Jaki prezent na rocznicę ślubu wybrać? Pomysły na oryginalne upominki

Upominek na rocznicę ślubu w formie przeżycia to oryginalny pomysł, aby uczcić kolejny rok szczęśliwego związku małżeńskiego. Niezapomniane chwile dla dwojga z pewnością zapewni randka w restauracji, wspólny wypad za miasto czy luksusowy lot balonem.

Para w restauracji przygląda się karcie dań siedząc przy stoliku. Przed nimi stoją dwie lampki czerwonego wina,

Rocznica ślubu to wyjątkowe wydarzenie dla każdego małżeństwa. Bez względu na staż związku warto celebrować kolejny wspólnie spędzony rok. Zastanawiając się, jaki upominek na rocznicę wybrać, warto pomyśleć nad czymś oryginalnym i niezwykłym, jak np. prezent–przeżycie.

Pierwsza rocznica ślubu – jaki prezent wybrać?

Każda rocznica ślubu ma przypisaną określoną nazwę i symbolikę. Im staż związku jest dłuższy, tym określenie rocznicy jest szlachetniejsze, a w symbolicznym znaczeniu, uczucie między małżonkami jeszcze silniejsze. Dla młodego małżeństwa pierwsza rocznica ślubu, czyli papierowa, jest wyjątkowa, dlatego młodzi chętnie obdarowują się upominkami, aby uczcić rok bycia razem. Wspólnie spędzony wieczór to świetny pomysł na celebrowanie tego dnia. Oryginalny prezent na rocznicę ślubu to Kolacja w Ciemności. Elegancka restauracja to doskonałe miejsce na przyjemne spędzenie czasu w kameralnej atmosferze. Niektóre z lokali oferują swoim klientom niecodzienne doznania, polegające na jedzeniu w całkowitej ciemności, co pozwala bardziej skupić się na smaku potraw i mieć tym samym większą przyjemność ze spożywania potraw.

Romantyczna kolacja to również pomysł na prezent na drugą rocznicę ślubu, czyli bawełnianą i kolejne, trzecią – skórzaną, czwartą – kwiatową, piątą – drewnianą, szóstą – cukrową, siódmą – wełnianą, ósmą – blaszaną, dziewiątą – glinianą, dziesiątą – aluminiową, jedenastą – stalową, dwunastą – jedwabną, trzynastą – koronkową oraz czternastą – kości słoniowej.

Co kupić na kolejne rocznice ślubu rodziców?

Prezent dla rodziców na rocznicę ślubu to sposób, aby wyrazić ciepłe uczucia oraz podziękować za trud i poświęcenie włożone w wychowywanie swoich latorośli. Małżeństwa z większym stażem z reguły bardziej uroczyście obchodzą okrągłe rocznice, co jest doskonałą okazją, aby podarować im wyjątkowy prezent–przeżycie, które pozostanie im w pamięci przez długi czas.

15 – kryształowa rocznica

Zastanawiając się nad tym, co wybrać na rocznicę ślubu dla rodziców, warto pomyśleć o degustacji, np. ulubionego alkoholu. Smakowanie wina w towarzystwie profesjonalnego sommeliera pozwoli im spędzić miło czas podczas jedynej w swoim rodzaju podróży w świat cenionych trunków. Osobom, które nie są miłośnikami wina, ale za to przepadają za słodkościami, można podarować w prezencie voucher na degustację płynnej czekolady, co z pewnością umili kryształową rocznicę ślubu.

20 – porcelanowa

Kurs tańca dla dwojga to oryginalny pomysł na prezent z okazji porcelanowej rocznicy ślubu. Voucher upominkowy może dotyczyć nauki np. latynoamerykańskiej salsy czy charakternego tanga. Wspólne zajęcia na sali tanecznej to nie tylko sposób na świetną zabawę, ale i cenną dla zdrowia aktywności fizyczną.

25 – srebrna

Romantyczny masaż dla dwojga to pomysł na prezent na dwudziestą piątą rocznicę ślubu, czyli srebrną. Wspólny zabieg relaksacyjny pozwoli odpocząć i zrelaksować się u boku ukochanej osoby. Do najpopularniejszych prezentów–przeżyć należą vouchery na masaż klasyczny, czekoladą, gorącymi kamieniami, tajski oraz ziołowymi stemplami.

30 – perłowa

Perłowa rocznica ślubu to dla małżonków 30 lat wspólnego życia. Warto je zatem uczcić weekendem w spa. W ośrodkach odnowy biologicznej można korzystać z przeróżnych atrakcji jak: baseny, sauny, masaże oraz ekskluzywne zabiegi na twarz i całe ciało.

35 – koralowa

Tygodniowy wypoczynek na jachcie i rejs szlakiem Wielkich Jezior Mazurskich to wyjątkowy prezent, który sprawdzi się jako sposób na celebrowanie koralowej rocznicy ślubu. W ramach pakietu małżonkowie mają zapewniony nocleg na luksusowym statku, opiekę wykwalifikowanego sternika oraz pełen serwis na czas trwania żeglugi.

40 – rubinowa

Rubinowa rocznica ślubu to dla małżonków wyjątkowe wydarzenie, które można uczcić w spektakularny sposób, np. wybierając się na interaktywne show z kolacją. Event odbywa się przy restauracyjnych stolikach. Wieczór upływa na rozwiązywaniu różnego rodzaju zagadek przy artystycznej oprawie stworzonej przez znanych i lubianych ludzi show-biznesu.

45 – szafirowa

Luksusowy lot balonem dla dwojga to niezapomniane przeżycie, dzięki któremu można razem z drugą połówką podziwiać przepiękne widoki z lotu ptaka. Dodatkowo istnieje możliwość, aby na pokładzie towarzyszył małżonkom muzyk, który zagra na żywo specjalnie dla nich, np. na skrzypcach, saksofonie czy gitarze.