Masaż czekoladą

Masaż wywodzi się już ze starożytności, kiedy to stosowano go podczas różnego rodzaju obrzędów religijnych – zazwyczaj na zakończenie, aby zwieńczyć to, co się tam odbywało. Masowano również wielu sportowców, którzy doznawali skurczy podczas zawodów lub mieli naciągnięte ścięgna. Masaż miał więc zastosowanie zarówno odprężające jak i naprawcze. Tak pozostało do dzisiaj i stosujemy go zarówno jako rehabilitację jak i do celów relaksacyjnych. Skupimy się jednak na tym drugim zastosowaniu.

Masaż relaksacyjny to pobudzanie tkanek na i podskórnych, to pielęgnacja pigmentu skórnego oraz pobudzanie mięśni do żywotności. Dzięki zrelaksowanym mięśniom mamy więcej energii do działania – co daje nam korzystniejsze efekty naszych poczynań codziennych.

2

Do tego rodzaju masażu stosowane są najróżniejsze techniki w zależności od tego jaki obszar ciała potrzebujemy akurat wypielęgnować lub jaki rodzaj tkanek pobudzić w danym okresie czasu. Ciało każdego z nas jest w danym momencie w innym stanie „zbicia mięśniowego” i wymaga indywidualnego podejścia. Zalecane jest jednak aby regularnie dbać o relaks mięśni czyli pozbywanie się spięcia w różnych jego obszarach oraz oczywiście – o pielęgnację ciała.

11115_r

Razem zawsze raźniej !

Masaż we dwoje pozwala nie tylko zadbać o wszystkie te wartościowe aspekty, ale również o wspólny czas i umocnienie więzi między sobą. Jest to również doskonały pomysł, aby wspólnie uczcić w ten sposób rocznicę lub wyjątkowy dla Was czas. Zadbajcie o swój relaks i zdrowie, nie zapominając przy tym o pielęgnacji ciała. Warto pokusić się o masaż czekoladą! A to ze względu na  wiele korzystnych czynników jakie oferuje nam ten słodki kosmetyk. W pierwszej kolejności obydwoje poczujecie przepiękny zapach aromatycznej czekolady, co dodatkowo pobudzi endorfiny – czyli hormony szczęścia. Co za tym idzie – to idealny masaż na odstresowanie się! Czekolada posiada również zastosowania takie jak: wygładzanie skóry czy też zapobieganie jej starzeniu się oraz redukcja tkanki tłuszczowej.

img_4493

Podsumowując… masaż czekoladą dla dwojga to najlepszy wybór dla Waszego zdrowia i relaksu! Warto znaleźć czas dla siebie i na odpoczynek, na który każdy z nas zasługuje!