Romantyczny weekend we dwoje. Gdzie warto się wybrać?

Codzienne obowiązki sprawiają, że mamy dla siebie coraz mniej czasu. Z tego względu od czasu do czasu warto wybrać się na romantyczny weekend we dwoje. Świetnym rozwiązaniem jest wyjazd w góry lub nad morze, a także wspólna kolacja i relaks w SPA.

Uśmiechnięta para jadąca skuterem.

Romantyczny wyjazd to doskonałe rozwiązanie nie tylko na walentynki, Dzień Kobiet lub urodziny. Spędzanie czasu tylko we dwoje jest niezbędne do właściwego pielęgnowania związku i tworzenia ciekawych historii oraz wspomnień.

Romantyczny weekend we dwoje – jak go spędzić?

Najlepsze wyjazdy to te spontaniczne, ale zdajemy sobie sprawę, że urlop zaplanowany od podszewki jest dużym udogodnieniem. Możliwości wspólnego weekendu jest wiele. Jedni decydują się na wyjazd w góry, inni nad morze lub jezioro, a kolejni po prostu do SPA. Każda opcja jest doskonała, a liczy się przede wszystkim dobra zabawa i miło spędzony czas. Gdzie na romantyczny weekend najczęściej wybierają się zakochani? Pary doceniają urokliwy Sandomierz, zwany również Małym Rzymem, Toruń zachwycający niezwykłym klimatem i średniowieczną zabudową czy Chełmno określane… stolicą zakochanych! Osobom chcącym przedłużyć weekendowy wyjazd poleca się zabytkowe Wilno i wizytę na jednym z mostów zakochanych.

Romantyczny wypad w polskich górach

Oczywiście, chcąc spędzić romantyczny weekend we dwoje, wcale nie trzeba wybierać się poza granice Polski. Warto skorzystać z lokalnych atrakcji, zorganizowanego wyjazdu w góry bądź nad jezioro. Wbrew pozorom, wyjeżdżając w polskie góry, wcale nie trzeba być ich częstym bywalcem. Zimą możemy skorzystać z kuligu lub ogniska w towarzystwie śpiewających górali. Przy niesprzyjających warunkach pogodowych możemy pozostać w hotelu bądź pensjonacie i zaczerpnąć przyjemnych kąpieli, rozluźniającej sauny lub masażu we dwoje. Weekend w górach zimą to także świetna okazja do nauki snowboardu lub jazdy na nartach. Zakochani mogą skorzystać ze szkolenia z wykwalifikowanym instruktorem, który być może rozwinie w nich wspólną pasję i sprawi, że takich weekendów będzie jeszcze więcej! Lato w polskich górach jest równie ciekawe i ekscytujące. Można skorzystać m.in. z term, które zapewnią doskonały odpoczynek i świetną zabawę w strefie basenowej, saunach i kąpielach borowinowych. Weekend w Górach można spędzać również w… samolocie! Chcąc zaznać niesamowitych widoków, wcale nie trzeba wspinać się wysoko w góry. Taka atrakcja umożliwia przyjrzenie się z góry Tatrom, parkom i centrum miasta. Należy jednak pamiętać, że lot może odbywać się jedynie w odpowiednich warunkach pogodowych.

Romantyczny weekend nad morzem – jak go spędzić?

Trzymająca się za ręce para na plaż podczas zachodu słońca.

Wycieczka do Trójmiasta jest świetnym rozwiązaniem dla fanów morza i nie tylko. Weekend nad morzem to spacery po plaży, a także bardziej ekscytujące atrakcje… powietrzne! Będąc w Trójmieście, warto skorzystać z możliwości skoku ze spadochronem w tandemie czy odrzutowego plecaka, zwanego Water Jet Pack. Przeciwwskazaniami pierwszej atrakcji są waga uczestnika, która może wynosić maksymalnie 115 kg (w zależności od oferty) oraz jego zdrowie. Ze skoku w tandemie nie mogą skorzystać osoby cierpiące na padaczkę i choroby psychiczne, a także z niewydolnością układu krwionośnego i oddechowego oraz problemami z kręgosłupem. Z kolei fanom sportów wodnych poleca się odrzutowy plecak rodem z filmów science fiction! Plecak odrzutowy to sprzęt, który napędza woda pod wysokim ciśnieniem. Dysze zasilane skuterem wodnym unoszą uczestnika water jet pack nad powierzchnią wody przy prędkości 45 km/h! Czas atrakcji wynosi kilkanaście minut, a niesamowite wspomnienia pozostają w naszej pamięci znacznie dłużej. Natomiast dla tych, którzy szukają niezapomnianego miejsca do odpoczynku, polecamy Wyjątkowy Pobyt w Domku na Wodzie dla Dwojga!

A może pałac?

Romantyczny weekend we dwoje wcale nie musi być intensywny i superaktywny. W pędzie życia codziennego bardzo często zapominamy o odpoczynku, dlatego weekend tylko we dwoje można spędzić również na spokojnie. Jednym z rozwiązań jest nocleg w pałacu Wojanów w Jeleniej Górze. Czas spędzony w rezydencji otoczonej szesnastohektarowym parkiem pełnym drzew, zbiorników wodnych i fontann to niezwykłe doświadczenie i miłe wspomnienia. W obiekcie można skorzystać z basenu, sauny, jacuzzi i fitnessu. Z kolei w północnej części Polski, a dokładniej w Toruniu, znajdziemy pałac w Turznie, który gościł Fryderyka Chopina i Józefa Hallera! Strefa SPA, wyśmienita kuchnia i basen odkryty zagwarantują najwyższej jakości relaks i świetny czas!

Kolacja, degustacja czekolady lub park trampolin?

Romantyczny weekend w spa, nad morzem lub w górach to nie jedyne rozwiązania na ciekawie spędzony czas. Świetną zabawą dla dwojga będzie degustacja czekolady w Pijalni Wedel, pokaz kulinarny w restauracji japońskiej, a nawet Kurs Gotowania! Warto też zdecydować się na degustację wina, którą oferuje większość miast w Polsce lub degustację połączoną ze zwiedzaniem winnicy. Weekendowy reset od pracy zapewni również szalona zabawa w parku trampolin ze specjalnie przygotowanym torem przeszkód. Wyprawa do parku trampolin sprawi, że odreagujemy codzienne obowiązki i wyniesiemy mnóstwo pozytywnej energii na kolejny tydzień pracy.