Prezenty wyjazdowe – najciekawsze hotele z dala od miasta!

Wiosna i lato to czas kiedy zastanawiamy się gdzie wyjechać aby spędzić chwilę poza miastem. Szukamy okazji, żeby pojechać nad wodę, pooddychać świeżym powietrzem czy pospacerować po lesie. Choćby na kilka dni, choćby na weekend. Prezenty wyjazdowe to okazja, by być blisko natury, cieszyć się przyrodą i móc zapomnieć o zgiełku miasta. Wybraliśmy dla Was trzy fantastyczne miejsca, w których możecie się zatrzymać podczas wyjazdu. 

Las iglasty, jakaś góra, na górze klasztor, piękne chmury nad nimi - Prezenty wyjazdowe
Prezenty wyjazdowe – poznaj uroki przyrody!

Nowy Łupków

Niewiele mówi Wam nazwa tej miejscowości? To bardzo dobrze! Jest to miejscowość położona w jednym z najbardziej tajemniczych i malowniczych rejonów Polski – Bieszczadach. W żadnym miejscu nie poczujecie się tak blisko natury jak tam. Bieszczady to miejsce, w które jedzie się tylko raz – później już się tylko tam wraca. Klimat tych gór jest niepowtarzalny i nieporównywalny z żadnym innym miejscem w kraju. Dlatego też właśnie nasza pierwsza propozycja to nocleg w samym sercu ciągle jeszcze dzikich Bieszczad. Kimadło Wampira będzie doskonałym wyborem dla tych, którzy będą chcieli spędzić czas w tym magicznym miejscu.

Będąc w Bieszczadach trzeba wybrać się w głąb Bieszczadzkiego Parku Narodowego, gdzie piękno połonin i dzikość natury daje poczucie prawdziwej wolności. Niedaleko pensjonatu jest wiele klasztorów i cerkwi, których obecność odgrywa bardzo ważną rolę w kulturze Bieszczad. Warte uwagi są również atrakcje w Bieszczadach – każdy znajdzie tu coś dla siebie. Najmłodszych (ale nie tylko) na pewno ucieszy przejażdżka Bieszczadzką Kolejką Leśną. Przejeżdża ona lasem przez miejsca wyglądające jakby znajdowały się na końcu świata. Kolejka ta powstała w XIX wieku i jest najwyżej położoną linią wąskotorową w Polsce. Do 1994 roku eksploatowana była do transportu osób i drewna, a od 1997 roku funkcjonuje jako atrakcja turystyczna. 

Inną, dość kontrowersyjną atrakcją jest Napad Beskidników… Podczas spokojnej jazdy dyliżansem (która sama w sobie jest już rozrywką) możecie dostrzec, że ktoś Was ściga! Są to jadący na koniach Beskidnicy! Czy zostaniecie przez nich potraktowani łagodnie, czy będziecie musieli im coś oddać – przekonajcie się sami 🙂

Radawa

Radawa to mała wioska w województwie podkarpackim, licząca około 500 mieszkańców. Położona jest wśród sosnowych i świerkowych lasów, co w połączeniu z przepływającą rzeką oraz zalewem rzecznym tworzy wręcz bajkowy klimat. Podczas pobytu w Radawie możecie między innymi spacerować czy jeździć na rowerach po ścieżkach przyrodniczo-krajoznawczych prowadzących przez pięknie pachnące lasy.  

W tej właśnie wypoczynkowej miejscowości mieści się Hotel Bacówka. Zaprojektowano go w stylu góralskim, w który wkomponowano nowoczesną formę, a dzięki temu, że położony jest w tak urokliwej wsi, zapewnia kontakt z naturą i odcięcie od wielkomiejskiego szumu. Ten urokliwy zakątek, nieskażony jeszcze cywilizacją tworzy idealne miejsce na wypoczynek w gronie najbliższych. Po dniu pełnym wrażeń możecie odpocząć w SPA, które również znajduje si tym kompleksie.

Nałęczów

Szukacie miejsca do wypoczynku na lubelszczyźnie, ale spokojniejszego niż popularny Kazimierz Dolny? Wyjazdowe Prezenty to okazja, aby poznać Nałęczów. Idealne miejsce, w którym czas zaczyna biec wolniej. Miasteczko te posiada zabudowę willową w stylu zakopiańskim, przepiękny kompleks parkowo-uzdrowiskowy i mnóstwo pełnych uroków wąwozów. Do Nałęczowa przyjeżdżało wielu pisarzy, aby wypocząć i tworzyć. To tu między innymi Bolesław Prus pisał “Lalkę” czy “Faraona” a Stefan Żeromski “Siłaczkę”. Sercem Nałęczowa jest Park Zdrojowy, a w nim wiele ciekawych obiektów, takich jak: Pałac Małachowskich z jedynym w Polsce Muzeum wspomnianego Bolesława Prusa, Domek Gotycki czy Pijalnia Wód Mineralnych z Palmiarnią. 

Pamiętajcie jednak, że będąc w Nałęczowie i nie skorzystanie z zabiegów relaksacyjnych, byłoby grzechem, dlatego polecamy niepowtarzalne miejsce do naładowania swoich baterii – W Krainie Alicji Wellness and SPA. Będziecie mogli tam cieszyć się urokiem natury jak również zrelaksować się podczas profesjonalnego masażu. Z pewnością wrócicie wypoczęci i naładowani pozytywną energią. Do Waszej dyspozycji będzie również piękny ogród z altanami, oczkami wodnymi oraz mini zoo. Nie ma lepszego miejsca na spędzenie weekendu niż zaciszny i klimatyczny Nałęczów. Bogactwem unikatów i fantastycznych ciekawostek będą też charakteryzować się wyprawy do pobliskich wsi, które także mają ciekawe dwory, ogrody i przepiękne wąwozy.

Jak widzicie, hotele wcale nie muszą być umiejscowione w dużych miastach, aby móc miło w nich spędzić weekend. Czasem  zamiast wybierać nocleg w centrum ogromnego miasta, gdzie nocą tętni życie, warto postawić na hotel w miejscu gdzie będziemy mogli zbliżyć się do natury i podziwiać jej piękno. Takie zaciszne hotele naprawdę mają swój urok, a osoba, której podarujecie Voucher na wyjazd do takiego miejsca, na pewno to doceni. Wszystkie wyjazdowe prezenty znajdziecie TUTAJ.