień! Jednak wino to nie tylko produkcja. To praca wielu ludzi i część życia pokoleń. Ten trunek był napojem Bogów, którzy tchnęli go w nasze ziemskie progi abyśmy mogli celebrować i odczuwać. Wino to zsumowanie pracy ludzkiej oraz przyjemność na jaką zasługujemy po ciężkiej pracy.

img_6558

Za najpopularniejszy sposób na romantyczny wieczór z drugą połówką powszechnie uznajemy kolację przy świecach z dobrym posiłkiem i lampką wina. Trunek, jakim jest wino nierzadko pojawia się przy wyjątkowych okazjach. Można połączyć romantyczny czas wraz z wysokiej jakości wyrobu winem, spędzając weekend we dwoje w winnicy. Czyż to nie wspaniały pomysł aby zaspokoić swoje zmysły kubków smakowych, odpocząć i jednocześnie nauczyć się wiele na temat tego napoju, który zawsze towarzyszy nam w nastrojowych chwilach?

img_6565

Jak to się odbywa i jakie przynosi nam korzyści?

img_6751

Przebywanie w miejscu, w którym produkuje się wina sprawia, że czas staje w miejscu a my czujemy się zaczarowani różnorodnością aromatów i smaków. Na miejscu możemy zaobserwować w jaki sposób są hodowane i składowane winogrona oraz poznać ich rodzaje. Zostaje przybliżony nam sposób wyrabiania wina – stajemy się uczestnikami fermentacji na sokach z winogron. W fazie próbowania możemy poznać smaki różnego rodzaju win świata, dzięki czemu nasze ciało i umysł odprężają się i odbywają podróż po bukietach zapachowych wielu regionów.
Czekają tam również odwiedziny w ścianach winiarni, gdzie długo leżakowane butelki z winem tworzą niezapomniany klimat.

img_6952

Winnice zwykle kojarzą nam się z odległymi regionami. Jednak na naszych polskich terenach mamy okazję poznać jedną z nich! Możemy więc śmiało wyruszyć w romantyczną podróż odczuwania i poznawania świata win.

img_6980