Paintball laserowy

Przebywanie w wojsku niekoniecznie kojarzy się z dobrą zabawą. Zaskakującym jest więc fakt, że amerykańscy żołnierze już pod koniec lat 70 XX wieku mieli możliwość gry w niezwykle popularny obecnie PAINTBALL LASEROWY!  Zarówno wtedy, jak zresztą i w czasach obecnych armia stosuje technologię wykorzystywaną w paintballu laserowym w celach szkoleniowych. Żołnierze traktują jednak rozgrywkę z pewnością dużo bardziej serio niż tysiące osób, które rywalizują ze sobą w salonach gier całego świata.

 

Paintball laserowy, określany też jako Laser Tag, do komercyjnego, rekreacyjnego użytku wszedł w roku 1984 w USA. Od tego momentu jego popularność na świecie stale rośnie. Uczestnicy gry noszą specjalne kamizelki i hełmy z czujnikami wyłapującymi wiązki lasera. Jednocześnie każdy nosi odpowiedni karabin, który te wiązki emituje. Rozgrywka polega więc na próbach trafienia przeciwnika z laserowego karabinu i umiejętnego unikania wrogiego „ognia”
img_3781

Zasięg używanej broni to nawet kilkadziesiąt metrów, co sprawia, że żaden gracz nie może czuć się bezpieczny, a rywalizacja jest naprawdę emocjonująca. W przeciwieństwie do odmiany paintballa z bronią na kulki z farbą, jego laserowa wersja jest dużo bardziej bezpieczna, a w zabawie mogą brać udział także dzieci. W Polsce z Laser Tagiem pierwsi mogli zetknąć się widzowie serialu komediowego „Jak poznałem wasza matkę”, w którym jeden z bohaterów regularnie odwiedzał salon gier. Niedługo później w dużych polskich miastach pojawiły się pierwsze areny do paintballa laserowego.

img_3949

Dziś, w Warszawie, Łodzi, Poznaniu czy Trójmieście jest ich już bardzo dużo, a możliwość gry w Laser Tag pojawia się też w mniejszych miejscowościach. Sale do gry są przygotowywane niezwykle misternie i przypominają często scenografię do filmów wojennych czy tych z gatunku science fiction.

img_3566

Paintball Laserowy to zabawa przeznaczone dla grup. W „walce” może brać udział od 4 do nawet 20 osób, które dzielą się na dwie drużyny próbujące wzajemnie się zwalczyć. Rozgrywka trwająca 20, 30 lub 60 minut przysparza wiele frajdy i emocjonujących momentów. Paintball laserowy jest więc znakomitym pomysłem na zabawę w gronie przyjaciół. Ruszajcie do boju!  

img_4108