Lot balonem – czy warto? Wrażenia i bezpieczeństwo

Lot balonem to doskonały sposób na spełnienie marzeń z dzieciństwa bez względu na wiek. Każdy z nas, kto skrycie marzył o lataniu, z pewnością zastanawiał się nad podniebną przygodą w koszu balona. Przekonaj się, czy warto zainwestować w to niecodzienne przeżycie oraz, co najważniejsze, czy jest ono w pełni bezpieczne.

Dwa unoszące się na błękitnym niebie balony.

Balony, którymi odbywają się loty widokowe, działają najczęściej z ogrzewanego powietrza. Sposób ten rozpowszechnili brata Montgolfier. Mając na uwadze, że powietrze ogrzane jest lżejsze od chłodnego, postanowili stworzyć pierwszy balon na świecie. Miało to miejsce w 1783 roku i w tym samym czasie bracia Montgolfier zaliczyli pierwszą udaną próbę lotu balonem. Od tamtej pory świat zainteresował się jeszcze bardziej użyciem ogrzanego powietrza, a loty widokowe balonami cieszą się popularnością do dziś.

Czy lot balonem jest bezpieczny?

Balony to jedne z najbezpieczniejszych statków powietrznych. Bezpieczeństwo podczas lotu zapewnia nam przede wszystkim wykwalifikowany pilot oraz warunki atmosferyczne, które są dokładnie sprawdzane przed ostateczną decyzją uniesienia balonu w powietrze. Ponadto, materiał powłoki balonu jest specjalnie wzmocniony i wytrzymały. Nie ma zatem powodu do strachu!
Jednym z realizatorów takich podniebnych wycieczek, gwarantującym najwyższy poziom realizacji usług, jest nasz wieloletni partner – Balloon Expedition.

Lot balonem – czy warto?

Lot widokowy balonem nie należy jednak do codziennych aktywności i kosztuje więcej niż bilet do kina. Nic zatem dziwnego, że zanim zdecydujemy się na taki lot, chcemy mieć pewność, że warto go przeżyć. Podobne pytanie zadajemy sobie również, kiedy chcemy podarować lot balonem jako prezent dla bliskich osób. Bez względu na to, czy kupujemy lot dla młodej pary, czy dla babci i dziadka, chcemy mieć pewność, że obdarowani będą zadowoleni.

Niebiańskie przeżycie

Lot widokowy balonem to niesamowite przeżycie, które dostarcza ogromną dawkę wrażeń. Sam fakt, że unosimy się wysoko nad ziemią, dostarcza adrenaliny, a widoki zapierają dech w piersiach. Jest to świetny sposób na zwiedzenie znanej okolicy z zupełnie innej perspektywy, a także poznanie miejsc niewidocznych z ziemi. Wielkim plusem balonu, który wyróżnia go spośród innych latających rozrywek, jest swoboda ruchów. Żadne pasy i uprzęże nie ograniczają naszej wolności, dlatego możemy komfortowo robić zdjęcia, czy nawet…zaręczyć się z ukochaną osobą.

Podniebna przygoda? Tylko we dwoje!

Z uwagi na niezwykle romantyczny charakter, loty widokowe balonem to doskonały pomysł na oryginalny prezent dla pary. Sprawdzi się zarówno jako prezent ślubny dla znajomych, jak i podarunek dla rodziców. Wspólne podziwianie pięknych widoków to przeżycie, które miło będzie wspominać z ukochaną osobą. Jeżeli zatem sam pragniesz przeżyć podniebną przygodę, pomyśl o zakupie vouchera na lot widokowy balonem dla dwojga. Taki bilet możesz podarować bliskiej osobie z okazji walentynek lub rocznicy związku.

Lot widokowy balonem to wyjątkowe przeżycie, na które warto zdecydować się przynajmniej raz w swoim życiu. Podczas tej podniebnej podróży będzie nam towarzyszyć nie tylko radość, ale i dreszczyk adrenaliny. Ponadto, niebiańskie widoki to gwarancja wielu pozytywnych emocji, które warto przeżyć we dwoje.