Lot Motoparalotnią

W ciężkich czasach przyszło żyć Ikarowi, bohaterowi znanego greckiego mitu. Misterna konstrukcja jego skrzydeł, w których spoiwem był wosk okazała się zawodna i biedaczek spadł do morza. W dzisiejszych czasach ucieczka z Krety, na której uwięziony był Ikar byłaby dużo łatwiejsza. Dedal, jego ojciec, zaproponowałby mu lotnię. Lub paralotnię. A może motolotnię? My dla drogiego Ikara, mielibyśmy jeszcze jedną propozycję… Lot Motoparalotnią!

Lot Motoparalotnią startuje najczęściej z zielonego pola

Całkiem naturalnie nasuwa się pytanie: czym jest motoparalotnia? I czym różni się np. od motolotni? By odpowiedzieć na te pytania należy znaleźć różnicę przede wszystkim między lotnią, a paralotnią. Pierwsza z nich posiada sztywne skrzydło na stelażu, pod które podczepiony jest pilot. Paralotnia natomiast posiada skrzydło miękkie, zrobione ze specjalnej tkaniny, która zakończona jest linkami i taśmami nośnymi. Jeśli do lotni podepniemy wózek z silnikiem otrzymamy motolotnię. Rezultatem takiego manewru w przypadku paralotni będzie nasza główna bohaterka – motoparalotnia!

Trójkołowy wózek z napędem pozwala startować pilotowi motoparalotni z terenu płaskiego. To zasadnicza różnica w porównaniu do paralotni, która do startu potrzebuje wzniesienia lub góry. Ten wielki atut motoparalotni sprawia, że korzystanie z niej jest dużo bardziej przystępne. Nie będąc ograniczeni koniecznością szukania pagórków możemy spróbować lotu właściwie wszędzie!

Motoparalotnia może wznieść się na wysokość nawet 200 metrów i lecieć z prędkością 80-90 km/h! Osiągi te gwarantują naprawdę niesamowitą frajdę! Loty zawsze odbywają w asyście doświadczonych pilotów. Przed startem należy przejść krótkie szkolenie na temat bezpieczeństwa oraz zasad komunikacji w powietrzu.

Nie jest za to wymagany żaden specjalny strój. Najważniejsze, by było nam ciepło. Loty motoparalotnią organizowane są często w wyjątkowo atrakcyjnych okolicach. Możemy z perspektywy ptaka zobaczyć np. rozlewisko Warty lub malownicze rejony Kazimierza Dolnego. 

Polatamy też w Warszawie, Bydgoszczy, Płocku czy okolicach Krakowa. Lot, w zależności od naszej decyzji może trwać 10, 15 lub nawet 60 minut! Rozkoszujmy się więc tym niesamowitym przeżyciem i beztrosko zbliżmy do słońca! Ku pamięci mitycznego Ikara! Zapraszamy!

Spełnij marzenia, wybierając voucher na lot motoparalotnią!