Kurs kulinarny

Nie wyobrażamy sobie świąt bez kultowej sałatki jarzynowej z majonezem, a szczególne miejsce w naszych sercach zajmuje wyjątkowy smak bigosu. Jednak pomimo, że jesteśmy mocno przywiązani do naszych tradycyjnych potraw to coraz częściej szukamy inspiracji kulinarnych za granicą. Jedząc „na mieście” odwiedzamy często lokale włoskie, japońskie czy meksykańskie. Także nasza domowa kuchnia staje się dużo bardziej różnorodna. Na gotowanie w ostatnich latach zapanowała prawdziwa moda. Kucharze znanych restauracji zostają gwiazdami telewizyjnych show, a półki księgarń pełne są książek z przepisami. Chcąc urozmaicić swoją kuchnię i poznać tajniki pracy zawodowców warto wybrać się na KURS KULINARNY! 

Potrzeba kulinarnego rozwoju jaka nas ogarnęła nie pozostaje na szczęście bez echa! Liczne studia czy szkoły oferują coraz to szerszą gamę warsztatów. Mamy możliwość poznania ogólnych technik gastronomicznych lub po prostu zaznajomić się ze specyfiką gotowania w wybranym kraju. Szkoły kulinarne oferują np. kursy kuchni japońskiej, włoskiej, hiszpańskiej, indyjskiej czy bałkańskiej!

img_3939

Wybrane studia nauczą nas nawet przyrządzać potrawy znane jedynie mieszkańcom Karaibów czy Seszeli! Warsztaty składają się z części teoretycznej i praktycznej. Na początku możemy posiąść wiedzę o specyfice produktów i przypraw kuchni kraju, który nas interesuje. Następnie przechodzimy do gotowania już sami, oczywiście pod czujnym okiem profesjonalisty. Uwagi, rady i kolejne sugestie tylko podwyższą nasze umiejętności!

img_7588

Przechodząc kurs, który trwa ok. 3-4 godzin, można naprawdę zrewolucjonizować swój sposób gotowania. Rozlatujące się i przewidywalne w smaku rolki sushi odejdą w przeszłość. Teraz, jedna po drugiej serwowane będą precyzyjnie złożone małe arcydzieła. Bolognese będzie smakowało jak u mistrzów kuchni z Toskanii, a aromatycznego curry nie powstydziłby się nawet mieszkaniec Pendżabu!

img_3950

Warsztaty, w prestiżowych szkołach Warszawy, Wrocławia czy Trójmiasta są wylęgarnią kulinarnych talentów!  Czas poszerzyć swoje gastronomiczne horyzonty! I przygotować się do żmudnego nakładania dodatkowych porcji, bo bliscy nie będą chcieli odejść od stołu!

 

Zapraszamy na kursy kulinarne! Smacznego 🙂

img_3785

img_7679